Jump to content



Και τώρα τι;


jax7480

Recommended Posts

Βγαίνω από το πάρκινγκ, πάω να βγάλω το κινητό από την τσέπη και μου γλιστράει από τα χέρια. Ενημερωτικά έχει να μου πέσει το κινητό από τα χέρια περίπου 7 χρόνια.

 

IMG-73637134ad834508651e4920da7c080c-V.thumb.jpg.2e20004e3df48fb3fb5b111ed3ba6a81.jpg

 

Δυστυχώς δεν είναι μόνο αυτό. Έχει κάνει μια ρωγμή η οθόνη που δεν φαίνεται και έτσι όπως βλέπετε την εικόνα φτάνει προς το 0 και μετά κατεβαίνει προς το κάτω μέρος της οθόνης από τη άλλη μεριά. Γενικά σκ@τα η φάση.

Τώρα τι αγοράζουμε με δεδομένο πως όταν παρουσιαστεί το Note 10 θα γίνει αντικατάσταση;

Έλεγα να δοκιμάσω κανένα P30 Pro αλλά φοβάμαι μη ξενερώσω με τα μενού κτλ. Υπάρχει κάτι αξιόλογο στην αγορά ή πάω για S10+ χωρις πολύ σκεψη;

Budget δεν υπάρχει αρκεί να είναι κάτι καλό.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο Huawei έτσι για αλλαγή και (άμα δε σου αρέσει) το αλλάζεις όταν βγει το Note 10 ;)

Προσωπικά πάντως θα το δούλευα έτσι αλλά αφού έχεις την δυνατότητα να το αλλάξεις, δε το συζητάμε καν.

Link to comment
Share on other sites

Το P30 Pro βγάζει "άρρωστες" φωτογραφίες. Βέβαια με 4 φακούς πίσω. Σε λίγο βγαίνει και το Pureview 9 της Nokia με 5 κάμερες αλλά το θεωρώ κακάσχημο.

 

Το Note9 δεν έχεις; Αν δεν σε ενδιαφέρει και τόσο το IP68, οι OEM οθόνες κοστίζουν από 200 έως 250 το πολύ.

Link to comment
Share on other sites

1) Θα πρότεινα pocophone f1

 

2) 

1 hour ago, jax7480 said:

έχει να μου πέσει το κινητό από τα χέρια περίπου 7 χρόνια

wow!!!!! Εγώ έχω 5-6 πτώσεις τον χρόνο στανταράκι... Γι' αυτό και οι θήκες μου είναι γκουμούτσες (δεν με ενδιαφέρει η εμφάνιση, αλλά η προστασία).

Έγινε επεξεργασία από gdp77
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος jax7480 έγραψε:

Βγαίνω από το πάρκινγκ, πάω να βγάλω το κινητό από την τσέπη και μου γλιστράει από τα χέρια. Ενημερωτικά έχει να μου πέσει το κινητό από τα χέρια περίπου 7 χρόνια.

 

IMG-73637134ad834508651e4920da7c080c-V.thumb.jpg.2e20004e3df48fb3fb5b111ed3ba6a81.jpg

 

Δυστυχώς δεν είναι μόνο αυτό. Έχει κάνει μια ρωγμή η οθόνη που δεν φαίνεται και έτσι όπως βλέπετε την εικόνα φτάνει προς το 0 και μετά κατεβαίνει προς το κάτω μέρος της οθόνης από τη άλλη μεριά. Γενικά σκ@τα η φάση.

Τώρα τι αγοράζουμε με δεδομένο πως όταν παρουσιαστεί το Note 10 θα γίνει αντικατάσταση;

Έλεγα να δοκιμάσω κανένα P30 Pro αλλά φοβάμαι μη ξενερώσω με τα μενού κτλ. Υπάρχει κάτι αξιόλογο στην αγορά ή πάω για S10+ χωρις πολύ σκεψη;

Budget δεν υπάρχει αρκεί να είναι κάτι καλό.

 

Wtf... Επέκταση εγγύησης για οθόνη δεν? Εμμμ Ελλαντα έχει να πλερωκεις έξτρα αλλά καλύπτει αλλαγή οθονης :p

 φτιαχτω κ ασε τα give away!! ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα πλήρωσα όταν το πήρα. Και δεν υπάρχει εδώ επέκταση εγγύησης. Υπάρχει ασφάλιση ότι κι αν πάθει.

Και δεν το επισκευάζουν. Το αντικαθιστούν με καινούριο. Αλλά ήταν 200€ και είπα να μην τα δώσω λόγω του ότι ποτέ δεν έχω σπάσει οθόνη σε τηλέφωνο.

Βλακεία μου.

Μάλλον για το P30 Pro θα πάω αν και θέλω να δω μερικά συγκριτικά κυρίως για το fingerprint sensor και τις επιδόσεις.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.