Jump to content



Gatewach ΠΛΑΙΣΙΟ


skelos1416003162

Recommended Posts

  • Replies 237
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Legend

Δηλαδή δεν υπάρχει τρόπος να βλέπω τις μπάρες στο Gatewatch; Η ρύθμιση της έντασης του ήχου, δεν λειτουργεί σίγουρα αλλά το άλλο μου φαίνεται εφικτό.

Το GateWatch μετράει το επίπεδο θορύβου του περιβάλλοντος χώρου και όχι της εισόδου ήχου... αρκεί να το συνδέσει κάποιος στην τροφοδοσία για να διαπιστώσει του λόγου το αληθές (αν κάνετε θόρυβο θα δείτε τις μπάρες να αυξομειώνονται όπως σε κανονικό VU Meter)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από saxon_747

Ρε παιδες... Εμενα δεν μου κραταει τις ρυθμισεις (της ωρας π.χ). Η μπαταρια φυσικα εχει μπει σωστα. Ξερει κανεις τι παιζει?

και εμενα εκανε το ιδιο!

Αρχική απάντηση από jax7480

Πανε το για RMA στο Πλαισιο. Και φροντισε να εξηγησεις αναλυτικα στον τεχνικο τι φταιει. θα

πηγα στο πλαισιο και ολα ΟΚ!μου το αλλαξαν!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από MaGiCMaN [Χθες, στις 22:37]

ναι ειναι πολυ καλης ποιοτητας σαν συνολο...και τα κουμπια κυριως ειναι πολυ ομορφα και καλης ποιοτητας. αν και το πηρα δεν το δουλεψα ακομη.

Όντως πολύ καλό.Τα άξιζε τα λεφτά του.Έχω μια ερώτηση όμως.Πως θα συνδέσω το CPU fan(stock:tomato: ) και το VGA fan(stock);;;Το ένα είναι με 4pin και το άλλο με 2pin.Υπάρχει κανένας μετατροπέας;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από daospi

Όντως πολύ καλό.Τα άξιζε τα λεφτά του.Έχω μια ερώτηση όμως.Πως θα συνδέσω το CPU fan(stock:tomato: ) και το VGA fan(stock);;;Το ένα είναι με 4pin και το άλλο με 2pin.Υπάρχει κανένας μετατροπέας;

Για την cpu ειναι πολυ απλο, το αποσυνδεεις απο τη μητικη και το συνδεεις στο gatewatch.... ετσι απλα......

Για την vga καλυτερα να μην ασχοληθεις... δεν ξερω αν υπαρχει καποιος ανταπτορας για 2->3, παντως γινεται ευκολα αν κοψεις τα καλωδια :hehe:

Link to comment
Share on other sites

To τρίτο καλώδιο είναι για τις στροφές. Δεν είναι δύσκολο να.... χώσεις το 2pin βύσμα σε 3pin υποδοχή. Απλά προσέχεις ποια 2 pins από τα 3 θα χρησιμοποιήσεις. Εγώ το έχω κάνει με τον ανεμιστήρα της 5900 και δουλεύει μια χαρά χωρίς να κόψω κάποιο καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SlotKiller [Σήμερα, στις 18:15]

Για την cpu ειναι πολυ απλο, το αποσυνδεεις απο τη μητικη και το συνδεεις στο gatewatch.... ετσι απλα......

Για την vga καλυτερα να μην ασχοληθεις... δεν ξερω αν υπαρχει καποιος ανταπτορας για 2->3, παντως γινεται ευκολα αν κοψεις τα καλωδια :hehe:

man,το καλώδιο του fan της CPU είναι 4πινο(λίγο πιο μεγάλο από το 3πινο),ενώ του gatewatch 3pino.Δε ταιριάζει.Όσο για της VGA,είχα προσπαθήσει να το βάλω αλλά δεν τερειάζει καλά και φυσικά δε δούλεψε αργότερα που το δοκίμασα(θα ξαναπροσπαθήσω).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από MaGiCMaN [Σήμερα, στις 23:21]

εγω νομιζω οτι ειναι 3πινο του cpu και 2πινο της vga...

Ρε παιδιά δε τυφλώθηκα ακόμα...4πινο είναι.Έχει 4 ακροδέκτες.Της vga είναι 2πινο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από daospi

Ρε παιδιά δε τυφλώθηκα ακόμα...4πινο είναι.Έχει 4 ακροδέκτες.Της vga είναι 2πινο.

To intel stock cooler (s775) ειναι οντως 4πινο... Πρεπει να κανεις πατεντα η να βρεις κανα ανταπτορα. Της vga εφ'οσων ειναι 2πινο, δεν θα σου εμφανιζει τις στροφες στο gatewatch.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από saxon_747

Ρε παιδες... Εμενα δεν μου κραταει τις ρυθμισεις (της ωρας π.χ). Η μπαταρια φυσικα εχει μπει σωστα. Ξερει κανεις τι παιζει?

Αρχική απάντηση από jax7480

Πανε το για RMA στο Πλαισιο. Και φροντισε να εξηγησεις αναλυτικα στον τεχνικο τι φταιει. Και αν σου πει οτι δεν μπορεις να το αλλαξεις, τοτε μιλα με τον προϊσταμενο, και εξηγησε του ευγενικα το προβλημα σου, 99% θα πραγματοποιηθει η απαιτηση σου.

Αν θελεις μου το δινεις σε μενα, και το παω εγω στο Πλαισιο. Εχω εναν γνωστο εκει, ολο και κατι θα μπορεσει να κανει.

Tελικα το ανοιξα και βρηκα μονος μου τη λυση αφου βαριομουν να παω μεχρι το πλαισιο. ... Ηταν τελειωμενη η μπαταρια... Αγορασα μια καινουργια αλλα συνειδητοποιησα οτι δεν κανει καλη επαφη... Με λιγο καλαι ολα διορθωθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Σε 775 μόνο με aftermarket cooler θα μπορείτε να ρυθμίσετε και να δείτε τις στροφές του cooler.

Σε 2pin δεν θα βλέπετε τις στροφές, αλλά σε συνδυασμό με την ένδειξη της θερμοκρασίας του GPU (εφόσον ο σένσορας έχει μπει σωστά ανάμεσα από cooler και GPU) μπορείτε να αυξομειώνετε στροφές κατά βούληση.

Και ένα tip: Όταν το εγκαθιστάτε καλύτερα είναι να βγάλετε το Μ/Β και να περνάτε τα καλώδια για audio/sensors/fans επάνω στο ταψί της M/B, συγκρατώντας τα με μονωτική ταινία. Οι απολήξεις των καλωδίων να βγαίνουν από την πλευρά που χρειάζονται, π.χ. τα audio από την αριστερή κάτω πλεύρα του Μ/Β, οι fan/sensor του CPU από την πάντω πλευρά περίπου στη μέση κλπ. Τα έβαλα έτσι και τα καλώδια του GateWatch δεν φαίνονται σχεδόν καθόλου! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Ζul [07-05-2005 19:42]

καποιος που το αγορασε να μου πει αν μετα την φατσα σπαει και εχει μικροτερο υψος?

Όχι, δεν σπάει πουθενά. Είναι ενιαίο και αδιαίρετο. Σαν το ΤΑΠ του Πάο. :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από saxon_747

To intel stock cooler (s775) ειναι οντως 4πινο... Πρεπει να κανεις πατεντα η να βρεις κανα ανταπτορα. Της vga εφ'οσων ειναι 2πινο, δεν θα σου εμφανιζει τις στροφες στο gatewatch.

Tώρα ξέρουμε οτι το Gatewatch είναι AMD compartible... :hehe:

So much for the "Intel compartible"... :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.