Jump to content



Μην το πετάτε, χαρίστε το εδώ και κάντε κάποιον ευτυχισμένο...


Recommended Posts

http://www.lyreioidryma.gr/index-fire.html

Παράθεση


Το Ίδρυμα μας δεν λαμβάνει καμία απολύτως επιχορήγηση και τα έσοδα προέρχονται από τις μικρές ή μεγάλες δωρεές που μας προσφέρουν ιδιώτες, εταιρείες και οργανισμοί, από κληροδοτήματα και κάποια ενοίκια ακινήτων.

Αυτή τη στιγμή τα 45 παιδιά μας φιλοξενούνται σε προσφερόμενη στέγη στην Ανάβυσσο μέχρις ότου αποκατασταθούν οι υλικές ζημιές που έχουν υποστεί οι κτηριακές εγκαταστάσεις μας. Επίσης, 25 άτομα, μοναχές και φιλοξενούμενοι, φιλοξενούνται στο ξενοδοχείο Marathon Beach, του κου Τζιλάβη, στη Νέα Μάκρη.

Αναλυτικότερα, έχουν καταστραφεί ολοσχερώς:

  • Ένα σπίτι φιλοξενίας των παιδιών με όλο το περιεχόμενο (επίπλωση – οικοσκευή)
  • Ο ξενώνας με όλο το περιεχόμενο (επίπλωση – οικοσκευή)
  • Αποθήκες τροφίμων (τρόφιμα, ψυκτικός θάλαμος και υπόλοιπος εξοπλισμός)
  • Αίθουσα υποδοχής με όλο το περιεχόμενο
  • Λογιστήριο (Η/Υ, εκτυπωτές κλπ)
  • Τα γραφεία του Ιδρύματος και το Γραφείο Κοινωνικής Υπηρεσίας (Ηλεκτρονικός εξοπλισμός γραφείων, πέντε (5) Η/Υ, φαξ, εκτυπωτές και φωτοτυπικό μηχάνημα)
  • Ξυλουργείο – Μηχανουργείο με όλο τον εξοπλισμό
  • Το Δίκτυο ύδρευσης
  • Το Δίκτυο ηλεκτροδότησης
  • Τα οχήματα του Ιδρύματος: λεωφορείο 35 θέσεων μεταφοράς παιδιών, 2 μικρά πούλμαν βαν 12θεσια, αγροτικό όχημα 4χ4 και τρακτέρ εργασιών.
  • Ελαιώνας του Ιδρύματος και όλο το φυσικό περιβάλλον
  • Μερική ζημία έχει υποστεί ένα ακόμη σπίτι φιλοξενίας του Ιδρύματος.

 

 

Στη σελίδα που έβαλα στην αρχή του ποστ, υπάρχουν και λογαριασμοί στις 4 τράπεζες. Ενδεχομένως κάτι που δεν χρειαζόμαστε, να το χρειάζονται αυτοί...

 

https://www.facebook.com/pages/Λυρειο-Παιδικο-Ιδρυμα-Ιερα-Μονη-Αγιας-Τριαδας/1887105831610526

 

 

     

     

    • Like 7
    Link to comment
    Share on other sites

    On 25/7/2018 at 6:02 ΠΜ, το μέλος f117 έγραψε:

    Δικά σου!

     Παρέλαβα και ευχαριστώ πολύ, και για το μηχάνημα αλλά και που με βοήθησες στη μετακινηση για να μη τραβιεμαι με το λεωφορείο!

     

    Να σαι καλα!

    • Like 1
    Link to comment
    Share on other sites

    Χαρίζονται κομμάτια μαύρου σωλήνα 16/10 για υδροψυξη. Από αυτά είναι ένα μεγαλύτερο του ενός μέτρου της XSPC που δεν εχει χρησιμοποιηθεί ποτέ. Τα υπόλοιπα είναι κομμάτια των 30-40 εκατοστών και μικρότερα primochill, τα οποία έχουν χρησιμοποιηθεί. Οι σωλήνες δεν είναι ακριβώς της ίδιας διατομής. Στα δικά μου fittings της monsoon ταίριαζε ο primochill.

    • Like 1
    Link to comment
    Share on other sites

    πριν 1 ώρα, το μέλος psyber έγραψε:

    Χαρίζονται κομμάτια μαύρου σωλήνα 16/10 για υδροψυξη. Από αυτά είναι ένα μεγαλύτερο του ενός μέτρου της XSPC που δεν εχει χρησιμοποιηθεί ποτέ. Τα υπόλοιπα είναι κομμάτια των 30-40 εκατοστών και μικρότερα primochill, τα οποία έχουν χρησιμοποιηθεί. Οι σωλήνες δεν είναι ακριβώς της ίδιας διατομής. Στα δικά μου fittings της monsoon ταίριαζε ο primochill.

    Φίλε μου ειμαι Καβαλα, αν κάποιος άλλος δεν τα θέλει, και μπορείς να τα στείλεις θα με ενδιέφεραν.

    • Like 1
    Link to comment
    Share on other sites

    Xαρίζεται λειτουργικό ''δεινοσαυράκι'' Pentium ii με μητρική με chipset intel 440bx όπως το βλέπετε εδώ 

    https://www.ebay.com/itm/NEW-YANG-AN-YA-1-E114139-94V-0-MOTHERBOARD-ASUS-INTEL-PENTIUM-II-WINBOND/273353826546?hash=item3fa52860f2%3Ag%3A4kEAAOSwLWBbSMJG&_nkw=e114139+94v-0&rt=nc 

    δεν υπάρχει δίσκος για το σετ, ενω υπάρχει τροφοδοτικό, κάρτα γραφικών και ίσως κάρτα ήχου!

    Θα δωθεί με μνήμες 3χ64 ΜΒ + 1Χ128 ΜΒ.

    Δεν μου πάει η καρδιά να το πετάξω, αλλά δυστυχώς θα πάει ανακύκλωση τέλος της εβδομάδας!

    • Like 6
    Link to comment
    Share on other sites

    Χαρίζω 2 ψυκτρες για σοκετ 478 καινούριες. Η μία αγορασμένη από Ebay της Foxconn από Χαλκό, και η άλλη από E-shop. Καινούριες. 

    Παραλαβή από Καλλιθέα. 

    s-l640.jpg

    Link to comment
    Share on other sites

    πριν 19 ώρες, το μέλος eleozz έγραψε:

    αν δεν ενδιαφερθεί κανείς πιο κοντά σου, τότε θα το ήθελα.

     

    θα ήταν ενδιαφέρον να κάνω και εγώ ένα retro gaming project

    To έχουν προλάβει απο δίπλα, αλλά μέσα στην εβδομάδα θα βγάλω και ένα άλλο που έχει και δίσκο, και έχει έτοιμα στημένα 98/άρια!

    Απλα στείλε στοιχεία και πως θέλεις να γίνει η αποστολή!

    Link to comment
    Share on other sites

    On 24/7/2018 at 5:28 ΜΜ, το μέλος dukepapas έγραψε:

    Εφτασε η στιγμη αφου θυμήθηκα και εγω κατι λιγο απο τα παλια να χαρισω και εγω με την σειρα μου τον Κρυστάλλινος Κόσμος και το Hotel οπως και επισης μια θήκη για φορητη κονσολα και ενα παιχνιδι για nindento ds ολα μαζι πακετο με μοναδικη προυποθεση παραλαβη απο το χωρο μου μετα απο πμ και να εχει ξανα χαρίσει κατι στο παρελθον όποιος δηλώσει ενδιαφερον.

    hotel.thumb.jpg.8505973896ab336f24db684cdf08434d.jpg

    kristallinos-kosmos.thumb.jpg.91631fff27d8e35c2f9b0a90cccfebfc.jpg

    Eυχαριστω πολυ τον dukepapas!

    Παρελαβα.Να σαι καλα!!

    • Like 1
    Link to comment
    Share on other sites

    Χαρίζεται η παρακάτω κάρτα. Δεν δίνει σήμα στην οθόνη καμία θύρα. Δεν έχει μπει φούρνο. Όποιος έχει χρόνο φουρνίζει.

    Παραλαβή μόνο με συνάντηση Πειραιά. Θα προτιμηθεί πολύ ενεργό μέλος του φόρουμ.

     

    1849075705_7950(1).thumb.jpg.60aa889da4abba84d37dbc9ca7a8015e.jpg

    • Like 2
    Link to comment
    Share on other sites

    Μία ώρα πριν, το μέλος honda22 έγραψε:

    Χαρίζεται η παρακάτω κάρτα. Δεν δίνει σήμα στην οθόνη καμία θύρα. Δεν έχει μπει φούρνο. Όποιος έχει χρόνο φουρνίζει.

    Παραλαβή μόνο με συνάντηση Πειραιά. Θα προτιμηθεί πολύ ενεργό μέλος του φόρουμ.

     

    1849075705_7950(1).thumb.jpg.60aa889da4abba84d37dbc9ca7a8015e.jpg

    Eδιαφερομαι κι εγω!

    • Haha 1
    Link to comment
    Share on other sites

    Create an account or sign in to comment

    You need to be a member in order to leave a comment

    Create an account

    Sign up for a new account in our community. It's easy!

    Register a new account

    Sign in

    Already have an account? Sign in here.

    Sign In Now
    ×
    ×
    • Δημιουργία...

    Important Information

    Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.