Jump to content



Μην το πετάτε, χαρίστε το εδώ και κάντε κάποιον ευτυχισμένο...


Recommended Posts

Και συνεχεια με το καθαρισμα....

Να αναφερω παλι οτι ειμαι Θεσσαλονικη δυτικα Σταυρουπολη, εαν ειναι για καπου κοντα κανενα προβλημα.

Εαν καποιος θελει για εκτος εαν ειναι διατεθιμενος να πληρωσει τα μεταφορικα το βλεπουμε.

1. 7600 AGP. Λειτουργει κανονικα αλλα θελει αλλαγη ενας πυκνωτης, μετα απο καποια ωρα βγαζει μνμ ο driver ή BSOD.

7600_AGP.jpg

2. Asus 8600GT εχει προβλημα δεν αναβει αν θυμαμε καλα ή βγαζει artifacts, οπως και να εχει την δινω μονο για το cooler.

8600_PCIe.jpg

3. DFI 790FX νομιζω δεν κανει εγκατασταση Windows εχει 3-4 χρονια που την εχω στην ακρη.

DFI_790_FX_board.jpg DFI_790_FX_box.jpg DFI_790_FX_manual.jpg

4. Creative DXR2 απο τις παλιες εποχες την ειχα για προβολη NTSC DVD και εγγραφη σε VHS

DXR_2.jpg

5. Skystar DVB 1? Θυμαμε την ειχα παρει καποτε για μια δορυφορικη συνδεση internet.Θυμαμε οτι εχει hardware decoder και μπορουσε να ξεκλειδωσει και καποια καναλια.

Skystar.jpg

6. Pinnacle TV card. Αυτο ακριβως που βλεπεται τιποτα αλλο απο συνοδευτικα

TV_CARD_1.jpg

7. ΑΤΙ TV card. Αυτο ακριβως που βλεπεται τιποτα αλλο απο συνοδευτικα

TV_CARD_2.jpg

Έγινε επεξεργασία από fallen4ngel
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ζητησει ποτε κατι απο εδω , αλλα η DFI θα μου ηταν πολυ χρησιμη .

Εαν ο Τασος θελει να μου κανει τη χαρη να κανει πισω , θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα . :D

Μετα τιμης , ο συνταξιουχος . :p

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να στειλεις το 5 Αθηνα μεσα σε ενα κουτι παπουτσιων :p ?? Λεω κουτι για να παει ως δεμα με 1,5 ευρω και tracking number.

EDIT

Αν περισεψει και καμια 5αδα ανεμηστηρια και κανενα μολεξ βαλτα και αυτα μεσα αν μπορεσεις να στειλεις τελικα!!

Έγινε επεξεργασία από DJman
Link to comment
Share on other sites

Το λοιπον μιας και εγινε λιγο μπαχαλο... Θελω να ρωτησω εαν πρεπει να κρατησω σειρα ή οχι και το ρωταω γιατι διαβασα τους κανονισμους αλλα δεν εβγαλα καποια ακρη. :crazy:

1. Ανεμιστηρες κουτιου 80mm καμια 20 τεμ (ανα 5αδα εαν υπαρχει ενδιαφερον για να μην πανε ολα σε εναν) [MENTION=30706]BasiliCeLew[/MENTION] 5τεμ [MENTION=3441]Aris137[/MENTION] 5τεμ

2. Ενα KVM δεν εχω βρει ακομη την τροφοδοσια του αλλα μαλλον θα βρεθει. [MENTION=22931]adikos[/MENTION]

3. Καλωδια S-Video αρκετα τεμαχια πανω απο 20 πρεπει να ειναι

4. Καλωδια προεκτασεις/Υ molex [MENTION=30706]BasiliCeLew[/MENTION] 3τεμ

5. Χαρτι Laser HP Glossy σφραγισμενο [MENTION=14346]MicAn[/MENTION]

6. Αδειες για antivirus 20-30 τεμαχια (ειναι 1 χρονου διαρκειας αλλα δεν ξερω εαν ισχυουν ακομη μιας και ηταν ξεχασμενα πολλα χρονια σε μια κουτα)

7. 2 καρτουλες HDD Guarder αυτος που θα τις παρει ξερει τι ειναι διαφορετικα Googlης [MENTION=30706]BasiliCeLew[/MENTION] 1 τεμ [MENTION=22931]adikos[/MENTION] 1 τεμ

8. Πολλα 20-30 FDD ΜΑΥΡΑ καινουργια και αυτα ξεχασμενα σε κουτα :haha::haha: [MENTION=30706]BasiliCeLew[/MENTION] 2 τεμ [MENTION=22931]adikos[/MENTION] 1τεμ

9. Εξωτερικη θηκη CD/DVD μαζι με την τροφοδοσια της.Δεχεται IDE CD/DVD και εχει εξοδο firewire μαζι με 2 καλωδια.

10. Dreamcast λογικα λειτουργικο αλλα δεν βρηκα καλωδια κτλπ μονο αυτο που βλεπεται στην φωτογραφια. edit βρηκα και 2 controller [MENTION=20421]blade_[/MENTION]

11. Playstation 2 δεν ξερω λειτουργικη κατασταση λογικα με chip (δεν το ανοιξα να δω) με καλωδιο AV και βρηκα 2 χειριστηρια [MENTION=3441]Aris137[/MENTION] [MENTION=6460]3likos[/MENTION] 2ος

Απο το δευτερο ποστ τωρα.

1. 7600 AGP. Λειτουργει κανονικα αλλα θελει αλλαγη ενας πυκνωτης, μετα απο καποια ωρα βγαζει μνμ ο driver ή BSOD. [MENTION=22931]adikos[/MENTION] [MENTION=16447]washcloud[/MENTION]

2. Asus 8600GT εχει προβλημα δεν αναβει αν θυμαμε καλα ή βγαζει artifacts, οπως και να εχει την δινω μονο για το cooler.

3. DFI 790FX νομιζω δεν κανει εγκατασταση Windows εχει 3-4 χρονια που την εχω στην ακρη. [MENTION=75]Stelaras[/MENTION] [MENTION=19339]roybatty[/MENTION]

4. Creative DXR2 απο τις παλιες εποχες την ειχα για προβολη NTSC DVD και εγγραφη σε VHS

5. Skystar DVB 1? Θυμαμε την ειχα παρει καποτε για μια δορυφορικη συνδεση internet.Θυμαμε οτι εχει hardware decoder και μπορουσε να ξεκλειδωσει και καποια καναλια. [MENTION=30245]DJman[/MENTION]

6. Pinnacle TV card. Αυτο ακριβως που βλεπεται τιποτα αλλο απο συνοδευτικα [MENTION=16447]washcloud[/MENTION]

7. ΑΤΙ TV card. Αυτο ακριβως που βλεπεται τιποτα αλλο απο συνοδευτικα

Νομιζω οτι αυτα ειναι ολα και δεν ξεχασα κανεναν.

Τωρα για οσους μενουν εκτος....

1) Εαν δεν υπαρχει προβλημα 5€ ειναι τα μεταφορικα της Γενικης που μπορουν να καλυψουν 1-2 καρτες πχ στην περιπτωση κονσολας παμε στα 10€ λογο βαρους.

2) ΚΤΕΛ με την καμια πρωτον λογο κοστους (εδω με το καλημερα 10€ θελουν) και δευτερον λογο χρονου-αποστασης.

3) ΕΛΤΑ το σκεφτομε αν και ειναι κοντα ειναι φασαρια γιατι θα εοιμαζα θα δεματα και θα τα εστελνα ολα μαζι μια και εξω

Έγινε επεξεργασία από fallen4ngel
Link to comment
Share on other sites

Τα δίνεις όπου θες τα πράγματά σου. Δεν είναι πώληση να πας βάση κανόνων. Χαρίζεις...

Οτι σε βολεύει κάνεις και όποιου το άβαταρ σου γυαλίσει περισσότερο του δίνεις προτεραιότητα :)

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις τον χρονο παντως μπορεις να πας στα ελτα να παρεις οσα χαρτια δεματων θες και να τα ετοιμασεις σπιτι για να μην περιμένεις.

Επισης αν ειμαστε πολλοι απο Αθηνα μπορεις να στειλεις σε ενα και μετα τα κανονιζουμε εμεις.Αν συμφωνούν και οι αλλοι.Δεν εχω προβλημα να παραλαβω και εγω.

Έγινε επεξεργασία από DJman
Link to comment
Share on other sites

Τα δίνεις όπου θες τα πράγματά σου. Δεν είναι πώληση να πας βάση κανόνων. Χαρίζεις...

Οτι σε βολεύει κάνεις και όποιου το άβαταρ σου γυαλίσει περισσότερο του δίνεις προτεραιότητα :)

Ευχαριστω πολυ για την διευκρινιση Αγαπη.

Link to comment
Share on other sites

Απο το δευτερο ποστ τωρα.

3. DFI 790FX νομιζω δεν κανει εγκατασταση Windows εχει 3-4 χρονια που την εχω στην ακρη.

Παρέλαβα και ευχαριστώ πολύ τον Δημήτρη.

Να χαρίσω και εγώ με τη σειρά μου μερικά πραγματάκια ακόμα:

1) Δύο φορτιστές 5V/350mA με έξοδο usb: http://cdn.head-fi.org/c/c5/c5e93037_USB-Charger-USB-Power-Adaptor-With-European-Plug.jpeg

2) Τηλεόραση Grundig 14" με scart για σύνδεση με αποκωδικοποιητή mpeg4.Δυστυχώς το τηλεκοντρόλ της έχει χαθεί αλλά λειτουργεί κανονικά. https://www.eikona.info/images/65287732570176931949.jpg

3) Κάρτα γραφικών Gigabyte 6600 128MB pci express.Θέλει κουτί με καλό αερισμό γιατί ζεσταίνεται αλλά λειτουργεί κανονικά http://www.phphuoc.com/reviews/graphics_ga_gf6600le/index_files/image004.jpg

Παραλαβή από Σταυρούπολη/Εύοσμο,στο e-shop ή πέριξ.Η τηλεόραση βρίσκεται κέντρο οπότε κανονίζω αναλόγως με όποιον ενδιαφέρεται.

Δυστυχώς δεν μπορώ να στείλω εκτός Θεσσαλονίκης,εκτός και αν έχετε μεσάζοντα και μπορεί να παραλάβει για εσας.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις τον χρονο παντως μπορεις να πας στα ελτα να παρεις οσα χαρτια δεματων θες και να τα ετοιμασεις σπιτι για να μην περιμένεις.

Επισης αν ειμαστε πολλοι απο Αθηνα μπορεις να στειλεις σε ενα και μετα τα κανονιζουμε εμεις.Αν συμφωνούν και οι αλλοι.Δεν εχω προβλημα να παραλαβω και εγω.

Θα με ενδιέφερε και μένα μια μαζικότερη αποστολή για όσους είναι Αθήνα. Επειδή είμαι με μηχανή μπορώ να πάω να παραλάβω εύκολα από ΚΤΕΛ ή ΕΛΤΑ και να κανονίσω με τους υπόλοιπους συνάντηση.

Μοναδικό όριο για μένα είναι τα 47 λίτρα μπαγαζιέρας + καμιά 30αριά ακόμα λίτρα δεμένα στην ουρά της μηχανής.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και ευχαριστώ πολύ τον Δημήτρη.

Να χαρίσω και εγώ με τη σειρά μου μερικά πραγματάκια ακόμα:

1) Δύο φορτιστές 5V/350mA με έξοδο usb: http://cdn.head-fi.org/c/c5/c5e93037_USB-Charger-USB-Power-Adaptor-With-European-Plug.jpeg

2) Τηλεόραση Grundig 14" με scart για σύνδεση με αποκωδικοποιητή mpeg4.Δυστυχώς το τηλεκοντρόλ της έχει χαθεί αλλά λειτουργεί κανονικά. https://www.eikona.info/images/65287732570176931949.jpg

3) Κάρτα γραφικών Gigabyte 6600 128MB pci express.Θέλει κουτί με καλό αερισμό γιατί ζεσταίνεται αλλά λειτουργεί κανονικά http://www.phphuoc.com/reviews/graphics_ga_gf6600le/index_files/image004.jpg

Παραλαβή από Σταυρούπολη/Εύοσμο,στο e-shop ή πέριξ.Η τηλεόραση βρίσκεται κέντρο οπότε κανονίζω αναλόγως με όποιον ενδιαφέρεται.

Δυστυχώς δεν μπορώ να στείλω εκτός Θεσσαλονίκης,εκτός και αν έχετε μεσάζοντα και μπορεί να παραλάβει για εσας.

Παιζει να βρηκα ατομο για παραλαβη (και απο τον αλλο φιλο). Ενδιαφερομαι για την 6600 να δοκιμασω μια μητρικη αν παιζει.

Ευχαριστω!!!

Αν τα πραγματα για Αθηνα δεν ειναι καμια κουταρα(εχει σκουτερακι για αυτο) μπορω να πω στο φιλο μου να παραλαβει απο τα 2 παιδια και να μας τα στειλει Αθηνα.

Έγινε επεξεργασία από DJman
Link to comment
Share on other sites

Αποσύρω το ενδιαφέρον μου για την 7600 agp. Όλη δικιά σου @washcloud .

Αν περισσευουν 2-3 φουρφούρια ας μην πεταχτούν.

Έγινε επεξεργασία από adikos
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.