Jump to content



Far Cry 6 [ 7 Οκτωβρίου 2021 ]


Recommended Posts

Το είχε δώσει μαζί με τον cpu και μέχρι στιγμής έχει πάρει 2-3 αναβολές, η προσφορά bundle ήταν για την αγορά μέχρι 31/12/2020 και μέχρι 30/01//2021 για το redeem

Evbuy0p.png

Έγινε επεξεργασία από Deus
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στο avatar έχουν ωραίες εικόνες κλπ (άλλη μηχανή), κι εδώ γραφικά του 2015. Δεν καταλαβαίνω τι πίνουν :p 

Α, ανακοίνωσαν και ένα αστείο Rainbow Six , καθώς και Mario+ Rabbids. Και το Riders Republic.

Link to comment
Share on other sites

Εχουν διαφορετικη μηχανη γραφικων για 1st k 3rd person γιατι κρατανε το programming απο τα προηγουμενα για να κερδισουν χρονο (για τη Ubi μιλαμε).

Δεν ειναι δυνατον να αναπτυχθουν ''ΑΑΑ'' τιτλοι με τετοια συχνοτητα κ τετοιο μεγεθος (γιατι καθε Ubi παιχνιδι δε το λες μικρο).

 

Το φαινομενο που τα γραφικα φαινονται απαραδεκτα απο καμερα κινηματογραφικη σε παιχνιδι πρωτου προσωπου, δεν ειναι κατι που συμβαινει μονο σε Ubi παιχνιδι.

πχ κ στο Battlefield τα γραφικα φαινονται πολυ 2015 σε spectator mode αλλα κανονικα σε οπτικη πρωτου προσωπου ειναι αριστα. Ομοιως κ στο Far Cry 5.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος GFFermari έγραψε:

κ τετοιο μεγεθος

Μέγεθος όπου στην συντριπτική πλειοψηφεία είναι copy-paste. Ακριβώς επειδή για την ubi μιλάμε :p 

Στο FC5 δεν θυμάμαι να ήταν αυτό το χάλι από την πρώτη στιγμή. Μιλώ κυρίως για αυτά τα πρόσωπα που δεν νομίζω in-game να είναι καλύτερα από αυτό που βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, tommybertsen said:

Μέγεθος όπου στην συντριπτική πλειοψηφεία είναι copy-paste. Ακριβώς επειδή για την ubi μιλάμε :p 

Στο FC5 δεν θυμάμαι να ήταν αυτό το χάλι από την πρώτη στιγμή. Μιλώ κυρίως για αυτά τα πρόσωπα που δεν νομίζω in-game να είναι καλύτερα από αυτό που βλέπουμε.

 

Δε θα λεγα οτι ειναι copy paste (εκτος της βασης του programming κλπ), απλα ειναι το ιδιο παιχνιδι σε αλλο setting. Δλδ εκτος του περιβαλλοντος που σε καθε παιχνιδι ειναι εξαιρετικο κ ειναι το μονο χρονοβορο κομματι του development(κ το narration προφανως), το που θα βαλουν τα σεντουκια, τα κολλεκτιμπολ φτερα κ τους μερτσαντς ειναι δουλεια μιας βδομαδας.

 

Μιας κ ειπες Far Cry 5. Ιδια ποιοτητα. Τα ιδια λαδωμενα προσωπα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το παραπάνω είναι από PS4 πάντως, δες το framerate :p 

 Το FC5 το'χω μπροστά μου (ubisoft+ με 6€ μου έκλεινε το μάτι :bleh:  ), δε μου μοιάζουν τόσο πολύ χάλια τα πρόσωπα. Αλλά από το παραπάνω αποδεικνύεται ότι τα γραφικά είναι (το λιγότερο) 2018 και πίσω. 

 

Όταν λέω copy-paste εννοώ τα re-skin που κάνει στα games της. Έχει το βασικό "κόσμο" και τον τροποποιεί ανάλογα με το game. Προσθέτει ανούσιο content (χαρακτηριστικότατο τα τελευταία χρόνια), τροποποιεί το gameplay αναλόγως και there you have it. Το Avatar αν και φαίνεται ας πούμε να έχει γραφικάρες (άλλη engine), ποιος μας λέει ότι (επειδή για ubi λέμε), δεν θα είναι ένα FC gameplaywise ? Ας ελπίσουμε να είναι μοναδικό.

Ακόμη και το Immortals:Fenyx Rising που μου άρεσε συνολικά, είναι κάτι σαν ένα AC σε άλλους κόσμους και με πιο "cartoonish" γραφικά (κι από διαλόγους, άστα να πάνε, κάτι σε πρώην ανατολικό μπλοκ η προφορά - έχουν πειστεί ότι αυτή η προφορά παραπέμπει σε Ελλάδα, εκεί στην ubi :p ). 

Αυτό είναι το copy-paste της ubi. Καταλαβαίνω ότι δεν υπάρχει χρόνος για κάτι φτιαγμένο απ'την αρχή, αλλά το να ζητάς 60ρια σε όλα αυτά είναι λίγο too much. (άσχετα αν κάνει price cuts/drops κάποιες φορές). Καλό το να θέλεις να έχεις έναν "χαρακτήρα" στα games σου, αλλά μην το παρακάνεις ;) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To Avatar θα εχει οσο καλα γραφικα μπορει να δωσει η Snowdrop, δλδ θα μοιαζει, ποιοτικα, με τo The Division 2.

Το Immortals:Fenyx Rising, που σκεφτομαι να το παρω μονο κ μονο γιατι ξαναεγραψες οτι σου αρεσε κ μου κινει την περιεργεια, μοιαζει με ΑC γιατι εχουν ιδια μηχανη AnvilNext.

 

Το ξαναεγραψα νομιζω στο AC τοπικ. Δεν ειναι κακο που χρησιμοποιουν την ιδια μηχανη για καθε νεο παιχνιδι. Αν το setting ειναι τελειως διαφορετικο, δε φαινεται στον παιχτη. Αλλα η Ubi καταφερε κ κυκλοφορησε ολα τα ιταλικα AC μαζι, μετα τα Αμερικανικα, μετα το Γαλλικο κ Αγγλικο κοντινης εποχης κ παρομοιας χρωματικης παλετας κ μετα το αιγυπτιακο κ ελληνικο που το τερματισαν. Πιο φαουλ κινησεις δε γινεται. Αλλα πουλανε, αυτοι φταινε?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 24 λεπτά, το μέλος GFFermari έγραψε:

Το Immortals:Fenyx Rising, που σκεφτομαι να το παρω μονο κ μονο γιατι ξαναεγραψες οτι σου αρεσε κ μου κινει την περιεργεια, μοιαζει με ΑC γιατι εχουν ιδια μηχανη AnvilNext.

 

Δεν είναι για αυτό βρε. Είναι gameplaywise η ομοιότητα. Αυτά που σου δίνει να κάνεις στον χάρτη κλπ, you can't help it αλλά να σου'ρχεται στο μυαλό το AC :p Το setting μεν είναι διαφορετικό, το story διαφορετικό εννοείται, αλλά το όλο gameplay (πάνε εδώ πάνε εκεί :p )σου φέρνει σε AC. Δεν φταίνε που πουλάνε προφανώς! Αφού πουλάνε, συνεχίζουν! 

 

Στο μεταξύ έχει η βασική έκδοση του Fenyx 20€ με τον κωδικό FORWARD. Αν σε ενδιαφέρει, μην το σκέφτεσαι, νομίζω τελειώνει το ubisoft forward.

 Δυσανάλογα ακριβότερη η Gold (45€). Παίζω το ένα DLC τώρα (από το ubisoft+ ) το οποίο είναι μεγάλο αλλά δεν νομίζω να αξίζει τέτοια διαφορά τιμής. Ωστόσο έχει και ένα story within the story στο επόμενο DLC και ίσως για αυτό να είναι τόσο ακριβότερο. 

 

Για να ανακεφαλαιώσω με το τι λέω για το ανούσιο content. Δες εδώ στο πόσο τερμάτισα το main game (αλλά νομίζω ότι μετράει και τα DLC αυτό). Δεν έβρισκα ιδιαίτερα πολλούς λόγους για side quests. Ήθελα να δω που το πάει το story. Δένει ωραία με το πρώτο DLC, για να είμαι δίκαιος.

Spoiler

image.png

 

 

 

Δεν τις λες και λίγες 46h πάντως. Για το main story ίσως να αρκούν και 30.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.