Jump to content



MAXTHON browser. Ειναι καλυτερο απο το ΙΕ 6.0 και το Firefox??


Vasot

Recommended Posts

O Maxthon Web browser (free) εχει την συμβατοτητα του Internet Explorer και τα χαρακτηριστικα του Mozilla firefox !!

Eiναι 2 σε ενα

Αν και οχι τοσο γνωστο, απο οσους το δοκιμασανε μου ειπανε πολλη καλα λογια και οτι στα ισα μπορει να συγκριθει με το Firefox και ισως να ειναι και καλυτερο

Το εχει δοκιμασει κανενας??

Αξιζει τον κοπο ??

Να το Site

http://www.maxthon.com/

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά χρησιμοποιεί τη μηχανή του ΙΕ, οπότε φέρει και όλα τα κουσούρια της...

Απλώς προσθέτει κάποιο functionality επιπλέον...

Δε νομίζω ότι αξίζει να αντικαταστήσει το Firefox...

Link to comment
Share on other sites

Toν εχω για βασικο brownser εδω και ενα χρονο τουλαχιστον.Ουσιαστικα ειναι ενας πολυ εξελιγμενος ΙΕ,με ολα τα καλα και κακα που εχει η μηχανη του.Παντως την ασφαλεια του mozila δεν την εχει,γιαυτο μπορεις να εχεις και τους δυο και αναλογα τι κανεις τους χρησιμοποιεις,αφου δεν υπαρχει θεμα ασυμβατοτητας μεταξυ τους.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Ακόμα ένας ευχαριστημένος χρήστης του Maxthon εδώ. τον χρησιμοποιώ και εγώ πάνω απο χρόνο (απο τότε που λεγόταν MyIE) και μπορώ να πώ ότι είναι φοβερός. Απο τα highlights του φανταστικά είναι το ενσωματωμένο popup & ad blocker, η επιλογή να αποθηκεύεις tabs για το επόμενο άνοιγμα, το restore tabs σε περίπτωση που κρεμάσει το πισι και κλείσει η εφαρμογή του, και η πλήρης ενσωμάτωση καμιάς ντουζίνας απο τους γνωστούς (και δωρεάν) downloaders καθώς και http downloaders. Πραγματικά αξίζει τη δοκιμή !

Link to comment
Share on other sites

Με τα Spyware, adware κλπ πως τα παει???

Ειναι τρυπα σαν το Internet Explorer και οτι να ειναι μπαινει...

η ειναι πιο ασφαλης σαν το Firefox με μικρο κινδυνο σε οτι αφορα το privacy

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ άλλος ένας που χρησιμοποιεί Maxthon.

Δεν κατάλαβα ποτέ τι πρόβλημα ασφάλειας έχει...

Με SP2 είμαι και full update και δεν είχα ποτέ και κανένα πρόβλημα...

Σε σχέση με τον firefox απλά υπερέχει λόγο επιλογών και προσαρμοστικότητας...

Πραγματικά τον κάνεις ότι θες αυτόν τον Browser και ρυθμίζεις και το παραμικρό...

Σίγουρα αξίζει τουλάχιστον να τον δοκιμάσεις...

Δεν ξέρω βέβαια μετά αν θα μπορείς να ξαναγυρίσεις σε Firefox...

Link to comment
Share on other sites

Όπως είχε πεί κάποιος "ειναι σαν τον IE, απο έξω κούκλα και απο μέσα πανούκλα".

Αφού χρησιμοποιεί την engine του IE ότι ιους spyware και λοιπά σχετικά κολλάει ο IE μπορεί να τα κολλήσει και αυτός...

Αν κάποιος έχει firefox δεν αξίζει να τον αλλάξει.

Link to comment
Share on other sites

’λλος ένας με Maxthon πολύ καιρό τώρα, από την 0.9 εποχή που λεγόταν ακόμα MYIE2.

Μπορεί κάποιος που υποστηρίζει ότι ο Maxthon έχει προβλήματα ασφαλείας να μας τα επισημάνει και εμάς ποια είναι; (και όχι απλές αοριστολογίες του στυλ "χρησιμοποιεί μηχανή IE")

Όποιος απαντήσει κάτι ας έχει κάνει τον κόπο να διαβάσει το changelog του maxthon πρώτα γιατί σε ένα άλλο φόρουμ με ρώταγαν αν έχει ad blocks.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ άλλαξα τον ΙΕ εδώ και πολλά χρόνια με τον Mozilla (0.9) και τώρα βέβαια με Firefox, για τον απλούστατο λόγο ότι κόλλαγε στα καλά καθούμενα και μάλιστα προκαλόυσε προβλήματα και σε όλο το σύστημα με τα προβλήματά του.

Ο ΙΕ6 πάσχει απ' τα ίδια προβλήματα και κάθε φορά που τον βάζω (όταν πχ δεν είμαι στο δικό μου PC) το μετανοιώνω...

Αλλά έχει κι ένα καλό ο ΙΕ: μαθαίνεις καλά τον task manager!!! :devil:

Τα προβλήματα ασφαλείας τ' αφήνω γιατί είναι περιττό να μιλάμε...

Απλώς τρέξτε ένα ad-aware σε ένα PC μου χρησιμοποιεί ΙΕ και μετά σε ένα που παίζει με Mozilla...

Link to comment
Share on other sites

Rayden εδώ μιλάμε για τον Μaxthon .... το έχεις δοκιμάσει;

Εάν όχι μην το πολύ συγκρίνεις με τον IE...

Αλλος ένας ευτυχής χρήστης του.

ΥΓ εγώ σκανάρω καθημερινά το pc αλλά τα spywares που ευαγγελίζεσαι δεν τα βρίσκω.

1-2 βαριά.

Μιλάω πάντα για Maxthon και anti-spywares το ισχυρότατο Scan Spyware v.3.8 και το πολύ καλό κ γνωστό Spybot S&D.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.