Jump to content



Πρόβλημα με Online Πληρωμή λογαριασμού ΕΥΔΑΠ


l2phile

Recommended Posts

Πως σκατά πληρώνεις την ΕΥΔΑΠ? Έχω δοκιμάσει με 3 διαφορετικούς browsers (FF,Chrome, Edge) και παίρνω τα @@ μου.

Είναι στο όνομα του ιδιοκτήτη ο λογαριασμός.

Πάω στο

image.png.c22ee93a184ba68fe460d381c02fdef3.png

 

Με ενημερώνουν από το κοντρόλ, ότι ίσως φταίει που έχει λήξει ο λογαριασμός.

ΟΚ..Δεκτό.

Στις οδηγίες λέει ότι μπορείς να κάνεις διακανονισμό και να πληρώσεις ακόμη και αν έχει λήξει.

Βάζω τα μισά λεφτά, κλικάρω "διακανονισμό"....μπάλες

Έγινε επεξεργασία από l2phile
  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, l2phile said:

Πως σκατά πληρώνεις την ΕΥΔΑΠ? Έχω δοκιμάσει με 3 διαφορετικούς browsers (FF,Chrome, Edge) και παίρνω τα @@ μου.

Είναι στο όνομα του ιδιοκτήτη ο λογαριασμός.

Πάω στο

image.png.c22ee93a184ba68fe460d381c02fdef3.png

 

Αν δε σε θέλει η ΕΥΔΑΠ, πλήρωσε από τράπεζα και λούσου το 50λεπτο καπέλο (ή όσο θέλει η δικιά σου). Αν στο υπόδειγμα λογαριασμού της τράπεζας βρεις τα σωστά πεδία, γύρνα και στην ΕΥΔΑΠ για νέα δοκιμή.

 

Αν ρωτήσει κανείς, δε γράφω στο ΠΟΘ. 🤫

 

Καληνύχτα.

  • Agree 1
  • Haha 7
Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα είναι ότι δεν είχα καταφέρει να πληρώσω και τον προηγούμενο και αντί να με χρεώσει έξτρα, μου έκανε και στρογγυλοποίηση τον νέο λογαριασμό προς τα κάτω.

Όπως μας έλεγαν και οι συνάδελφοι εξωτερικό "Γι' αυτό είστε χρεωκοποημένοι"

 

PS. Δεν θέλω να δίνω στις κωλοτράπεζες ούτε 1σεντ

  • Like 2
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 59 λεπτά, το μέλος l2phile έγραψε:

Πως σκατά πληρώνεις την ΕΥΔΑΠ? Έχω δοκιμάσει με 3 διαφορετικούς browsers (FF,Chrome, Edge) και παίρνω τα @@ μου.

Είναι στο όνομα του ιδιοκτήτη ο λογαριασμός.

Πάω στο

image.png.c22ee93a184ba68fe460d381c02fdef3.png

 

Με ενημερώνουν από το κοντρόλ, ότι ίσως φταίει που έχει λήξει ο λογαριασμός.

ΟΚ..Δεκτό.

Στις οδηγίες λέει ότι μπορείς να κάνεις διακανονισμό και να πληρώσεις ακόμη και αν έχει λήξει.

Βάζω τα μισά λεφτά, κλικάρω "διακανονισμό"....μπάλες

Σήμερα πλήρωσα κανονικά :hehe: (και σε μένα στο όνομα του ιδιοκτήτη είναι :p )

  • Like 2
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το θέμα ΕΥΔΑΠ το αντιμετώπισα το Δεκέμβρη για ληγμένο λογαριασμό των δικών μου, είναι γιατί έχει εκδοθεί ο επόμενος.

Ακόμα και να μην σου έχει έρθει ο νέος με το ταχυδρομείο στο τηλέφωνο σου λένε των κωδικό πληρωμής του νέου λογαριασμού και εξοφλείς κανονικά με αυτόν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πλήρωσα χθες μέσω Αλφα (30 λεπτά κόστος)

Ίσως έκανα και 2πλη ..χαζομάρα

α) Στον λογαριασμό έχει 2 ημερομηνίες λήξης. Μία παλιά πάνω στο πεδίο και μία χύμα "Νεα ημερομηνία λήξης 17/12/21, χωρίς τόκους".

Εγώ έβαλα την παλιά. Ελπίζω να κοιτάνε απλά τον αριθμό παραστατικού  (θα έπρεπε απλά να βάζεις τον αριθμό λογαριασμού. Εκεί υπάρχει αρνητικό υπόλοιπο, όχι στο παραστατικό....αλλά ναι, οκ.)

β) Αν βγήκε νέος που λες ήδη, λογικά θα περιέχει και τις 2 χρεώσεις, οπότε θα γίνει μπέρδεμα. Αλλά πιστεύω ένα τηλέφωνο εκεί θα το λύσει.

 

Πόσο δύσκολο είναι να βάλουν οι ανάπηροι ένα QR code? Να σκανάρεις και να πληρώνεις. Τι λέω τώρα, ε;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Την έχω μεταφέρει στο όνομα μου και πληρώνω κανονικά 😛

Το κόστος είναι άλλο θέμα. Απλά το 2021 θα ήθελα να μπορώ να τα πληρώνω όλα εύκολα.

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

On 1/12/2022 at 9:56 AM, l2phile said:

Την έχω μεταφέρει στο όνομα μου και πληρώνω κανονικά 😛

Το κόστος είναι άλλο θέμα. Απλά το 2021 θα ήθελα να μπορώ να τα πληρώνω όλα εύκολα.

*2022

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.