Jump to content



Γενικα για NVMe


Recommended Posts

@idonthave Σκέφτομαι να πάρω το icy box που έδειξες. Αξίζει λές ή να κοιτάξω και αλλού. Σκοπεύω να βάλω τον evo plus που έχω τώρα το σύστημα και στη θέση του να βάλω τον Kingston KC3000, μάλλον 2tb. Τι λέτε για τον kingston;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, το μέλος psyber έγραψε:

@idonthave Σκέφτομαι να πάρω το icy box που έδειξες. Αξίζει λές ή να κοιτάξω και αλλού. Σκοπεύω να βάλω τον evo plus που έχω τώρα το σύστημα και στη θέση του να βάλω τον Kingston KC3000, μάλλον 2tb. Τι λέτε για τον kingston;

Μέχρι στιγμής δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο θέμα, οπότε θα έλεγα ναι, απ'την στιγμή που θα σου περισσέψει m.2 δίσκος.

Πριν πάρω την θήκη για τον m.2 χρησιμοποιούσα/ω έναν sata ssd που έχω ως εξωτερικό και οι ταχύτητες μεταφοράς

είναι γύρω στα 250mb/s όπου οι αντίστοιχες ταχύτητες στον μ.2 είναι στα 750-780mb/s, 

Επίσης σε μεταφορά διάφορων αρχειών στον μ.2 πάλι έχει καλύτερες ταχύτητες. (μιλάω πάντα για μεταφορά προς τον m.2)

Εγώ το συνδέω σε type-c είναι πιο σταθερές οι ταχύτητες χωρίς πολλά σκαμπανεβάσματα.

Το καλώδιο που είναι κοντό, οπότε πήρα ένα έξτρα, απλά να προσέξεις να είναι usb type-c 3.1 gen 2 αν θα πάρεις.

 

Ο kingston είναι κομπλέ είναι

KC3000 / fury renegade / sn850x (πάρε όποιος είναι πιο φθηνός)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
WWW.TECHPOWERUP.COM

MSI Spatium M580 Liquid Frozr is easily one of the most interesting SSDs we've come across in CES 2024. Picture this—an M.2-2280 SSD that has a self-contained liquid cooler, complete with a fan...

 

Image result for really gif

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.