Jump to content



Steam Deck (First Impressions and more...)


Recommended Posts

καλοριζικο! εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος παντως.. εχτες μαλιστα  του εβαλα και 1tb ssd οποτε μαζι με την sd card ειμαι στα 2tb με full rom collection απο atari mexri ps3 + steam pc games για μενα αξιζει και καθε σπιτι καποια στιγμη θα ηταν καλο να αποκτησει ενα :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
On 10/25/2022 at 5:13 PM, tragikos said:

Εντυπώσεις μόλις βρω λίγο χρόνο

 

well-were-waiting-sarcastic.gif

 

@tragikos, @overclocked

 

Αναρωτιέμαι ιδίως πόσο πρακτική είναι η έκδοση χωρίς NVMe και αν το dοck είναι όντως σχεδόν απαραίτητο, όπως σκέφτομαι αυτή τη στιγμή. Για πείτε εμπειρίες, τώρα που έχει περάσει λίγος καιρός.

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι άργησα να ασχοληθώ μαζί του, αφενώς γιατί όντως δεν είχα χρόνο, αφετέρου γιατί διαπίστωσα ότι δεν είμαι πολύ καλός με τα χειριστήρια. Εδώ και λίγο καιρό όμως που έχω αρχίσει να ασχολούμαι με το τρομερό Hades, το οποίο καταλήγω ότι παίζεται καλύτερα σε χειριστήριο, το έχω σκίσει! Με την κάθε ευκαιρία μπαίνω στο παιχνίδι και σταματάω βάζοντας το σε αναμονή.

 

Έχει άπειρες επιλογές και δεν έχω ασχοληθεί να τις ψάξω όλες, αλλά μέχρι και το Read Dead Redemption 2 έβαλα και φαίνεται να παίζει μια χαρά (αν και προτιμώ να το παίζω με πληκτρολόγιο).

 

Κάποια bullets:

  • Η δυνατότητα "αναμονής" και τα cloud saves κάνουν το Steam Deck τρομερό για παιχνίδι On-the-go.
  • Δεν έχω θέμα με τα loading times
  • η μπαταρία του με καλύπτει, αν και έχει τύχει να θέλω περισσότερο.
  • Είναι κάπως βαρύ για πολλή ώρα στα χέρια, οπότε συνηθίζω να το κρατάω πάνω στην κοιλιά μου πχ όταν είμαι ημι-ξαπλωμένος
  • Η ποιότητα των υλικών του είναι όσο καλή χρειάζεται για να μη με απασχολεί
  • Χαίρομαι που βλέπω συχνά updates και ακόμα περισσότερο χαίρομαι που δεν θα βγει άμεσα κάποιο νέο Steam Deck
  • Το Dock το δοκίμασα να δω ότι παίζει (και παίζει μια χαρά) και δεν ασχολήθηκα ξανά, γιατί πήρα νέο PC.
Έγινε επεξεργασία από tragikos
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Θα το αγόραζα ως fan της Valve, γιατί θα με έτρωγε η τσέπη μου. Είχα την ελπίδα ότι θα με βολέψει να σου πω την αλήθεια, αλλά δεν έκανα την συσχέτιση ότι δεν έχω μάθει να παίζω σε χειριστήριο. Για όποιον παίζει πχ FPS με χειριστήριο άνετα, είναι πολύ καλή περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
8 hours ago, BASSstarlet said:

Παιδιά, από που το αγοράζουμε;

Aπό Steam μόνο;

 

Ναι. Δεν πρόλαβες βέβαια το επετειακό -10% που είχε προ καιρού, αλλά δε χάθηκε ο κόσμος. Φαντάζομαι έχεις δει και το παρόμοιο ASUS ROG Ally που έχει βγει στο μεταξύ. Αυτό θα το βρεις και σε άλλα μαγαζιά.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, BASSstarlet said:

Οι τιμές αυτές που δίνει το Steam είναι τελικές;

Εννοώ, με τα τελωνεία κλπ τι γίνεται;Από Ευρώπη έρχεται;

Έχει φοβηθεί το μάτι μας τα τελευταία χρόνια...

 

Οι τιμές που βλέπεις όταν το προσθέσεις στο καλάθι είναι τελικές. Τα μεταφορικά συμπεριλαμβάνονται στην τιμή και η αποστολή είναι από ευρωπαϊκή αποθήκη.

https://help.steampowered.com/en/faqs/view/339C-BC5C-3D89-53D9

 

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.