Jump to content



nVidia RTX 40X0 Ada Architecture


Recommended Posts

30 λεπτά πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

Τώρα που σοβαρεύουνε τα πράγματα, το ερώτημα είναι 4070 Ti Super ή 4080 Super για 30% παραπάνω? 🤔

Καμιά από τις δύο. 4070 super η 7900xt και φουλ για 5080 όταν βγει.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, fatalara said:

Καμιά από τις δύο. 4070 super η 7900xt και φουλ για 5080 όταν βγει.

 

Έλα ρε να δώσω 7-8 εκατοστάρικα και να μη μπορώ και πάλι να παίξω Cyberpunk σαν άνθρωπος; 

Aσε που η super η απλή έχει λειψή vram.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

Τώρα που σοβαρεύουνε τα πράγματα, το ερώτημα είναι 4070 Ti Super ή 4080 Super για 30% παραπάνω? 🤔

Εννοείται ότι αν μπορείς να πάρεις την 4080 super, αυτήν θα πάρεις 

Link to comment
Share on other sites

49 λεπτά πριν, το μέλος icy20 έγραψε:

H 7900XT η 4080 super. Ενα εκ των 2. Η πρωτη πιο VFM η αλλη παιζει και RT...

Τι είναι αυτά που λες ρε μαν; Η απλή 4080 είναι πιο κοντά στην 7900ΧΤΧ και εσύ λες ότι η 4080S είναι η 7900ΧΤ? 

 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος icy20 έγραψε:

Οχι ειπα η θα προτιμησει να δωσει λιγοτερα λεφτα η θα παει στην αλλη που ειναι πιο ακριβη αλλα πιο γρηγορη

Έτσι όπως το'γραψες κατάλαβα ό,τι να'ναι :p 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, το μέλος GFFermari έγραψε:

4070S ή TiS το πολύ.

Σε 8-9 μήνες έρχονται οι Blackwell λέμε.


Δε κερδίζεις τίποτα με τη 4080S.

 

Δεν ειναι ολοι σαν εμενα και κατι αλλους αρρωστους που πρεπει να εχουν τις τελευταιες αλλιως νομιζουν οτι εχουν προβλημα (που εχουν αλλα δεν ειναι το οτι δεν θα εχουν την τελευταια καρτα 😛 )

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, το μέλος icy20 έγραψε:

Δεν ειναι ολοι σαν εμενα και κατι αλλους αρρωστους που πρεπει να εχουν τις τελευταιες αλλιως νομιζουν οτι εχουν προβλημα (που εχουν αλλα δεν ειναι το οτι δεν θα εχουν την τελευταια καρτα 😛 )

 

Σκέψου , υπάρχουν όμως κι αυτοί που είναι σαν εμένα, που έχουν δηλαδή υπομονή και παίρνουν hw για 3-4 χρόνια (θα πήγαινα για 4090 αλλά δεν μπορούσα να την δικαιολογήσω με τίποτα, ούτε καν στον εαυτό μου :p ).

Μπορεί να μην "κερδίζουν" αλλάζοντας με κάθε γενιά, αλλά εμένα πχ το κέρδος μου από 1080Ti--->4080 είναι διαφορετικό (η πρώτη μπήκε στο PC της γυναίκας, η οποία είχε μια RX460 η οποία χρησιμοποιείται στο HTPC). 

Δεν κάνουμε όλοι την ίδια χρήση ούτε έχουμε το ίδιο mindset. Δεν είναι άρρωστος, απλά μας έχουν αρρωστήσει με τις κωλοτιμές τους

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 λεπτά πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Σκέψου , υπάρχουν όμως κι αυτοί που είναι σαν εμένα, που έχουν δηλαδή υπομονή και παίρνουν hw για 3-4 χρόνια (θα πήγαινα για 4090 αλλά δεν μπορούσα να την δικαιολογήσω με τίποτα, ούτε καν στον εαυτό μου :p ).

Μπορεί να μην "κερδίζουν" αλλάζοντας με κάθε γενιά, αλλά εμένα πχ το κέρδος μου από 1080Ti--->4080 είναι διαφορετικό (η πρώτη μπήκε στο PC της γυναίκας, η οποία είχε μια RX460 ή οποία χρησιμοποιείται στο HTPC). 

Δεν κάνουμε όλοι την ίδια χρήση ούτε έχουμε το ίδιο mindset. Δεν είναι άρρωστος, απλά μας έχουν αρρωστήσει με τις κωλοτιμές τους

Αλλοι τα τρωνε στις τανες και στα καζινα. 😂

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά, η Nvidia το παίζει καλά το παιχνίδι της...σου λέει "παρά να ρίξω τις τιμες (που δεν το κανει σχεδόν ποτέ) σε μια κάρτα που είναι ήδη 1 χρονο+ στην αγορά, καλύτερα να την ξαναβγάλω καινούργια με άλλο όνομα Σουπερ ντουπερ με μειωμένη τιμή και να ταράξω τα νερά, reviews, news κτλ..."

 

Εδώ Γερμανία ξεκινάνε απο ~1109Ε, με 1099Ε βρίσκεις ακόμα την Gainward 4080. Για μένα μια τα ίδια, απλά ξανάδωσε φιλί ζωής στην 4080/4080Σουπερ μέχρι να βγαλει τις νεες...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πριν 1 χρονο η 4080 ηταν επιλογη για λιγους λογω τιμης.

Τωρα η 4080 Super ειναι το ιδιο πραγμα αλλα λογω μειωμενου χρονου ζωης.

 

Δεν υπαρχει αντιπαλος για την 4070 Ti Super ομως. Λιγο πιο αργη απο 4080 αλλα capable enough ακομα και για PT σε CP k Alan Wake 2.

Αν δε πας στη νορμαλ 4070 Super που εχει πιο πολυ VFM, τοτε μονο Ti Super.

 

...στο θεμα μας τωρα.

@tommybertsen θα τις βαλουμε στο ebay ή θα μεινουμε με τις peasants?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1% πανω η 4080super απο την απλη 4080. 

Ποση μ$%^ια πιο ρε πετσινε, οχι αλλο καρβουνο

ενταξει τουλαχιστον εριξε την τιμη. 

Δεν ξερω ρε παιδια, εχω γινει τοσο γεροπαραξενος? Πολυ ξεφτιλικι. Ενας δεν υπαρχει εκει μεσα να τους πει "ΕΕΕ μεγαλεεεε, θα μας παρουν με τις πετρες"

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.