Jump to content



Ερωτηση/απόψεις για αγορα gaming mouse


Recommended Posts

3 ώρες πριν, το μέλος Korgull_x έγραψε:

Με βαση τις μεχρι στιγμης συμβουλες σας εχω καταληξει στα ακολουθα δυο:
- Razer Basilisk V3 RGB
- Logitech G502 X [οχι το hero]


Εχετε κατι να προσθεσετε επανω σε αυτα τα δυο;
Εχει κανεις εμπειρια απο το G502 X ? Εχει την ιδια παθογενεια με τους διακοπτες που εχει το hero?


Επισης πως ειναι το aftersales support της καθε εταιρειας;

Από εγγύηση razer εχω ακούσει καλά λόγια.. δεν την εχω χρειαστεί..

Το software δεν μου έχει δημιουργήσει ποτέ θέμα.. 2 χρόνια viper ultimate και Huntsman TE και 6 μήνες το deathadder v3 ως τώρα..

Αν κοιτάς με thumbrest στα ιδια λεφτά παίζουν και τα Roccat Kone XP κ Kone Air..

edit.

Τα Hero(2018) είχανε μηχανικούς omron διακόπτες.. Το X που βλέπεις είναι του 2022 με υβριδικούς μηχανικούς - οπτικούς διακόπτες by Logitech.. αν έχουν κ αυτοί θέμα δεν γνωρίζω

Έγινε επεξεργασία από AKISSS
Link to comment
Share on other sites

46 λεπτά πριν, το μέλος AKISSS έγραψε:

Αν κοιτάς με thumbrest στα ιδια λεφτά παίζουν και τα Roccat Kone XP κ Kone Air..

οχι δε με ενδιαφερει το thumbrest, αλλα ειχα στα υποψηφια το kone aimo remastered [το XP κ το Air δεν εχουν tiltwheel]. Ο λογος που το εχω αφησει απ εξω ειναι οτι χαλαει ευκολα ττο ροδακι και κανει scroll σε οποιοα φορα θελει.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, το μέλος AKISSS έγραψε:

Από εγγύηση razer εχω ακούσει καλά λόγια.. δεν την εχω χρειαστεί..

Το software δεν μου έχει δημιουργήσει ποτέ θέμα.. 2 χρόνια viper ultimate και Huntsman TE και 6 μήνες το deathadder v3 ως τώρα..

Αν κοιτάς με thumbrest στα ιδια λεφτά παίζουν και τα Roccat Kone XP κ Kone Air..

edit.

Τα Hero(2018) είχανε μηχανικούς omron διακόπτες.. Το X που βλέπεις είναι του 2022 με υβριδικούς μηχανικούς - οπτικούς διακόπτες by Logitech.. αν έχουν κ αυτοί θέμα δεν γνωρίζω

Επιβεβαιώνω και γω για το service της razer εδω στην ελλαδα. μου κάλυψε ποντικι σε εγγύηση ενω ηταν εκτος!!!

 

Και επισης οι νεοι διακοπτες της Logi δεν εχουν κανενα θεμα

Link to comment
Share on other sites

On 31/8/2023 at 10:56 ΜΜ, το μέλος Shadow KnighT έγραψε:

Μια χαρά tiltwheel έχει το Kone XP

ναι σωστα μπερδευομαι καμια φορα. Το kone xp θα ηταν τυφλα η επομενη αγορα μου αλλα με χαλασε το οτι εχει 2+2 thumb buttons. Θα προτιμουσα να ειχε 1+1+1 οπως το aimo remastered ή το basilisk v3 ή το G502.

Εν τελει αποφασισα οτι θα παω για το Basilisk v3 RGB. Το logitech με εχασε για μια πολυ μικρη λεπτομερεια που ομως θα μπορουσε να γινει εκνευριστική. Το κουμπι αλλαγης του wheel tacticle ειναι πολυ κοντα στη ροδα. Αν ηταν στη θεση του G9 button θα ημουν ακομη στο διλημμα. Εδω στο Kone EMP που εχω τωρα, εχω απενεργοποιήσει το κουμπι ακριβως κατω απ το wheel

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.