Jump to content



Γνώμη για Dream Machine Laptop/Βαρσοβία


Recommended Posts

Γεια σε όλους,
 

Μένω στη Βαρσοβία και η κοπέλα μου και εγώ έχουμε εντυπωσιαστεί από κάποια μοντέλα της Dream Machines εδώ και λίγο καιρό. Ψάχνοντας για καινούριο laptop κι εγώ, έριξα μια ματιά στα Dream Machine και πραγματικά εντυπωσιάστηκα!


Γενικότερα εδώ στην Βαρσοβία τα Dream Machine έχουν απίστευτη πέραση και από ότι έψαξα και βρήκα η Γερμανική αγορά τα λατρεύει.


Έχουν πολύ καλές τιμές σε σύγκριση με άλλες γνωστές μάρκες, και παρά τις τιμές, χρησιμοποιούν εξαρτήματα τελευταίας γενιάς. Αυτό μου φαίνεται απίστευτη σχέση ποιότητας-τιμής!


Πήρα ήδη και το ποντίκι τους, το DM6, και λειτουργεί απίστευτα, δεν έχει να ζηλέψει τίποτα απο τα μεγάλα Brand

 

Συγκεκριμένα ενα μοντελο:

 

Screenshotfrom2024-03-0809-41-59.png.f21b55ac71e7cf035ded61d38bf1d2a5.png

Μπορείτε να δείτε περισσότερα για το συγκεκριμένο μοντέλο εδώ και να μου πείτε γνώμες: https://www.dreammachines.pl/en/notebook/RG4060-17EU23


Ξέρω πως πολλοί δεν προτιμούν laptops για gaming, αλλά το χρειάζομαι και για τη δουλειά μου που απαιτεί φορητότητα. Παράλληλα, θέλω να μπορώ να παίζω και παιχνίδια.


Θα ήθελα την γνώμη σας και γενικότερα να το συζητήσουμε γιατί φαίνεται σαν εξερετική επιλογή!!


Μανώλης.

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έδινα ποτέ 1400 ευρώ για λάπτοπ με οθόνη που δεν είναι ips (ή oled). Είναι καλή ιδέα να μην αποφασίσεις, πριν συγκρίνεις την ίδια εικόνα και το ίδιο κείμενο σε οθόνες wva και ips, με τη μια δίπλα στην άλλη μπροστά σου. Επίσης, 17άρι λάπτοπ και φορητότητα δεν πάνε και τόσο μαζί, αλλ' ας πούμε ότι αυτό είναι ένας συμβιβασμός λόγω gaming, ok.

  • Agree 3
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, το μέλος Oric έγραψε:

Δεν θα έδινα ποτέ 1400 ευρώ για λάπτοπ με οθόνη που δεν είναι ips (ή oled). Είναι καλή ιδέα να μην αποφασίσεις, πριν συγκρίνεις την ίδια εικόνα και το ίδιο κείμενο σε οθόνες wva και ips, με τη μια δίπλα στην άλλη μπροστά σου. Επίσης, 17άρι λάπτοπ και φορητότητα δεν πάνε και τόσο μαζί, αλλ' ας πούμε ότι αυτό είναι ένας συμβιβασμός λόγω gaming, ok.

Θυσιάζω τα κιλά και το μέγεθος για να έχω μεγάλη οθόνη καθώς όπως ανέφερα και έγραψες θα το χρησιμοποιώ για gaming και δεν θέλω να αγοράσω εξωτερική οθόνη. Παρολαυτά, ανέβασα το συγκερκιμένο ποστ περισσότερο για τα specs αυτού του laptop και να έχω ένα σχολιασμό για το συγκεκριμμένο Brand. Επειδή μπήκα στην διαδικασία και έψαξα πάρα πολύ για laptop, η ελληνική αγορά αυτή τη στιγμή laptop με τα συγκεκριμένα specs στα 1400 ευρω δεν έχει. Οποιοδήποτε μεγάλος κατασκευαστή gaming laptop και αν κοιταξα Lenovo, MSI, ASUS και πάει λέγοντας, GPU 4060, CPU i7-13620H, 32 GB RAM και 17αρα οθόνη δεν βρήκα. Η αναζήτηση μου ήταν μλεσω του Skorutz και του Best Price. Θα ήθελα την γνώμη σου αλλά επειδή έψαξα και σύγκρινα δεν θα μπορέσω να συμφωνήσω μαζί περισσότερο για το Value for Money του πράγματος ακόμα και αν οθόνη δεν είναι IPS. Σε ευχαριστώ και θα ήθελα να συνεχίσουμε την συζήτηση και να μου πεις την γνώμη σου, βάζοντας πάντα σαν γνώμονα τις επιλογές της ελληνικής αγοράς.

Link to comment
Share on other sites

CENOWARKA.PL

✔ porównaj ceny dla Lenovo Legion 5 16IRX9 Luna Grey, Core i7-14650HX, 32GB RAM, 1TB SSD, GeForce RTX 4060, DE (83DG002PGE) ✔ Informacje o produkcie ⇒ Wyświetlacz: 16"...

 

CENOWARKA.PL

porównaj ceny i czytaj opinie dla Notebooki z Rozmiar ekranu do 16.9", Rozdzielczość ekranu od 1920x1200 (WUXGA), Rodzina procesorów Intel: Core i7/Core i9, RAM od 32GB, GPU - NVIDIA +...

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 9/3/2024 at 9:46 ΠΜ, το μέλος Oric έγραψε:

Δεν θα έδινα ποτέ 1400 ευρώ για λάπτοπ με οθόνη που δεν είναι ips (ή oled). Είναι καλή ιδέα να μην αποφασίσεις, πριν συγκρίνεις την ίδια εικόνα και το ίδιο κείμενο σε οθόνες wva και ips, με τη μια δίπλα στην άλλη μπροστά σου. Επίσης, 17άρι λάπτοπ και φορητότητα δεν πάνε και τόσο μαζί, αλλ' ας πούμε ότι αυτό είναι ένας συμβιβασμός λόγω gaming, ok.

Μπήκα στην διαδικασία να ψάξω αυτό που μου έγραψες για την οθόνη. Η οθόνη ειναι wva, αυτό σημαίνει ότι ειναι στην ίδια κατηγορία με το ips που ανέφερες, δεν έχει καμία διαφορά. Το IPS σαν ορολογία χρησιμοποιείται σαν exclusive trademark από την LG. Παρολαυτά, σε ευχαριστώ για την αναζήτηση σου καθώς η τιμή για το συγκεκριμμένο Lenovo είναι εξαιρετική.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.