Jump to content



Thermaltake Shark ή Coolermaster Stacker;


nickstamat

Thermaltake Shark ή Coolermaster Stacker;  

61 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από theHitma@n [Σήμερα, στις 19:58]

Ετσι και παρεις ομως το Stacker για σκεψου ποσο θα ζυγιζει συνολικα το κουτι μετα. Λοιπον υπολογισε, 14,7 που ειναι απο μονο του + drives, m/b, PSU + ψυγειο, αντλια, tank. Με ολα αυτα μεσα του το κουτι μετα θα ειναι ασηκωτο. Αν δεν θες να το μεταφερεις πολυ τοτε δεν θα εχεις κανενα προβλημα με το βαρος του. Αν ομως το πηγαινεις για οικιακο lan και τετοια τοτε θα πρεπει να αρχισεις να πηγαινεις γυμναστηριο :flex:.

:eek: wtf?????

Ποιος ειμαι ρε γμτ,ο Σβατζενεγκερ?? Το XaserV ειναι 16kg απο μονο του και ουτε ξερω ποσο ζυγηζει αμα βαλω και αυτα μεσα....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Εγώ προτειμώ το shark γιατί και οπτικά είναι πιο όμορφο και πιο ελαφρή σε περιπτωση που θέλεις να πας σε έναν φίλο η κάπου δεν σε προβληματίζει κια στο κάτω κάτω δεν θα στέκεται στο γραφείο σου σαν χαβαλές.

Link to comment
Share on other sites

To Stacker πιστευω οτι ειναι με διαφορα ενα απο τα πιο ΑΣΧΗΜΑ κουτια που κυκλοφορουν. Αλλωστε η Coolermaster δεν θα μπορουσε να βγαλει και τιποτα αλλο. Οποτε θα προτεινω το Shark σαν το καλυτερο απο 2 κακά κουτιά.

Link to comment
Share on other sites

μισο λεπτο ρε παλουκαρια , καθομαι και βλεπω οτι ολοι σχολιαζετε ΠΟΣΟ βαρυ ειναι το στακερ. Δηλαδη στο σβερκο σας θα το βαλετε? η μηπως κανετε βαρακια και δεν μπορειτε τα 16 κιλα του ακομα? .......................

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

μισο λεπτο ρε παλουκαρια , καθομαι και βλεπω οτι ολοι σχολιαζετε ΠΟΣΟ βαρυ ειναι το στακερ. Δηλαδη στο σβερκο σας θα το βαλετε? η μηπως κανετε βαρακια και δεν μπορειτε τα 16 κιλα του ακομα? .......................

Καλα ρε Γιωργο θα μας τρελανεις? Εισαι σοβαρος?

Σκεψου σκηνικο. Μπαινεις μεσα στο σπιτι με το καινουριο σου κουτι. Εχεις σκασει 150 και εισαι χαλαρος, με ενα πλατυ χαμογελο στα χειλη. Ξεκινας να αποσυνδεεις τα πραγματα απο το παλιο και εκεινη την στιγμη μπαινει στο σπιτι η γυναικα σου.

-Τι πηρες παλι Γιωργο? Δεν ειπα οχι αλλα πεταμενα λεφτα σου πισι?

- Να μωρε, ενα κουτακι πηρα.... δεν ειναι πολυ ομορφο?

-χμ, ναι και ποσο εκανε?

-εεεεε, να...

- Λεγε ποσο εκανε?

- 150.

Την δεδομενη στιγμη ....που σου ερχεται το κουτι στο κεφαλι, ΠΟΣΑ ΚΙΛΑ προτιμας να ειναι? 15 ή 7?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

ναι αλλα μπορω να κανω και το αλλο , με το που ερθει μεσα τη χωνω στο κουτι και τη κλειδωνω μεσα μαζι με τα νερα και το συστημα και ειμαι ξενοιαστος :cool:

Ντεν χωραει καρντια μου.. Ξερεις ποσες φορες το εχω σκεφτει?!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

βρε πως δε χωραει , καντης ενα sleeving βαλε και ενα ΝΕΟΝ μεσα και θα εισαι bling bling mastah!!!:hehe:

Και αντε πες η δικη μου που ειναι μικροκαμωμενη χωραει.... αν εχεις καμια νταρντανα...τι θα κανεις. Θα μου πεις εκει δεν σε σωζει τιποτα, ακομα και Vapo να εχεις...

Οποτε καταληγουμε παλι στην αρχη. Το κουτι πρεπει να ειναι ελαφρυ γιατι στο κεφαλι θα σου ερθει ΣΙΓΟΥΡΑ...το θεμα ειναι να μην πονεσει πολυ....

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη λεω να παρω και εγω το στακερ μετα τις εξετασεις, μπορεις να μου πειτε το υψος του σε εκατοστα και το πλατος της προσοψης? α! και εγω στακερ ψηφιζω το ειχα δει απο κοντα και ηταν τελειο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480 [Σήμερα, στις 23:32]

Και αντε πες η δικη μου που ειναι μικροκαμωμενη χωραει.... αν εχεις καμια νταρντανα...τι θα κανεις. Θα μου πεις εκει δεν σε σωζει τιποτα, ακομα και Vapo να εχεις...

Οποτε καταληγουμε παλι στην αρχη. Το κουτι πρεπει να ειναι ελαφρυ γιατι στο κεφαλι θα σου ερθει ΣΙΓΟΥΡΑ...το θεμα ειναι να μην πονεσει πολυ....

δε ξερω τι να κανω για την περιπτωση αυτη, στειλε ενα email @coolermaster:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από MaGiCMaN

παιδια επειδη λεω να παρω και εγω το στακερ μετα τις εξετασεις, μπορεις να μου πειτε το υψος του σε εκατοστα και το πλατος της προσοψης? α! και εγω στακερ ψηφιζω το ειχα δει απο κοντα και ηταν τελειο.

Διαστάσεις (ΠxΥxΒ): 227x536x584 mm

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

δε ξερω τι να κανω για την περιπτωση αυτη, στειλε ενα email @coolermaster:D

Βασικα εστειλα mail για τον δεικτη WAF που εχουνε αλλα δεν μου εχουν απαντησει ακομα.

Link to comment
Share on other sites

κιας μην ειναι στο poll εγω θα σου προτεινω LianLi Pc 70...

κατα την γνωμη μου

κανει τους δυο προαναφερθεντες αντιπαλους να χλωμιαζουν μπροστα του...

τωρα που επεσε και στα 210 τελικη....δεν βλεπω κανενα μειον...

(η πλακα ειναι οτι το προτεινω δεξια κι αριστερα

και οταν θα ερθει η ωρα να χτυπησω κι εγω ενα, θα εχει τελειωσει...

α ρε ατιμε Μερφυ...)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Κοπρίτης

κιας μην ειναι στο poll εγω θα σου προτεινω LianLi Pc 70...

Απλα ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ κυκλοφορει σε κουτι... ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ με τον κοπριτη.

Μπροστα του τα 2 προαναφερθεντα ειναι απλα σκυλοσπιτα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480 [Χθες, στις 23:13]

Καλα ρε Γιωργο θα μας τρελανεις? Εισαι σοβαρος?

Σκεψου σκηνικο. Μπαινεις μεσα στο σπιτι με το καινουριο σου κουτι. Εχεις σκασει 150 και εισαι χαλαρος, με ενα πλατυ χαμογελο στα χειλη. Ξεκινας να αποσυνδεεις τα πραγματα απο το παλιο και εκεινη την στιγμη μπαινει στο σπιτι η γυναικα σου.

- Τι πηρες παλι Γιωργο? Δεν ειπα οχι αλλα πεταμενα λεφτα στο PC?

- Να μωρε, ενα κουτακι πηρα.... δεν ειναι πολυ ομορφο?

- Χμμ, ναι και ποσο εκανε?

- Εεεεεε, να...

- Λεγε! Ποσο εκανε?

- 150...

Την δεδομενη στιγμη... που σου ερχεται το κουτι στο κεφαλι, ΠΟΣΑ ΚΙΛΑ προτιμας να ειναι? 15 ή 7?

Κοίτα, είμαι ακόμα 15 χρονών και δεν νομίζω να έχω τέτοιο πρόβλημα... :D

Αρχική απάντηση από theHitma@n

Ετσι και παρεις ομως το Stacker για σκεψου ποσο θα ζυγιζει συνολικα το κουτι μετα. Λοιπον υπολογισε, 14,7 που ειναι απο μονο του + drives, m/b, PSU + ψυγειο, αντλια, tank. Με ολα αυτα μεσα του το κουτι μετα θα ειναι ασηκωτο. Αν δεν θες να το μεταφερεις πολυ τοτε δεν θα εχεις κανενα προβλημα με το βαρος του. Αν ομως το πηγαινεις για οικιακο lan και τετοια τοτε θα πρεπει να αρχισεις να πηγαινεις γυμναστηριο :flex:.

Θα το έχω μόνιμα στο γραφείο, οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα! Αλλά και πάλι, τι να το κάνω το γυμναστήριο... δεν μου χρειάζεται! :p:flex::D

Αρχική απάντηση από jax7480

Βασικα εστειλα mail για τον δεικτη WAF που εχουνε αλλα δεν μου εχουν απαντησει ακομα.

Τι είναι αυτό; :wassat:

Και μια ερώτηση: Το πλαϊνό με παράθυρο βγαίνει και σε μαύρο ή μόνο σε ασημί;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Κοπρίτης [Σήμερα, στις 00:09]

κιας μην ειναι στο poll εγω θα σου προτεινω LianLi Pc 70...

κατα την γνωμη μου

κανει τους δυο προαναφερθεντες αντιπαλους να χλωμιαζουν μπροστα του...

τωρα που επεσε και στα 210 τελικη....δεν βλεπω κανενα μειον...

(η πλακα ειναι οτι το προτεινω δεξια κι αριστερα

και οταν θα ερθει η ωρα να χτυπησω κι εγω ενα, θα εχει τελειωσει...

α ρε ατιμε Μερφυ...)

Βρε ποιον Μερφυ....το Στρατο χρειαζεσαι....χεχε

Μην ανησυχεις...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.