Jump to content



Οι Catalyst 5.6 και 20% μεγαλυτερη ταχυτητα στα παιχνιδια


Vasot

Recommended Posts

Βγηκαν οι καινουργιοι Catalysts της ΑΤΙ και προσφερουν μεχρι και 20% μεγαλυτερη ταχυτητα σε αρκετα διασημα παιχνιδια χωρις καμια "πονηρη" αλλαγη στην ποιοτητα εικονας :D

Περισσοτερες Πληροφοριες εδω καθως και πληροφοριες για τους μελλοντικους Catalysts 5.7 και 5.8

http://www.elitebastards.com/page.php?pageid=10684&head=1&comments=1

Catalyst 5.6

www.Ati.com

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη βελτίωση σε Doom και Aquamark(+2000)

Πολύ καλά σε 3DMark03-05 και καλύτερη ποιότητα εικόνας:jump1:

Μείωση~=1000 σε 3DMark2001:( αλλά καλύτερη εικόνα.

Δοκιμάστε τους όόόπωσδήποτε.

Τους έβαλα και θα τους κρατήσω:T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dorian

να μας έκανε την τιμή η ΑΤΙ να έλεγε και σε ποιες κάρτες υπάρχει αυτή η αύξηση καλά θα ήταν. μάλλον για Χ700 Χ800 θα είναι.

Εγώ πάντoς, μέτρησα με μια X850.

Link to comment
Share on other sites

Για laptop παίζει να βγάλει τίποτα?? Εχω ενα acer με την Χ700 mobility αλλα διστάζω να βαλω τους κανονικούς catalyst αφού εχω την εντύπωση ότι δεν εχουν τα power managment functions (το powerplay ). Αυτην την εντύπωση εχω τουλάχιστον. Ξέρει κανεις να πεί περισσότερα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jogi [Σήμερα, στις 05:04]

Για laptop παίζει να βγάλει τίποτα?? Εχω ενα acer με την Χ700 mobility αλλα διστάζω να βαλω τους κανονικούς catalyst αφού εχω την εντύπωση ότι δεν εχουν τα power managment functions (το powerplay ). Αυτην την εντύπωση εχω τουλάχιστον. Ξέρει κανεις να πεί περισσότερα?

Για τη καρτα που εχεις εχει βγαλει drivers η ati στο site της. Συμφωνα με τα λεγομενα της ati οι mobility drivers που εβγαλε εχουν συμβατοτητα με mobility x700 και x800.Κατεβασε τους απο εδω

Link to comment
Share on other sites

Kαλoi driver σταθεροτατοι και ομορφοι :D

μου αρεσει επισης το καινουργιο Video mode με την σημαιουλα της ΑΤΙ να ανεμιζει και οτι υπαρχει πλεον Full Support για Windows Media Video acceleraration και επιλογη Deinterlasing :D

Αλλα το 20% μεγαλυτερη ταχυτητα στα παιχνιδια περισσοτερο στα Benchmark φαινεται παρα στην πραγματικοτητα :(

Επαιξα για λιγο ολα τα παιχνιδια μου παλι και δεν ειδα καμια ιδιαιτερη διαφορα ταχυτητας σε σxεση με τους προηγουμενους Catalysts 5.5 :unsure:

Μου την σπαει οταν τα optimizations γινονται περισσοτερο "για τα ματια των Benchmarks και για ενα ωραιο νουμερο" παρα για αληθινη ταχυτητα την ωρα που παιζεις ενα παιχνιδι

Στον δρομο που χαραξε η Nvidia και τα """optimizations της"""...:getlost:

Φοβαμαι οτι και η ΑΤΙ αρχιζει να παιρνει αυτον τον "δρομο" :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΓΙΩΡΓΟΣ

Για τη καρτα που εχεις εχει βγαλει drivers η ati στο site της. Συμφωνα με τα λεγομενα της ati οι mobility drivers που εβγαλε εχουν συμβατοτητα με mobility x700 και x800.Κατεβασε τους απο εδω

Στην σελίδα αυτή ομως λέει ότι είναι για * Clevo

* Mitac

* Uniwill

* Arima

notebooks... Το δικό μου είναι acer. Λές να εχει πρόβλημα?? Δεν θέλω να το πολυρισκάρω γιατί χτές τελείωσα το format και βαριέμαι να το ξανακάνω...

Link to comment
Share on other sites

η omegadrivers πόσο αργούν? έχουν κάποια ωραία features + λίγο καλύτερη απόδοση.

εμένα πάντως στην X600 οι 5.6 desktop δεν μπαίναν.

EDIT:

έτρεξα και το check και μου λέει ότι δεν μπαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mode_80 [Σήμερα, στις 21:41]

Το 20% υπερβολικό είναι. Και κατα τη γνώμη μου η σταθερότητα είναι σημαντικότερη από μια ανεπαίσθητη αύξηση στην ταχύτητα.

Ειναι σταθεροτατοι δεν υπαρχει καμια αμφισβητηση σε αυτο

Εχω παιξει τα εξης παιχνιδια ως τωρα με τα συγκεκριμενα driver χωρις κανενα προβλημα

DOOM3+Expansion

Ιmperial Glory

Rome TW

Swat4

HL2

KOTOR2

Stronghold 2

Νeverwinter Nights+Expansions

Call of Duty2+UO

Aλλα 20% μεγαλυτερη ταχυτητα εγω δεν ειδα πουθενα, η ταχυτητα παραμενει ιδια με τα Catalyst 5.5

παντως ειναι ωραιοι Driver οπως και να εχει

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris [Χθες, στις 23:37]

η omegadrivers πόσο αργούν? έχουν κάποια ωραία features + λίγο καλύτερη απόδοση.

εμένα πάντως στην X600 οι 5.6 desktop δεν μπαίναν.

EDIT:

έτρεξα και το check και μου λέει ότι δεν μπαίνουν...

Εγω τους 5.5 τους εχω βαλει σε mobility 9700 με τη βοηθεια ενως tool που εχω βρει και μπαινουν κανονικα ολοι οι desktop οσους εχω δοκιμασει χωρις προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω παντως με τους καινουριους drivers 5.6 εκδοση με control panel εχω μερικα artifact στα test 2 kai 3 στο 2κ5 και στο Βattlefield 2 demo(αλλου δε παρατηρησα κανενα προβλημα).Πειτε μου οτι ειναι λογω driver καρτα ειναι μια HIS X850 XT PE ICEQ2 σε default χρονισμους,

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.