Jump to content



7800 released officially


JohnnyX

Recommended Posts

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

το έχει ξεφτιλίσει ο Θωμάς (ούτε σχολιαρόπαιδο να έγραφε...):

''The numbers clearly speak for themselves: The 7800 GTX in SLI is a must have for any serious gamer.'' Που το είδε πάλι αυτό????? (με όχι μεγάλες γενικά διαφορές από την 6800)

''Either way, though, you are sure to be the envy of your friends - which is what your pride was after in the first place.''

Και στο τέλος, ειρωνεύεται κιόλας....:

''If you are reading this review and laughing at the people who spend money like water on bleeding edge technology, this card is not for you. The Intel IGP is in the next aisle... it will do you just fine.''

@JohnnyX: Κάνε και κανένα edit :flower:

Link to comment
Share on other sites

εχω διαβασει αρκετα reviews , οι drivers πρεπει να ειναι οτι να ναι..για την ωρα....αλλου οι SLI 7800 ειναι 30% πισω απο SLI 6800 αλλου ειναι 60% πανω ... βεβαια μονο 1-2 beta βγηκαν...οποτε υπαρχει πολυ περιθωριο για βελτιωση...

επισης υπερχρονιζονται ευκολα και τρελενοντα οταν γινει αυτο (ανεβαζουν αποδοση ως και 30% ενιοτε!)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc

envy of your friends - which is what your pride was after in the first place.''

Χρειάζομαι ένα πιό σοβαρό λόγο για να αλλάξω gpu και δεν μπορώ να βρω κανέναν στα review που διάβασα. Για τα επιπλέον fps...;

Link to comment
Share on other sites

το οβερκλοκερς εχει χαλια τιμες..Του ε-σοπ μου φαινεται λογικη!

Απο τα μετρητικα φαινεται να κερδιζει σε μεγαλες αναλυσεις με τα φιλτρα επανω.Ωστοσο πιστευω αξιζει να περιμενει κανεις και τα 32 pipes.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable

Παντως για καποιον που θελει να αγορασει καρτα τωρα η τιμη της ειναι πολυ καλη

Εγώ νομίζω πως εξαρτάται απο πολλούς παράγοντες. Την κατηγορία του χρήστη (δηλαδή τις απαιτήσεις του), το αν θα περιμένει την απάντηση της ATI κλπ. Πάντως θεωρώ πως για τους περισσότερους η τιμή είναι υπερβολική.

Link to comment
Share on other sites

η τιμη ειναι καλη ..αφου το e-shop.gr την δινει μονο 571 ευρω!!! ομως αν και ειμαι οπαδος nvidia....νομιζω οτι το R520 της ΑΤΙ θα ειναι πολυ πιο δυναμικο!!! αλλα σιγουρα θα ειναι και πιο ακριβη απο την 7800...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Seeker

Εγώ νομίζω πως εξαρτάται απο πολλούς παράγοντες. Την κατηγορία του χρήστη (δηλαδή τις απαιτήσεις του), το αν θα περιμένει την απάντηση της ATI κλπ. Πάντως θεωρώ πως για τους περισσότερους η τιμή είναι υπερβολική.

Η τιμη ρεαλιστικα ειναι υψηλη...ειναι 600 ευρω σχεδον...200 χιλιαρικα(λολ ακομα και σε δραχμες ακουγεται τσοντα..:p ) αλλα ειναι η "στανταρ" τιμη ανα τους αιωνες

Ωστοσο το καλο ειναι οτι αυτο ειναι το οριο..δηλαδη και οι 32αρες να βγουν πιο πανω απο 600 δεν θα τις εχουν απλα θα ριξουν τις υπολοιπες

Link to comment
Share on other sites

570 μαζι με φπα για 7800 gtx της xfx δεν ειναι και τραγικο ρε σεις. Σαν λεφτα ειναι πολλα. Σαν κοστος νεας καρτας δεν ειναι.

Σωστο οτι θα πεσουν και οι αλλες. Εδω βλεπεις ακομα 9600xt στα 160 και τρελενεσαι

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.