Jump to content



PCMARK2005 Database


Recommended Posts

το νεο παγκοσμιο ρεκορ ειναι του fugger πλεον, δεν ξερω αν το εχει ανεβασει....ξεφυγε και αυτος...αντε να τον πιασεται......και ειναι με μια καρτα χ1800 και με 2χ36 μονο.....

αερατη η καρτα...:D

http://img215.imageshack.us/img215/4493/img7173medium1kq.jpg

Chilly,Tony , Fugger απο αριστερα προς δεξια..

http://www.xtremesystems.org/forums/attachment.php?attachmentid=42136&stc=1&d=1136964109

11512 με i-ram χαρτγουερικο/μονο στα 5900....

attachment.php?attachmentid=42064&stc=1&d=1136843424

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Replies 139
  • Created
  • Last Reply

Με iRam γίνετα εύκολα... μου έρχεται και εμένα σύντομα... οπότε θα τον φτάσω.... ο 955XE που έχω benchάρει 4,5GHz με νερό και FSB στα 335MHz (x4=1350MHz) και τις μνήμες 800MHz στα 4/4/4/15.... που είναι το άζωτο.. ΟΕΟ?

Link to comment
Share on other sites

το iram αμα διαβασει ςτα fora του futuremark ειναι-θεωρειται cheat...οποτε τα κατεβαζουν ολα τα σκορ......:D

Λοιπον ακου....βαζω αζωτο...και κραταω μετα τον επεξεργαστη...πως σου φαινεται...???:p

Link to comment
Share on other sites

μάλλον το θεωρούσαν cheat... αλλά όπως φαίνεται όχι πλέον... είναι καιρό τώρα πάνω τα δυο σκορ..

όσον αφορά στο επεξεργαστή, θα βάλουμε το άζωτο, θα τον πάμε 6,5GHz και μετά... αφού θα έχει καεί... κάντον και μπρελόκ!!! :p:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dimcar

μάλλον το θεωρούσαν cheat... αλλά όπως φαίνεται όχι πλέον... είναι καιρό τώρα πάνω τα δυο σκορ..

όσον αφορά στο επεξεργαστή, θα βάλουμε το άζωτο, θα τον πάμε 6,5GHz και μετά... αφού θα έχει καεί... κάντον και μπρελόκ!!! :p:p

οπως φαινεται τα κατεβασαν τα σκορ με i-ram....απλα τα ειχαν αφησει λιγο παρπανανω για να τα κατεβασουν ολα μαζι...:D

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι έχουν κατεβάσει τα σκορ με ramdisk μέσω προγράμματος και όχι με τα i-ram.

Τα i-ram θεωρούνται κανονικοί σκληροί δίσκοι και μάλιστα σε λίγο καιρό όλοι τέτοιους δίσκους θα έχουμε.

Αρχικά μου φάνηκε ανόητη η απόφαση να επιτρέπουν το i-ram και να απαγορεύουν το ramdisk.

Μετά είδα τις προδιαγραφές των Windows Vista και κατάλαβα.

Η Μ$ προτείνει ξεκάθαρα τη χρήση τους.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Αρχική απάντηση από RootX

Για bench είναι ότι πρέπει,

Compare Link

Φανη πολυ καλο το σκορ σου:T: εχω μια απορια σε μενα οταν τεσταρω μου δινει σκορ 6600

λιγο δεν ειναι για το pc μου?

Link to comment
Share on other sites

Δεν με απασχολεί και να το κατεβάσουν, αν δεν το είχα και εγώ cheat θα το θεωρούσα :)

Σε 2D, αν εννοείς superpi κλπ δεν νομίζω, εδώ με ramdrives(που είναι γρηγορότερα) είναι οριακή η όποια βελτίωση.

Link to comment
Share on other sites

3D mark 05 αποτελέσματα

3Dmark05 = 8387

CPU score = 7481

Με το σύστημα που ακολουθεί...

CPU = Amd Athlon 64 X2 4800+

GC = E-VGA pcix 16x 7800GTX KO 256mb

MB = Asus A8N32-SLI 16x (true)

RAM = 4GB Kingstone ( Τα xp βλέπουν μόνο τα 2,94GB.. χρειάζοντα 64μπιτα για τη δει όλη)

HDD = 2xSATA2 80GB (όχι σε Raid ακομα....)

Watercooling = Thermaltake Bigwater SE

Το αποτέλεσμα παραπάνω βγήκε χωρίς να εχεί "πειραχτεί' τπτ απο τα παραπάνω!

:D

Το αποτέλεσμα πώς σας φένονται? για αυτό το μηχάνημα είναι αρκετα ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.