Jump to content



3 Μήνες ADSL πρόσβαση τσάμπα - τρέχτε


alex_000

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από tigrakas

Συγνώμη ρε παιδιά αλλά τι 5 και 6 μήνες λέτε εδώ; κανείς σας δεν είδε τι γράφουν εκει πέρα; καλά καλά ούτε 3 μήνες δε συμπληρώνει κανείς!!! Η παράγραφος το λέει ξεκάθαρα οποιοσδήποτε χρήστης ενεργοποιήσει τη σύνδεση λήγει στις 31/10/05 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΑΝ ΕΧΕΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙ 3 ΜΗΝΕΣ!!!

Χωρις περεξήγηση εμείς 4 σελίδες που γράφουμε τόσο μ@λάκες είμαστε? Η ενεργοποίηση της σύνδεσης λήγει 31-10

Πλακα πλάκα γκρινιάζουμε συνέχεια για την κατάσταση του νετ στο Ελλάδα και πάει καποιος να κάνεις κάτι προτοποριακό και οι μισοί λένε μουφα μουφα...

Αρχίζω να το ξανασκέφτομαι να πάρω καμια 20αρια περιοδικά και να τα πουλήσω 20ε το ενα μετά ενα μήνα. ..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 299
  • Created
  • Last Reply

Kατι που ποσταρε εινα παιδι στο adsl.com.gr!! Φυγαμε για εννιαμηνη με μολις 22,5 ευρω;;; :jump: :jump: :jump: :jump:

Καλησπέρα σε όλους...

Θα ήθελα να σας ενημερώσω για μία διευκρίνηση που μου έγινε σήμερα από την HOL μετά από τηλεφώνημά μου.

Στην προσφορά του RΑΜ ισχύει το ακόλουθο...

Παράθεση:

Βήμα 1

Εφόσον έχετε ήδη ενεργοποιήσει έναν λογαριασμό, μπορείτε να ανανεώσετε και να επεκτείνετε το χρόνο σύνδεσής σας, κάθε φορά που αποκτάτε ένα νέο κουπόνι από το περιοδικό RAM.

Πηγαίνετε στην ενότητα «Ανανέωση Σύνδεσης» και αρχικά εισάγετε το προσωπικό σας Username.

Βήμα 2

Στην επόμενη οθόνη που θα εμφανιστεί, εισάγετε τους κωδικούς Serial Number και Pin Code, που βρήκατε στο περιοδικό RAM. Στη συνέχεια πατήστε «Ανανέωση Σύνδεσης».

Εφόσον είστε σίγουροι ότι έχετε εισάγει το σωστό username, πατήστε «Προσθήκη Συνδρομής» και ο επιπλέον χρόνος σύνδεσης έχει προστεθεί στο χρήστη που επιλέξατε.

Αυτό περιέχει ένα κενό στοιχείο. Μέχρι πόσες ανανεώσεις μπορούν να γίνουν. Η εσωτερική πληροφόρηση που έχουν αυτή τη στιγμή στο helpdesk της HOL είναι ότι μπορούν να γίνουν μέχρι 2 ανανεώσεις. Ακολουθώντας λοιπόν τις διαδικασίες που περιγράφονται στην πιο πάνω παράγραφο μπορούμε:

Α. Αγοράζουμε 3 RAM

Β. Ενεργοποιούμε ΜΙΑ νέα σύνδεση με τον πρώτο κωδικό.

Γ. Με τους ΔΥΟ άλλους κωδικούς ΑΝΑΝΕΩΝΟΥΜΕ την σύνδεση που δημιουργήσαμε στο Β.

Δ. Καταλήγουμε με 9 μήνες ΔΩΡΕΑΝ και ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟ aDSL 384/128

Υποσημείωση : Οι χρονικοί περιορισμοί που αναφέρονται στην προσφορά αφορούν ΜΟΝΟ και ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ την προθεσμία ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ και όχι λήξης.

Θα υπάρξει νεότερη ανακοίνωση από Δευτέρα σχετικά με την πιθανή επέκταση και μέχρι ποιου ορίου της δυνατότητας προσθετικής χρήσης των κουπονιών RAM.

Πάντως ισχύει η προσθετική χρήση μέχρι του 9μηνου.

ΥΓ: Εγώ προ 20 ημερών αγόρασα 12 μηνη συνδρομή AltecNET.

The bird (Ελληνιστή τον πούλο) Σνιφ - Σνιφ - Σνιφ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από LordOfRings

ο καθενας λεει οτι θέλει . . .

και η Hol τι θα κερδίσει ?? θα παρει τα μισα λεφτα απο το περιοδικο ? .. . :p:P

Γιατί αμφιβάλλεις οτι τον επόμενο μήνα δεν μπορεί να υπογραφεί συμφωνία διαφήμισης του RAM στο ιντερνετ απο την ΗΟL για υπέρογκο ποσό

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Elpis

Αν δεν ηταν η hol δεν θα γινοταν τιποτα...

δηλαδη ??δεν το καταλαβα!!

η hol τι ειναι???η μεγαλη εταιρεια??να σας θυμησω οτι αυτην οπως και η αλλη μεγαλη -για εσας- forthnet μπηκανε μεσα και περασανε στα χερια του κυριου κοκαλη παρουσιαζοντας μεγαλες ζημιες.....-δημοσιευση απο επενδυτη-

επισης μου φαινεται οντως πολυ περιεργο το εντελως τζαμπα....το τζαμπα δεν δινει κερδος(η αγαπημενη λεξη του κυριου σωκρατη_) αν ηθελε να χτυπησει την οτενετ απλα μπορουσε να προχωρησει σε δραματικη μειωση του μηνιαιου κοστους πχ 15 ευρα τον μηνα...

εγω παντως πραγματικα ελπιζω τα πραγματα να ειναι οπως τα λετε...κουπονι πηρα και εγω αλλα δεν θα το ενεργοποιησω μεχρι να σιγουρευτω οτι δεν παιζει χρεωση επακ...

Link to comment
Share on other sites

......μηπως υπαρχει σχεδια στο μελλον, η ΗΟL να συγχωνευθει με αλλη εταιρεια και θελει να παρουσιασει στα χαρτια της μεγαλο μεριδιο συνδρομητων? (ετσι κι αλλιως ολοι οι παροχοι χρωστανε στον ΟΤΕ , παρτε-παρτε τζαμπα ειναι!! )

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από amartolos [Σήμερα, στις 15:36]

δηλαδη ??δεν το καταλαβα!!

η hol τι ειναι???η μεγαλη εταιρεια??να σας θυμησω οτι αυτην οπως και η αλλη μεγαλη -για εσας- forthnet μπηκανε μεσα και περασανε στα χερια του κυριου κοκαλη παρουσιαζοντας μεγαλες ζημιες.....-δημοσιευση απο επενδυτη-

Συγνωμη αλλα ειπα εγω οτι η hol ειναι μεγαλη εταιρια; Απλα το παιδι ειπε ραμ ρουλεζ και εγω ειπα οτι αν δεν ηταν η hol να δεχτει το ραμ δεν θα μπορουσε να κανει τιποτα μονο του..

Link to comment
Share on other sites

H δική μου άποψη είναι ότι γίνεται πόλεμος μεταξύ των εταιριών παροχής adsl και σε πολλές περιπτώσεις μπαίνουν και μέσα(για την ακρίβεια ελαχιστοποιούν το κέρδος τους) προκειμένου να δοκιμάσει ο κόσμος την υπηρεσία και να παραμείνει στην εταιρία ή να πάρουν τους πελάτες των άλλων εταιριών.

Ο σκοπός τους είναι να μπει το adsl στα σπίτια (προσφέροντας τα in the box πακέτα με τους επιπλέον μήνες δωρεάν και τα bundles) και στην συνέχεια να ανανεώσουν τα συμβόλαιά τους οι συνδρομητές.

Θετικά είναι τα παραπάνω για όλους μας πιστεύω, με την προοπτική ότι θα αναβαθμίζεται και το BW όπου χρειάζεται και να μην αντικαταστήσουν οι adsl τις pstn/isdn συνδέσεις και παίζουμε όλοι στα 256 με την πρόφαση του μη εγγυημένου.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Elpis [Σήμερα, στις 15:45]

Συγνωμη αλλα ειπα εγω οτι η hol ειναι μεγαλη εταιρια; Απλα το παιδι ειπε ραμ ρουλεζ και εγω ειπα οτι αν δεν ηταν η hol να δεχτει το ραμ δεν θα μπορουσε να κανει τιποτα μονο του..

Μα εννοειται, δεν ειναι ISP το ΡΑΜ:p

Οπως επισης και αν δεν ηταν το περιοδικο δε θα ειχατε τις συνδεσεις.

Lol βρήκες σοβαρό περιοδικό:p

Μια χαρα το βρισκω...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jois21

Οπως επισης και αν δεν ηταν το περιοδικο δε θα ειχατε τις συνδεσεις.

αν δεν ηταν το ραμ θα ηταν το pc magazine αν δεν ηταν ουτε αυτο θα ηταν το βημα αν δεν ηταν το βημα θα ηταν το playboy..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από amartolos [Σήμερα, στις 16:19]

αν δεν ηταν το ραμ θα ηταν το pc magazine αν δεν ηταν ουτε αυτο θα ηταν το βημα αν δεν ηταν το βημα θα ηταν το playboy..

αμα ηταν το τελευταιο θα ηταν καλο.......τερμα πια οι αναστολες στο περιπτερο........

''εεεεεεεεε....γκουχ....συγγνωμη μηπως εχετε το τελευταιο τευχος του γκουχ γκουχ πλεημποη?''

''γιατι νεαρε μου? εχει κανα καλο μωρο μεσα.......μου πηρανε 20τευχη απο το πρωι και ακομα δεν μεσημεριασε''

''αααα......εγω δεν ηρθα για αυτα τα πραγματα αλλα για μια προσφορα ιντερνετ''

:boxed::tomato: :whistling :tomato::boxed:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.