Jump to content



βοηθεια σε ασχετο με λινουξ


magicman

Recommended Posts

ρε παδια εχω μπερδευτει. αν το αφησω ετσι το δισκο.με τα win. επανω. και παω να βαλω το λινουξ δεν θα σβηστουν τα win? εγω θελω να εχω και τα δυο και να εοιλεγω με ποιο να μπω κατα την εκκινηση.

σορρυ αλλα εχω μπερδευτει...:(:confused:

υ.γ εχω εναν σκληρο,οχι 2.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply

ε αυτο θελω να κανω. και να περασω σε εκεινο το παρτιτιον τα λινουξ. τελικα ρε παιδια ποιο να κατευασω? ειναι εκεινο το ftp που ειπα? αλλα ποιο αρχειο απο κει μεσα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα κατεβάσεις τίποτα σε Live evaluation ή Evaluation γενικότερα. Δύσκολα πάντως να κατεβάσεις απευθείας απο ftp με τέτοια κίνηση. Δοκίμασε καλύτερα torrent.

BTW, την λύση του Mandriva γιατί δεν την σκέφτεσαι? Μια βόλτα μέχρι το περίπτερο είναι...

Link to comment
Share on other sites

το τορρεντ τι ειναι? βασικα λεω το suse επειδη τωρα βγαινει και η τελευταια εκδοση και ειναι και φιλικο για αρχαριο... και επειδη σε ενα Poll που ειδα εδω οι περισσοτεροι αυτο ειχαν. επανερχομαι,δηλαδη ολες αυτες οι εκδοσεις δεν ειναι η κανονικες? το evaluation τι ειναι? η τελικη τελικη χωρις προβληματα ποτε θα βγει?

Link to comment
Share on other sites

Αν αναφέρεσαι στην έκδοση Live που έδινε το PC World τότε δεν μπορείς... Η έκδοση αυτή τρέχει μόνο απο το DVD που θα το γράψεις και δεν μπορεί να εγκατασταθεί στον σκληρό δίσκο. Πρέπει να βρείς την κανονική έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

ε πες μου ετσι! μπορεις να μου δωσεις καποιο λινκ με το 9.3 να το κατευασω? αλλα να ειναι η κανονικη εκδοση. και κατι αλλο, πρεπει να το κατευασω και να το γραψω σε cd ή dvd?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον πηρα το ραμ εχει το suse 9.3. ομοως το partition magic 8 οταν κανω ενα partition και παταω apply, μου βγαζει οτι εχω την δοκιμαστικη εκδοση και μετα παταω οκ και κλεινει. οταν το ξανανοιξω δεν εμφανιζει το partition που εκανα... τι να κανω?:help: :help: :help: :help: :help: :help: :help:

Link to comment
Share on other sites

περασα το 9.3 τελικα ολα οκ. τωρα το Modem μονο δεν το βλεπει. βασικα οταν στην αρχη εβγαζε τις ρυθμισεις,δεν τις εκανα. τωρα που να παω για να κανω αναζητηση νεων συσκευων? για να μου βρει το μοντεμ.

Link to comment
Share on other sites

56αρι απλο. δεν νομιζω να βρω. 15 ευρο το πηρα. μαπε ειναι.. αν δεν βρω τι γινεται? μπορουμε να κανουμε τιποτα? και κατι αλλο drivers και τετοια δεν εχω περασει,να περασω? για καρτα γραφικων chipset μητρικης και τετοια λεω. για πειτε! ωραια τα λινουξ παντως! λιγο περιεργα μου φαινονται επειδη τοσα χρονια με win ημουν.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.