Jump to content



Quake 4


Πριονέτο

Recommended Posts

Review από Gamespot και IGN .

Tα συμπέρασμά τους είναι ότι πρόκειται για ένα παιχνίδι με πολύ ωραία γραφικά και έντονο single player το οποίο δεν ξεχωρίζει ιδιαίτερα όμως.Το multiplayer φαίνεται σχεδόν ίδιο με του Quake III.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply

Το παιχνίδι είναι πολύ όμορφο και πολύ δυνατό, άξια συνέχεια του quake2.

Κανείς με ati το έχει δοκιμάσει ? στην δικιά μου έκανε με τους CATALYST 5.10 κάτι περίεργα χαλάσματα που έμιαζαν με artifacts αλλά δεν ηταν.

Και κάτι άκομα μου φάνηκε αρκετά βαρύ, με το σύστημα της υπογραφής παίζει με όλα high 1027x768 και 2x aa αλλά δεν μπορώ να βάλω τίποτα παραπάνω, με 1280χ1024 τα frames έπαιζαν απο 14-35 και το game σερνόταν :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SkaL- [Σήμερα, στις 00:11]

Το παιχνίδι είναι πολύ όμορφο και πολύ δυνατό, άξια συνέχεια του quake2.

Κανείς με ati το έχει δοκιμάσει ? στην δικιά μου έκανε με τους CATALYST 5.10 κάτι περίεργα χαλάσματα που έμιαζαν με artifacts αλλά δεν ηταν.

Και κάτι άκομα μου φάνηκε αρκετά βαρύ, με το σύστημα της υπογραφής παίζει με όλα high 1027x768 και 2x aa αλλά δεν μπορώ να βάλω τίποτα παραπάνω με 1280χ1024 τα frames έπαιζαν απο 14-35.

Πρέπει να εγκαταστήσεις τους καινούργιους Catalyst 5.10a για να θα λυθεί το πρόβλημά σου.Μπορείς να τους βρείς εδώ

Link to comment
Share on other sites

Μιndless Shooting βασισμενο στην μηχανη του Doom3

τιποτα το καινουργιο

Αυτο που μου αρεσει ειναι οτι καποια στιγμη στο παιχνιδι απο marine παιζεις σαν Strogg αφου σε συλλαβουν και σε αλλαξουν οι κακοι τις υποθεσης...

Αρχική απάντηση από SkaL- [Σήμερα, στις 22:42]

Τους κατεβάζω τώρα, αχ πολύ μας βασανίζει η ατι με τους drivers τώρα τελεφταία:(

Δοκιμασες του 5.10 αlpha ?

κανε υπομονη αρχες Noεμβρη θα βγουν και οι Cat 5.11

ΕDIT

Ακυρο

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από beez [Σήμερα, στις 23:40]

major spoiler αυτό περι strogg:)

η 5.11 θα έχουν τλκ το πολυαναμενόμενο καλύτερο support για open gl η μια απο τα ίδια?

Ναι αλλά υπάρχει και τώρα στους 5.10a.Εννοείται πως αφορά μόνο τη σειρά Χ1Χ00.

Link to comment
Share on other sites

Το παιζω τωρα το single player ειναι πολυ καλο ειδικα τα οπλα μου αρεσουν ολα.Για τo multiplayer δε μπορω να καταλαβω γιατι του δωσαν ολα τα site και καλα μικρη βαθμολογια εξαιτιας του.Τι καλυτερο απο full q3 gameplay με ολα τα οπλα των quakes Ανυπερβλητο!!!

Απλα θα παιζουμε οι λιγοι και καλοι παλιοι γεγονος που ΔΕ ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ :D

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο gameplay και μου αρεσει που συνεργαζεσαι με αλλους και προσπαθεις να ολοκληρωνεις μικρες αποστολες. Για να δουλεψει σε widescreen αναλυση ομως πρεπει να αλλαξουμε το Quake4Config.cfg. Ετσι ειναι για την δικια μου.

seta r_customHeight "1050"

seta r_customWidth "1680"

seta r_mode "-1"

seta r_aspectRatio "2" (0 = 4:3, 1=16:9, 2=16:10)

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλό ως τώρα, για κάποιον φανατικό της σειράς και των FPS, αλλά τα γραφικά του πολύ χαζά μου φαίνονται. Κατά βάση ένας σκοτεινός χώρος με πολλά διαφορετικά φωτεινά σημεία εδώ κι εκεί... Σαν πολύχρωμο λούνα παρκ είναι και η ατμόσφαιρα δεν έχει καμμία σχέση με το Doom 3.

Το gameplay κλασσικό. Γιατί εννοείται ότι δεν το συγκρίνουμε με το Quake 2 αλλά με τα σύγχρονα FPS.

Με βάση όσα έχω δει ως τώρα (έχω περάσει 4-5 πίστες) αν δε λεγόταν Quake θα είχε φάει θάψιμο...

Αυτό δε σημαίνει ότι δε θα το παίξω μέχρι το τέλος!

Link to comment
Share on other sites

Φοβερο παιχνιδι!Και εγω συνηθως first person δεν παιζω καθολου (εκτος αν ειναι star wars φυσικα!)

1280 με 4χ ΑΑ τρεχει αρκετα καλα στην 6800gt σε high settings με τον διπυρηνο και 2gb ram.Δεν εχει καθυστερησεις πουθενα.

Αψογα γραφικα, ΦΟΒΕΡΟ gameplay και πολυ καλα οπλα.Τι αλλο να θελει κανεις?

Δεν εχω δοκιμασει το fear ομως.Γαμωτο κυκλοφορησαν μαζι και δεν ξερω ποιο να παιξω.Μαλλον quake...

Link to comment
Share on other sites

Aνέβαλα το F.E.A.R. για λίγο και έβαλα το 4, μπορώ να πω ότι είναι αρκετά καλό αλλά...όπως και το Doom 3 ήταν το 1 με βελτιωμένα γραφικά και κάποιες χ-ψ αλλαγές έτσι είναι και το Quake 4 με το 2 και το 3...

Δεν το έχω τερματίσει βέβαια και κρατάω επιφυλάξεις (π.χ. το Unreal 2 το ψιλοέσωσε το τέλος του). Απλά έχω κολλήσει στο πόσο άλλαξαν τα παιχνίδια τα 2 Half-Life και ίσως ζητάω περισσότερα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.