Jump to content



Τι windows έχετε;


trendy

Τι windows έχετε  

77 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από CaptainMilo

Χμμ.....εγώ που ανήκω σε 3 κατηγορίες τι να ψηφίσω :(

- Αγορασμένα winxp home στον φορητό τα οποία δυστυχώς ήταν προεγκατεστημένα και βρίσκονται μόνο σε cd αλα ghost (οπότε κομμάτι δύσκολο να τα βάλω σε άλλο σύστημα)

- Patchαρισμένα στο κεντρικό pc εν αναμονή winxp-64 (130 euro έχουν sigh...)

- Αγορασμένα win98 τα οποία τα έχω από το πρώτο pc που πήρα

Οπότε μάλλον η ψήφος πάει στο αγορασμένα με 2:1

edit: kreach , την 7800 στην υπογραφή σου , για ποιο πράγμα ακριβώς την χρησιμοποιείς στα Linux? :whistling

Πλάκα πλάκα σήμερα μόλις έβαλα Linux - για την ακρίβεια Suse 9.3 !

Απλώς δεν θεωρώ λογικό να επαινώ / να πληρώνω ~100Ε την Μ$ για τα XP !!! ;)

Αν είναι κάτι στον κόσμο που θα άξιζε να πληρώναμε (εχμμ... για το ποσό 100Ε μάλλον συζητήται :p ) είναι τα Linux κ όχι να επιβραβεύουμε την M$ !

Πολύ ειρωνικό σε βλέπω :p !!!!! Για την 7800 που λες ... εγώ το Super TUX ΠΩΣ θα το παίξω στο Ultimate Grafix Mode ??? :smoke:

PS 1 Προτείνω να γίνεται BAN σε ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ χρησιμοποιήσει ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ μορφή ειρωνείας !!! Κατανοητό ρεεεεε :p

PS 2 Συγγνώμη που βγήκα .... λίγο ... Οφ Τόπικ :innocent:

Αυτά εν ολίγοις ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Ok , πάω πάσο τότε

Δώσε 100 για linux , άλλα 30? για quake 3 , και με την 7800 ποιος σε πιάνει!

Α , και ένα λειτουργικό δεν το κρίνουμε από την πρώτη μέρα λειτουργίας του

'Οσο για τις τιμές , 70~80 ευρώ δεν θεωρώ πως είναι τρομακτικά μεγάλο ποσό για λειτουργικό , από την στιγμή που ένα αυθεντικό game κοστίζει 50 ευρω+

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mefistofelis

Win xp home sp2

Όχι την έκδοση, αλλά τον τρόπο απόκτησής τους!

Αρχική απάντηση από spc

Συνεχίστε να απαντάτε κορόιδα!

Μάλλον δε ξέρετε το πραγματικό όνομα του Trendy.... (Μοδάτος Γκατές).....

:p

Την επομένη φορά που θα περάσω για ψώνια θα το μπανίσω πιο προσεκτικά το desktop σου. (και δε θα είναι για να καμαρώσω τα 1920*1440 της 24" TFT σου :p)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από CaptainMilo

'Οσο για τις τιμές , 70~80 ευρώ δεν θεωρώ πως είναι τρομακτικά μεγάλο ποσό για λειτουργικό , από την στιγμή που ένα αυθεντικό game κοστίζει 50 ευρω+

Σωστός. Και γω είχα συνηθίσει να αντιγράφω το λειτουργικό που θέλω να εγκαταστήσω στον Η/Υ μου, αλλά αν κάτσεις να το σκεφτείς, είναι από τα μοναδικά συστατικά του υπολογιστή σου που θα το έχεις τουλάχιστον 3-4 χρόνια. Εδώ ο άλλος δίνει 500 να πάρει κάρτα γραφικών που θα του τρέχει το παιχνίδι του, το ίδιο καλά με μια κάρτα των 190, και η δικαιολογία είναι "για να παίζει τα παιχνίδια των επόμενων 2-3 χρόνων". Αφού ρε φίλε την κάρτα δεν θα την κρατήσεις 3 χρόνια. Αν τα 100-120 του λειτουργικού είναι πεταμένα λεφτά, τότε τα 100 και τα 200 που δίνουμε κάθε τόσο για να πάμε από τον Winchester στον Venice και από την 6800 στην 7800, τι είναι;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kreach

Εδώ υπάρχουν τα Linux ΤΣΑΜΠΑ και ΠΟΛΥ καλύτερα !!!!!

... Και θα πληρώνουμε τα Κ****ΤΑ μας για τα Κ*** Windows της "αξιαγάπητης" M$ ? !!!

Συμφωνώ με τον Μπάμπη (Makis Hourdakis) ! Είπαμε, δεν είμαι δα κ τσιγκούνης, αλλά όχι κ λαμάκας ;)

PS Μαντέψτε τι ψήφησα :hehe:

Μάκη με λένε ραααααααααααα! Εξού και το nick μου... :p Μπάμπης είναι ο Bobi Rhoads.

Link to comment
Share on other sites

@captain milo

Εγώ πάντως με την 6800ultra παίζω doom3, ut2004, gta sa etc. Δεν πιστεύω ότι πάει χαμένη στο linux, τι λες κι εσύ? Α, και το supertux πετάει :p

Η τιμή των xp έχει πέσει εδώ και αρκετό καιρό, γιατί πάνε για φούντο.

Όταν βγούνε τα vista, να δω πόσοι θα δώσουνε τα 200-300 ;)

Link to comment
Share on other sites

@Makis Hourdakis

Όπα !!! Ελπίζω να με συγγχωρέσετε ... μία μετά τα μεσάνυχτα το έγραψα ο άνθρωπος !!! :p

Που λες Επιλεγμένε, Windows (κ γενικώς προγράμματα) μπορείς να τα βρείς με ~15Ε ... μπορείς ακόμη κ να τα κατεβάσεις ;) Από πότε όμως μπορούμε να βρούμε crack για trial version μιας 7800GTX ??? !!!!!

Εγώ έτσι το βλέπω !

Την 7800 GTX πχ χάρη στο skroutz μπορείς να την βρείς ANTE κ 20Ε φτηνότερα από κάποιο κατάστημα ... τα Λογισμικά ... ΤΣΑΜΠΑ 100% ;)

Να φέρω κι άλλους λόγους ??? :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gtr_84

win xp pro patched

Αρχική απάντηση από MaGiCMaN

μια απο τα ιδια. :D :whistling :whistling

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis

επίσης... :whistling :whistling :whistling :whistling :whistling

Βασικά έχω και μια αυθεντική κόπια των WinXP Home edition αλλά τη χρησιμοποιώ μόνο για το PC του πατέρα μου για πολλούς λόγους...

Αρχική απάντηση από blacK_iCe

win XP prO patched.....:innocent:

Αρχική απάντηση από def

win xp pro.............:whistling

απ οτι βλεπω μαζευτικαμε πολοι με την ιδια συνθεση......................

πουλαει πολυ φενετε

win xp pro patched rulez !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr

απ οτι βλεπω μαζευτικαμε πολοι με την ιδια συνθεση......................

πουλαει πολυ φενετε

win xp pro patched rulez !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

πιο σιγα μας ακουνεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

:D:p:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def

πιο σιγα μας ακουνεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

:D:p:rolleyes:

και να μας ακουνε λοιπον τι εγινε????

εδω 100αδες εταιριας service υπολογιστων δεν εχουνε ουτε ενα αυθεντικο cdaki....

Link to comment
Share on other sites

Το τραγικό δεν είναι να κατεβάζουμε λογισμικό, το τραγικό είναι όταν βλέπεις κάτι νιάνιαρα να έχουν όλα τα προγράμματα και το λειτουργικό σπασμένα και να βγαίνουν κάθε 2 μέρες και να κλαψουρίζουνε "Πάλι κράσαρε", "Να ψοφήσει ο Bill Gates", "Όλο μπλε οθόνες είναι τα κωλο-Windows" και τα ρέστα.

Είναι σα να κλέβεις μια 7800 και μετά να παραπονιέσαι ότι σε κάποια παιχνίδια σέρνεται ή ότι βγάζει artifacts όταν την κάνεις overclock.

Με άλλα λόγια, μεγάλε χαλιέσαι με τα Windows του Bill Gates; Βάλε Linux και stfu, να ηρεμήσουμε κι εμείς οι υπόλοιποι :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris

...Η τιμή των xp έχει πέσει εδώ και αρκετό καιρό, γιατί πάνε για φούντο.

Όταν βγούνε τα vista, να δω πόσοι θα δώσουνε τα 200-300 ;)

@σωτηρη μηπως εισαι απο αυτους που περιμενουν να κυριαρχησει το linux στον πλανητη γη? :)

λογια απο linux users πριν απο λιγα χρονια :"να δεις που οταν βγουν τα xp ολοι θα το γυρισουν στο linux γιατι τα xp θα εχουν τρομερες απαιτησεις και θα ειναι πανακριβα"

λογια του σωτηρη σημερα :"Όταν βγούνε τα vista, να δω πόσοι θα δώσουνε τα 200-300 ;) "

πες μας οτι θα εχουν και τρομερες απαιτησεις να ερθει να δεσει το γλυκο :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.