Jump to content



Τι windows έχετε;


trendy

Τι windows έχετε  

77 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ένα απλό poll που με ενδιαφέρει περισσότερο η ειλικρίνεια, για αυτό και αν δε θέλετε να γράψετε τι ψηφίσατε δε με πειράζει.

Το ερώτημά μου είναι απλό...

Όσοι χρησιμοποιείτε windows με ποιο τρόπο τα αποκτήσατε;

1)Αγορασμένα από κατάστημα μόνα τους

2)Αγορασμένα μαζί με τον υπολογιστή

3)Corporate - αγορασμένες πολλές άδειες για εταιρίες

4)Students - κάτι σαν το παραπάνω αλλά σε εκπαιδευτικά ιδρύματα

5)Patched - ο γνωστός και μη εξαιρετέος τρόπος...

6)’λλο - αν μου ξέφυγε τίποτα που δεν το νομίζω...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

student

Η MS είχε καλή συνεργασία(επί πληρωμή) με το πανεπιστήμιο Κρήτης και φρόντιζε να μας στέλνουν keys για τα προϊόντα της πλην του office.

Σαν καλός φοιτητής απέκτησα keys από τα 98se μέχρι τα 2k3 enterprize και exchange μέχρι Visual Studio.

Link to comment
Share on other sites

επίσης... :whistling :whistling :whistling :whistling :whistling

Βασικά έχω και μια αυθεντική κόπια των WinXP Home edition αλλά τη χρησιμοποιώ μόνο για το PC του πατέρα μου για πολλούς λόγους...

Link to comment
Share on other sites

έχω τα xp home που έρχονταν μαζί με το laptop, και ήταν τα πρώτα win που δεν ανήκαν στην 5η κατηγορία. ρίγος συγκίνησης με διαπέρασε όταν τα ενεργοποίησα.

άδειες χρήσης από το uoa δεν έχω.

ακόμη κι όταν κάποιος έχει αυθεντικά, προτιμώ να του βάζω κατεβασμένα έτοιμα slipstreamed όπως π.χ. του winbeta.org, που είναι συνήθως αρκετά προσεγμένα ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε Σωτήρη, εσύ δεν είσαι που έχεις εκείνη τη μαμάτη κόπια των windows που πιάνουν 0MB χώρο στο δίσκο, δεν φαίνεται οτι έχουν εγκατασταθεί και είναι αόρατα; :p:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis

Ρε Σωτήρη, εσύ δεν είσαι που έχεις εκείνη τη μαμάτη κόπια των windows που πιάνουν 0MB χώρο στο δίσκο, δεν φαίνεται οτι έχουν εγκατασταθεί και είναι αόρατα; :p:hehe:

άστα πήγα να τα βάλω σε reiserfs και δεν μπαίνανε με τίποτα. το crack θα φταίει :hehe:

trendy, είναι αρκετά σαφές το αποτέλεσμα της ψηφοφορίας μέχρι στιγμής πιστεύω ;)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά εγώ ο μόνος λόγος που θα έπαιρνα αυθεντικά windows θα ήταν ή άμα τα έβρισκα για κανένα 10ευρο ή άμα ΕΠΡΕΠΕ ντε και καλά να τα πάρω αυθεντικά. Γιατί όπως και να το κάνουμε, η M$ μόνο οικονομική υποστήριξη απο μαθητές δεν χρειάζεται... :hehe:

ΥΓ: Χωρίς πλάκα, όπου αξίζει, προτιμώ να τα δώσω, αλλά η αγορά windows είναι το τελευταίο πράγμα για το οποίο θα ξόδευα λεφτά. Τι έγινε, τα βάζουμε που τα βάζουμε, θα τα πληρώσουμε κιόλας; :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris

trendy, είναι αρκετά σαφές το αποτέλεσμα της ψηφοφορίας μέχρι στιγμής πιστεύω ;)

Το ψιλιαζόμουν... θέλω να δω αν και τι θα απαντήσουν οι υπέρμαχοι των windows... ;)

’σχετο... οι 2 που ψήφισαν κάτι άλλο μπορούν να μου πουν έστω σε pm τι ήταν αυτό που ξέχασα; (πλήρης εχεμύθεια)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ υπάρχουν τα Linux ΤΣΑΜΠΑ και ΠΟΛΥ καλύτερα !!!!!

... Και θα πληρώνουμε τα Κ****ΤΑ μας για τα Κ*** Windows της "αξιαγάπητης" M$ ? !!!

Συμφωνώ με τον Μπάμπη (Makis Hourdakis) ! Είπαμε, δεν είμαι δα κ τσιγκούνης, αλλά όχι κ λαμάκας ;)

PS Μαντέψτε τι ψήφησα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Χμμ.....εγώ που ανήκω σε 3 κατηγορίες τι να ψηφίσω :(

- Αγορασμένα winxp home στον φορητό τα οποία δυστυχώς ήταν προεγκατεστημένα και βρίσκονται μόνο σε cd αλα ghost (οπότε κομμάτι δύσκολο να τα βάλω σε άλλο σύστημα)

- Patchαρισμένα στο κεντρικό pc εν αναμονή winxp-64 (130 euro έχουν sigh...)

- Αγορασμένα win98 τα οποία τα έχω από το πρώτο pc που πήρα

Οπότε μάλλον η ψήφος πάει στο αγορασμένα με 2:1

edit: kreach , την 7800 στην υπογραφή σου , για ποιο πράγμα ακριβώς την χρησιμοποιείς στα Linux? :whistling

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.