Jump to content



Goldeneye:Source


GruntGR

Recommended Posts

Οχι δεν προκειται για πλακα, το διαβασα χθες στο tweakguides.com

"A team of modders have managed to release an alpha build of the GoldenEye: Source total conversion for Valve's Source engine. I still vividly remember the original GoldenEye 007 game, the first one I got for my Nintendo64 back in late 1997. This is definitely a game worth resurrecting and putting onto a modern engine. To see screenshots and user feedback on this mod, check this thread on our forums."

απο χθες παιζω και μπορω να πω οτι ΜΑΜΑΕΙ :banging: , εχει βεβαια καποιες ατελειες οπως α) οι ηχοι κ τα οπλα δεν ειναι αποδωμενα 100% πιστα β) το body armor δεν λειτουργει σαν extra HP απλα μειωνει το damage γ) δεν μπορεις να κανεις lean δ)δεν μπορεις να πας πιο γρηγορα, στο N64 οσο πιο πολυ πιεζες τον μοχλο τοσο πιο γρηγορα πηγαινες εδω περα μοιαζει λες κ τον πιεζεις (τον υποτιθεμενο μοχλο) ελαχιστα, πρεπει να εχει ενα κουμπι που να το πατας κ να πηγαινει full speed

Ολα αυτα ελπιζω οτι θα φτιαξουν καποια στιγμη αφου το mod ειναι ακομα σε alpha μορφη, διαβασα στο επισημο FAQ πως υπαρχει περιπτωση οταν ολοκληρωθει το MP κομματι να ασχοληθουνε με την δημιουργια single player αποστολων !!!

http://www.goldeneyesource.com/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@solid snake: βασικα ναι, αλλα με καποια καθυστερηση γιατι ειμουνα καμποσο καιρο χωρις pc, να υποθεσω οτι πηρες G7/G5 κ G15, με γειες :T: οσο αφορα για copperhead vs G7 αμα διαβαζα νωριτερα το PM, θα σου προτεινα να δοκιμασεις σε παιχνιδια το mx500 κ ms wheel optical 1.1a κ να δεις ποιο σε βολευει καλυτερα απο αποψη σχηματος, μιας κ τα 2 εχουνε πανω κατω το ιδιο σχημα με G7 κ copperhead αντιστοιχα, τεσπα αρκετα :OT: βγηκα, αν θες παραπανω info στειλε PM :)

@gznp : οριστε τι βρηκα με μια προχειρη αναζητηση στο google, http://dx.ampednews.com/?page=articles&id=12270

bms.jpg

edit : οριστε τι βρηκα στο http://www.blackmesasource.com/

mr4_st1.jpg

απλα : ΟΥΑΟΥ !!!

μα καλα τοσο χαλια ητανε το HL1:source, που αποφασισαν καποιοι αλλοι να φτιαξουν κατι παρομοιο ΑΦΙΛΟΚΕΡΔΩΣ ?

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλαρακο τι μου λες τωρα ? εχω 2 κοπιες του hl1, την goty edition με τον οδηγο στρατηγικης της prima μεσα 12 χιλιαρικα απτο μουλτιραμα εν ετη 2000 κ το hl generation 11 χιλιαρικα απτο redline εν ετη 2001,παλι καθυστερημενα το επαιξα μιας κ ειναι παιχνιδι του 98' αλλα πιστεψε μου αρεσε τοσο πολυ που απο τοτε μεχρι σημερα το εχω τελειωσει στο difficult ισα με 6 φορες, την τελευταια φορα μονο κ μονο για να δω τι παπαδες κανει το High Definition pack

highdefinitionpack1.JPG

εγω μιλαω για την HL1 : SOURCE εκδοση που ειναι διαθεσιμη αν κανεις activate την HL2 collector's edition η την GOTY η τις silver κ gold απτο steam, αυτο που ρωταω ειναι αν το HL1:source ειναι ΤΟΣΟ χαλια που χρειαστηκε ενα 3rd party να κανει ενα τζαμπε mod για να δειξουν στην valve πως γινεται ενα σωστο remake, ελπιζω τωρα να εγινα κατανοητος τωρα :happy:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τι μου θυμήσατε !!!

Είχα ΛΙΩΣΕΙ κάποτε (πριν από4-5 χρόνια) εγώ κι ένας φίλος μου με την Goldeneye N64 !!! Πήραμε κ την Egyptian Temple (όσοι είχαν, θυμίζω πως έπρεπε να νικήσεις ΟΛΑ τα 00Agents + την Αztec !). Μου φαίνεται πως θα το αγοράσω :p

Link to comment
Share on other sites

Για να παίξει χρειάζεται οπωσδήποτε το Half Life 2 έτσι ? Αυτό περιλαμβάνει το Counter Strike, HL Death Mach ή πρέπει να αγοράσω είτε το Collectors Edition ή το Counter Strike: Source ?

To ερώτημά μου είναι, ποιό από αυτά θα άξιζε να αγοράσω. Το HL2, το Collectors ή το CS ?

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 2 years later...

goldeneye source beta 3 (για οποιον ενδιαφερεται ) http://www.moddb.com/mods/goldeneye-source/forum/thread/beta-3-mirrors

Οριστε και μερικα προχειρα screens

gearchives0000og9.th.jpg

gecomplexclassic0000hk1.th.jpg

gecomplexclassic0001gi3.th.jpg

ναι το phantom ειναι αυτο στην 2η screen :) περισσοτερα το βραδυ που θα εχω χρονο να παιξω, το friends name μου ειναι KatarammenosMaetzima για οποιον θελει να με κανει add

οριστε και το trailer για οποιον θελει να το δει σε κινηση

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
Link to comment
Share on other sites

Μπράβω και πάλι GruntGR ! To είχα ξεχάσει τελείως !

Aποφάσισα να αγοράσω το HL, άμα πάρω το HL Orange Box είμαι οκ ?

http://www.e-shop.gr/show_main.phtml?id=PCG.01742

Για το λινκ που έδωσες πριν (εχμ... τρία χρόνια!!!) μου βγάζει για παραγγελία κ μόνο :(

Έγινε επεξεργασία από kreach
Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικα και κανει, 5 παιχνιδια για 11 ευρω τι να λεμε τωρα :jump: οπως θα δεις στο moddb υπαρχουν αμετρητα mod και total conversion για το hl2, με το πακετο αυτο θα εχεις προσβαση και στο source sdk base και στο orange box οποτε δεν υπαρχει περιπτωση να μην μπορεις να τρεξεις καποιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπόν, αγόρασα το The Orange Box και μου βγάζει Steam Updating και κολλάει στο 30% ... ?

Δε βλέπω την ώρα να παίξω goldeneye !!!

BTW αγόρασα κι ένα χειριστήριο τις προάλλες και παίζω με το project64 με χειριστήριο like the good all days :jump1:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, αγόρασα το The Orange Box και μου βγάζει Steam Updating και κολλάει στο 30% ... ?

Δε βλέπω την ώρα να παίξω goldeneye !!!

BTW αγόρασα κι ένα χειριστήριο τις προάλλες και παίζω με το project64 με χειριστήριο like the good all days :jump1:

Με γειες ;-), μην ξεχασεις να με κανεις add το friendsname μου ειναι SoFGR1

Link to comment
Share on other sites

Έγινε ρε GruntGR :cool:

Κalileo, ΑΓΟΡΑΣΕΤΟ, δεν χρειάζεται να το σκεφτείς :p

ΒΤW ξαναδοκιμάζω την εγκατάσταση του The Orange Box και πέρασε το φράγμα του 30% !!! Πάλι κόλλησε ρε γμτ ! Εψαξα στο νετ και βρήκα πως πρέπει να δοκιμάσω να τρέξω το steam ως admin (δεξί κλικ run as admin) ... να δούμε ... !

Δεν αντέχω, έχω το Orange Box και ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΣΗ !!!!! AAAAaaarghhh !

post-2310-1416073874,0468_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από kreach
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.