Jump to content



Dell 24" 2405FPW και σοβαρά προβλήματα με την αντιπροσωπεία


crmaris

Recommended Posts

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Κοιτα οπως ισως ειπαν και πιο πανω δυσκολα τα πραγματα απο την στιγμη που απο οτι διαβασα δεν εχεις αποδειξη αγορας

Μαλιστα μιλαμε για ενα αρκετα ακριβο προιον οπου σου κοστισε ενα αρκετα μεγαλο ποσο απο οτι βλεπω και ειναι πραγματι κριμα τα 1000+ Ευρω :eek:

Οπως σου ειπα καλη σου τυχη να την βγαλεις φτηνα και να πανε ολα καλα στο τελος μετα απο τοσες συμβουλες που σου εδωσαν

- Τωρα οσο αφορα το για σενα τα υπολοιπα εκατομμυρια εκει εξω που αγοραζουν Ebay ενταξει αφου το ηξερες η μηπως δεν το ηξερες οτι ρισκαρες απο την στιγμη που αγοραζες απο το συγκεκριμενο site...

Επειδη κανει κατι ο οχλος δεν σημαινει οτι πρεπει να το κανεις και εσυ ετσι δεν ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

Εγω την δικια μου την πηρα μεσω της Ελληνικης αντιπροσωπειας με 1200ε τελικη και δοξα το θεο δεν εχει κανενα προβλημα και ειμαι και πολυ ευχαριστημενος. Πριν ειχα την 20αρα Dell, παλι widescreen που επαιζε σε 1680Χ1050 native και με αυτην ολα καλα. Τωρα εχουνε βγαλει και 30αρα με 14ms response time.

Καλο το ebay και γεματο ευκαιριας αλλα με τοσο ακριβα ειδη προτιμω να κανω τα νταλαβερια μου με κεντρικες αντιπροσωπιες.

Φιλε μου το μονο που μπορω να σου ευχηθω ειναι καλη τυχη σου και καλα ξεμπερδεματα οσο πιο συντομα γινετε γιατι πραγματικα ειναι πολυ καλη η οθονη.

Link to comment
Share on other sites

αστα φίλε μου τι να πω. Δεν είναι και η πιο πετυχημένη αγορά που έχω κάνει αλλά αφού η οθόνη έχει εγγύηση και μάλιστα στο όνομά μου διασταυρωμένα από Dell Ελλάδας και μάλιστα όταν στους όρους εγγύησης η Dell λέει ότι όταν αγοράσεις κάτι και αυτό πάθει ζημιά 30 μέρες από την ημερομηνία αποστολής τότε αυτή σου το αλλάζει με καινούριο δεν βλέπω τι σημασία έχει που το αγόρασα από Ebay. Και από overclockers να την αγόραζα τα ίδια θα μου έλεγε πάλι η Dell. Απλός επειδή δεν την πήρα από αυτούς μου κάνουνε τώρα ιστορίες..

Μόλις πήρα το τεχνικό τμήμα της Dell Ελλάδος(μιλάμε πολύ εντάξει άτομα θα μου πεις τεχνικοί είναι οι άνθρωποι όχι χαρτογιακάδες :) ) και μου είπανε ότι και βέβαια έχω δίκιο που ζητάω καινούρια οθόνη και μάλιστα ο προιστάμενος τους θα κάνει χαρτί και στο customers care της Αγγλίας και σε αυτό της Ελλάδος και θα με πάρουνε τηλέφωνο να μου πούνε τι γίνεται. Τους το έσκασα και το μυστικό ότι έχω μιλήσει με την υπηρεσία προστασίας καταναλωτή (και αυτοι παιδιά πολύ εντάξει τύποι και εξυπηρετικοί).

Link to comment
Share on other sites

Τώρα με πήρε τηλέφωνο η υπεύθυνη του customers care στην Ελλάδα και μου είπε ότι πιέζουνε την Αγγλία να μου αλλάξει την οθόνη γιατί είναι δικιά τους ευθύνη και αν δεν γίνει κάτι θα μου την αλλάξει η Ελληνική αντιπροσωπεία (με καινούρια εννοείται) απλός θα πάρει 10-15 μέρες γιατί έρχεται από Ιρλανδία νομίζω όπου είναι και οι κεντρικές αποθήκες της Dell.Αντε ρε παιδιά ευχηθήτε μου καλή τύχη μπας και ξεμπερδέψω με αυτήν την ιστορία σύντομα. Αύριο μου είπε επίσης ότι θα έχει νέα και θα προχωρήσει αν είναι στην αλλαγή. Δεν ξέρω αλλά κάτι μου λέει ότι πρέπει να έπαιξε κάποιο ρόλο και το γραφείο προστασίας καταναλωτή έστω και η απλή αναφορά που έκανα σε αυτό γιατί δεν ξέρω αν προλάβανε σήμερα και κάνανε τηλέφωνα στην Dell..

Link to comment
Share on other sites

έχω κλείσει μιλάμε από χτες πάνω από 10 ώρες στα τηλέφωνα, ας είναι καλά το skype και voipbuster αλλιώς θα είχα χρεωκοπήσει!

ps. τηλέφωνο ευρωπαικού κέντρου καταναλωτή αν τύχει και μπλέξετε παιδιά όπως εγώ 2103847253

ps2. Δεν υπάρχει περίπτωση να πάρω ξανά από ebay τόσο ακριβό πράγμα!!Το ίδιο συμβουλέυω και εσάς παιδιά. Δώστε καλύτερα μερικά ή αρκετά έστω ευρό παραπάνω αλλά θα έχετε το κεφάλι σας ήσυχο και δεν θα τραβάτε αυτά που τράβηξα και τραβάω εγώ τώρα..

Link to comment
Share on other sites

Ρε ειναι πολυ ενταξει η Dell Ελλας και ναι οι αποθηκες ειναι στην Ιρλανδια απο οτι θυμαμαι και εμενα ενω μου ειχανε δωσει 1-1 1/2 μηνα παραδοση μου την φερανε σε 15 μερες. Καλη τυχη φιλαρακο, ευχομαι να πανε ολα καλα και να σου την φερουνε το συντομοτερο... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vadergr

Τωρα μπορεις να την πεις και ελευθερα σε εναν κυριο (?) spc :D που προσπαθησε να σου πει ''στα ελεγα εγω!'' ;)

Πολύ άντεξες χωρίς να την πετάξεις την κακία σου εσύ! :p (o crmaris ξέρει τι έχω τραβήξει με το ψυχολογικό support :p).

To απίστευτο για μένα είναι πόσοι άνθρωποι αγοράζουν οθόνη των 1.000 , από έναν τύπο στο ebay, σε άλλη χώρα, χωρίς απόδειξη όχι μόνο χωρίς ενδοιασμό αλλά όντας και ευχαριστημένοι στο τέλος (σύμφωνα με τις αξιολογήσεις του τύπου)!

I rest my case.

Link to comment
Share on other sites

# Monitors are delivered straight from Dell for European orders.Delivery time 10-14 day's after recieving payment.

# No refurbs,no imports,no falling off the back of a lorry,no customer returns.100% brand new.Warranty is 3 year next business day replacement from when you recieve it.

# Delivery charges with full insurance included to France,Belguin,Holland,Germany,Denmark,Sweden,Austria,Finland,Italy,Spain, Portugal,is 30 Euro

# Greece is 40 Euro for fully insured delivery.Any other country please ask.

’ρα δεν ισχύει το NBD?

Τι ακριβώς παίζει?

899 ευρώ λέει + 40 ευρά το shipping.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τελικά είναι διασταυρωμένο αυτό με τις τιμές της DELL hellas στο site.

TFT monitors

619 λέει χωρίς ΦΠΑ. 796 με ΦΠΑ.

Φίλος όμως την πήρε ακριβώς 617 ΤΕΛΙΚΗ πριν δύο μέρες, και με υπογραφή. Οπότε αν ισχύει αυτό και όντως η 24άρα κάνει 1089 τελική τζάμπα η ταλαιπωρία. Δοκίμασα να πάρω τηλέφωνο αλλά πολύ ώρα στην αναμονή και δεν έλεγε.

Link to comment
Share on other sites

Πέτρο 1089 + Φπα είναι στο ξαναλέω γιατί τους είχα πάρει τηλέφωνο και τους είχα ρωτήσει. Απλός μου την αφήνανε 1000+φπα δηλαδή 1190 ευρο + 60 ευρό μεταφορικά δηλαδή 1250 σύνολο. Εγώ έδωσα 957 οπότε μου έβγαινε 300 ευρό λιγότερα γιαυτό και προτίμησα να την πάρω από το ebay.

ps.. Ένα thanks στον Συριο , γιατί αυτός ο κακόμοιρος με άκουγε και από το τηλέφωνο τόσες μέρες να τον πρήζω για την οθόνη.:T:

Link to comment
Share on other sites

αντε με το καλο μαν να σου ερθει και καλοδολευτη

Αρχική απάντηση από Snips

Ρε παιδιά τελικά είναι διασταυρωμένο αυτό με τις τιμές της DELL hellas στο site.

TFT monitors

619 λέει χωρίς ΦΠΑ. 796 με ΦΠΑ.

Φίλος όμως την πήρε ακριβώς 617 ΤΕΛΙΚΗ πριν δύο μέρες, και με υπογραφή. Οπότε αν ισχύει αυτό και όντως η 24άρα κάνει 1089 τελική τζάμπα η ταλαιπωρία. Δοκίμασα να πάρω τηλέφωνο αλλά πολύ ώρα στην αναμονή και δεν έλεγε.

σορρυ για το ΟΤ....αλλα...i m getting cooked....

απο ghosting πως παει αυτη?

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου πολύ καλή τιμή.. Ιδιαίτερα όταν σκέφτομαι ότι η Eizo 21 W έχει 1100 και βάλε ενώ με 1000 παίρνεις Dell 24αρα που είναι αστέρι από κάθε άποψη.. Τελικα αρκετοί έχετε πάρει την Dell από εδώ μέσα.. Μεγειές παιδιά και άντε με το καλό να μπω στο club και εγώ με καλή οθόνη αυτήν την φορά..

Φίλε Vaguridi την πήρες σας ιδιώτης ή μέσω εταιρίας σε τέτοια τιμή? Υποθέτω το δεύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.