Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Οι 9.9 μου έφτοιαξαν το vantage μετά από ένα χρόνο driver releases! σιγουρα χαλάει το resident evil?

Ναι, το έπαθα κι εγώ και άλλοι στο ίντερνετ. Τώρα που το ξαναπέρασα όμως σε win 7 παίζει κανονικά..:hmm:

Link to comment
Share on other sites

Οι 9.9 στα 7 X64 που χρησιμοποιω προκαλουν ορισμενες ασταθειες γενικοτερα...

Εγω ειμαι σταθερα με 9.8, αντε να βγει η σειρα CCC 10!!!

Οι 9.9 στα 7 X32 που χρησιμοποιώ μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Και γω εχω το προβλημα με τα cut scenes Του resident evil 5 που αναφερθηκε πιο πανω...Το λειτουργικο μου ειναι vista 32bit...κατα τα αλλα κανενα προβλημα...Ασ ελπισουμε στους 9.10 να βελτιωθει αυτο γιατι θελω να το παιξω το παιχνιδι...Δεν δοκιμασα ομως και πιο παλιος drivers για να δω αν παραμενει το προβλημα...Καποιος που να εχει εμπειρια απο πιο παλιους Drivers για το αν υπαρχει το προβλημα με τα cut scenes?

@tonyspanos: Οταν λες κανενα προβλημα το resident evil 5 το δοκιμασες?

Link to comment
Share on other sites

Και γω εχω το προβλημα με τα cut scenes Του resident evil 5 που αναφερθηκε πιο πανω...Το λειτουργικο μου ειναι vista 32bit...κατα τα αλλα κανενα προβλημα...Ασ ελπισουμε στους 9.10 να βελτιωθει αυτο γιατι θελω να το παιξω το παιχνιδι...Δεν δοκιμασα ομως και πιο παλιος drivers για να δω αν παραμενει το προβλημα...Καποιος που να εχει εμπειρια απο πιο παλιους Drivers για το αν υπαρχει το προβλημα με τα cut scenes?

@tonyspanos: Οταν λες κανενα προβλημα το resident evil 5 το δοκιμασες?

Είμαι σε περίοδο εξεταστικής ακόμα. Το παιχνίδι το έβαλα την περασμένη βδομάδα, έτρεξα 2 φορές το benchmark full@1680X1050. Μια στα 3ghz 47fps και άλλη μία στα 3,6ghz 59fps και τίποτα παραπάνω. (Είμαι τελικά πολύ περιορισμένος από τον επεξεργαστή...). Αν παρουσιάζει πιο κάτω πρόβλημα δεν ξέρω :o

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε περίοδο εξεταστικής ακόμα. Το παιχνίδι το έβαλα την περασμένη βδομάδα, έτρεξα 2 φορές το benchmark full@1680X1050. Μια στα 3ghz 47fps και άλλη μία στα 3,6ghz 59fps και τίποτα παραπάνω. (Είμαι τελικά πολύ περιορισμένος από τον επεξεργαστή...). Αν παρουσιάζει πιο κάτω πρόβλημα δεν ξέρω :o

ετρεξες το fixed benchmark που δεν λεει και τπτ(δεν εχει καμια σχεση με το 90% των σκηνων που γινονται rendered οταν παιζεις το παιχνιδι ), ειμαι σιγουρος πως στο variable θα βγαζεις πολυ μεγαλυτερα νουμερα και θα εισαι πολυ λιγοτερο cpu limited

Link to comment
Share on other sites

Οι 9.10 beta δεν μου αναγνωριζουν τις 5870... Ημαρτον.

Βγαλε κανενα official ρε ΑΤΙ.

σχεδόν πάντα ένα νέο προιόν έχει τέτοιου είδους προβλήματα

αφού είναι γνωστό το θέμα θα μπορούσες να περιμένεις λίγο να φάνε οι άλλοι το beta-testing :p

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι όπως τα λές Teodor,

αλλά προσωπικά μου φαίνεται γελοίο να βγάζει ένα προϊόν στην αγορά με beta drivers.

Όταν δίνει στην κυκλοφορία κάτι πρέπει να είναι έτοιμο για χρήση, και όχι να το δοκιμάζουμε εμείς.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι όπως τα λές Teodor,

αλλά προσωπικά μου φαίνεται γελοίο να βγάζει ένα προϊόν στην αγορά με beta drivers.

Όταν δίνει στην κυκλοφορία κάτι πρέπει να είναι έτοιμο για χρήση, και όχι να το δοκιμάζουμε εμείς.

δίκιο έχεις, αλλά τί να κάνουμε που βιάζονται να βγάλουν χρήμα?

τουλάχιστον έχουμε τα φόρουμ και γνωρίζουμε για να μήν την πάθουμε

Link to comment
Share on other sites

9.10 = 10ος μήνας του 2009

Ως γνωστόν η ΑΤΙ κάνει μια κυκλοφορία οδηγών ανα μήνα. Έτσι το πρώτο συνθετικό του οδηγού (9.ΧΧ) αναφέρεται στο έτος κυκλοφορίας των οδηγών, και το δεύτερο συνθετικό (Χ.10) στο μήνα κυκλοφορίας του.

Συνεπώς περιμένουμε ακόμα τους 9.11&9.12, πριν περάσουμε στους 10.1 τον πρώτο μήνα του 2010. Εκτός βέβαια αν αλλάξει τακτική από το νεο έτος η ΑΤΙ.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.