Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Τελικά το πρόβλημα με τον enlarged cursor θα εξαφανιστεί ποτέ?

Μόνο με τον 9.12 hotfix είχε διορθωθεί, έχω δοκιμάσει όσους drivers έχουν βγει από τότε, είμαι με τον 10.3 preview και θέλω να το σπααααααααααασωωωωωωωωωωω το ρημάδι. Έλεος! :rant: :wall:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τα προβληματάκια αυτά οφείλονται στο ότι είναι beta leaked vesion ακόμα οι 10.3; Προσωπικά θα περιμένω να βγούν οι 10.3 official whql και επ' ευκαιρίας θα αναβαθμίσω το Ati stream sdk από 2.0 σε 2.01 πού βγήκε.

Είμαι ακόμα με τους 9.12 hotfix και δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα. Ούτε gsod, ούτε enlarged cursor, ούτε τίποτα σχετικό.

Μέχρι τους 10.2 δεν άξιζε πιστεύω να παω, τώρα με τους 10.3 απότι διαβάζω θα είναι πιο γρήγοροι και θα έχουν αρκετές διορθώσεις. Ελπίζω οι official whql να είναι και γρήγοροι και πιο σταθεροί από τους leaked και να έχουν όλα τα μικροπροβλήματα διορθωμένα.

:)

Link to comment
Share on other sites

Οσο απιθανο και αν φαινεται, βρηκα τη γιατρεια απο τη πανδημια που λεγεται ati catalyst!

UNINSTALL!!

Δεν εχω ιδεα τι απομειναρια εχουν μεινει και τρεχουν τα games ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ..

Εκ θαυματος δεν εχω ΟΥΤΕ 1 ISSUE! Εκει που ειχα ακομα και GSOD... :dirol::rap: :rap:

Με βλεπω να ειμαι ετσι μεχρι τους 10.3 ή 10.4 :p

Έγινε επεξεργασία από Nick-firestorm
Link to comment
Share on other sites

παω να κατεβασω τους τελευταιους catalyst απο amd,και μου βγαζει σφαλμα server.

θελω να κανω crossfire 2x5770,σε win7 64,μπορω να τους κατεβασω απο αλλου?

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα τους 10.3 του atiman και δουλεψαν μια χαρα. Οταν ομως ηθελα να ξαναβαλω τους 10.2 για συγκρητικους καθαρα λογους πολυ απλα δεν εμπαιναν με τιποτα. Δοκιμασα ολες τις γνωστες τεχνικες αλλα τιποτα.

Αναγκαστηκα και εκανα format. Δεν ξερω παιδια αν θα συμβει και σε αλλους αυτο αλλα εχετε το υπ οψιν σας.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα τους 10.3 του atiman και δουλεψαν μια χαρα. Οταν ομως ηθελα να ξαναβαλω τους 10.2 για συγκρητικους καθαρα λογους πολυ απλα δεν εμπαιναν με τιποτα. Δοκιμασα ολες τις γνωστες τεχνικες αλλα τιποτα.

Αναγκαστηκα και εκανα format. Δεν ξερω παιδια αν θα συμβει και σε αλλους αυτο αλλα εχετε το υπ οψιν σας.

Συνήθως κρατάς πρώτα τα νούμερα σου με τους Α drivers και μετά πας στους B και κάνεις σύγκριση. Κάνοντας rollback πάντα υπάρχουν προβλήματα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ από τότε που έβαλα 10.1->10.2 έχω προβλήματα με το Windows Experience Index, συνέχεια μου βγάζει σφάλμα το οποίο λέει "Could not measure video playback performance". Έχω δοκιμάσει να κάνω αποεγκατάσταση και να βάλω τους 10.3 του ΑΤΙΜΑΝ, αλλά τίποτα, ακόμα και πιο παλιούς έχω δοκιμάσει (9.10), χωρίς αποτέλεσμα. Έχει κανείς καμία λύση?

Κατά τα άλλα, μόνο μια φορά μου κράσαρε το PC στο Bioshock2 με τους 10.2 και δεν είχα κάνει και save ρε γαμώτο.:wall:

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Οι drivers "γραφουν" καταλοιπα που δεν αφαιρουνται σωστα απο τον driver sweeper στα παρακατω..

C:\Users\....\AppData\Local\ATI\ACE. (το σβηνεις τελειως)

Registry..

LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/ATI TECHNOLOGIES/INSTALL/W-06-0000-000-006-008-001-00-25 (Σβηνεις ολο το ATI TECHNOLOGIES)

LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CONTROLLSET001/CLASS/0000/Catalyst_Version & D3DVendorName *

LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CONTROLLSET001/SERVICES/amdkmdag (το σβηνεις τελειως)

LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CONTROLLSET001/SERVICES/amdkmdap (το σβηνεις τελειως)

LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CONTROLLSET002/CLASS/0000/Catalyst_Version & D3DVendorName *

LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CONTROLLSET002/SERVICES/amdkmdag (το σβηνεις τελειως)

LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CONTROLLSET002/SERVICES/amdkmdap (το σβηνεις τελειως)

* Μην το αγγιξεις.

Αρχεια Windows που πρεπει να σβηστουν

ati2edxx.dll

atiadlxx.dll

atiapfxx.blb

atiapfxx

atibtmon

aticalcl.dll

aticaldd.dll

aticalrt.dll

aticfx32.dll (aticfx64.dll)

ATIDEMGX.dll

atidxx32.dll (atidxx64.dll)

atieclxx

atiesrxx

atigktxx.dll

atiglpxx.dll

atimpc32.dll (atimpc64.dll)

atimuixx.dll

atioglxx.dll

atipdlxx.dll

atitmmxx.dll

atiu9pag.dll

atiumdag.dll

atiumdva.cap

atiumdva.dll

atiuxpag.dll

ati2erec.dll

atikmdag.sys

atikmpag.sys

atipmdag.sys

Αν "χρειαζεσαι" μια απολυτως καθαρη εγκατασταση χωρις format θα πρεπει να γινουν τα παραπανω....αλλα..

ΠΡΟΣΟΧΗ και με δικη σας ευθυνη...

Οποιος δουλευει το MSI AfterBurner πρεπει να κανει την εγκατασταση των catalyst με αυτο ενεργο.

Ps. Θα επανελθω μολις μπορεσω...

Δεν μπορει να αξιωθει ενας φιλοτιμος ανθρωπος να κανει ενα σωστο catalyst sweeper, να σβηνει και αυτα; Παμε να ενημερωσουμε τουλαχιστον τον Hilbert του guru3d (driversweeper) να συμπεριλαβει και αυτα... :cry:

btw dN- , ειχα πολλα και διαφορα προβληματα που δεν θυμαμαι... αυτο που ξερω ειναι οτι παιζω απροβληματιστα ολα τα games μου χωρις catalyst...μαλλον εμειναν κατι απομειναρια των display drivers και ειναι κομπλε, ουτως η αλλως δεν εχω προβλημα με fps nevah (5970) :D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.