Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

ATIMAN για αλλη μια φορα ευχαριστουμε.........:daisy:

Οι drivers σε μενα περασαν κανονικα με τον γνωστο τροπο και σε καποια games οπως τα nfs shift, pes 2010, cod4, dirt2 ολα ηταν μια χαρα.....δεν κοιταξα να δω αν ειχα καποια αυξηση στα fps αλλα ειδικα στο nfs παρατηρησα μια πιο ομαλη κινηση.....

Τελος να ενημερωσω οτι το everest αναγνωριζει 100% το opengl 4!!!!

Οι drivers ειναι σταθεροτατοι οποτε μην κολωσετε να τους περασετε.....:crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

takis-pa,,Δουλευεις με δικο μου bios και CCC?

Ναι και στα 2.

Bios αυτο που εστησες το τελευταιο για τις 5970,και ανεβαζω ρολογια απο τον Catalyst μονο.

Βεβαια το σκορ στο Unigine ειναι με τα ρολογια 900χ1200.

Εκεινο που παρατηρησα με τους καινουργιους ειναι οτι εχει πιο ομαλη ροη γραφικων στα παιχνιδια.

Ελπιζω να γινομαι κατανοητος.

Έγινε επεξεργασία από takis-pa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στον Device Manager και κανε χειροκινητα την εγκατασταση κανοντας update driver απο το inf του W76A_INF folder και πες μου τι σου λεει?

Με update driver / browse στο Wy6A_INF / next μου βγαζει το thumbnail 1

Ενω με select driver / have disk / ati hd5970 / next , το thumbnail 2

post-11813-1416074433,7232_thumb.jpg

post-11813-1416074433,7426_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά εδώ...τσούκου-τσούκου κάτι πήρε το Vantage πάλι (μπορείτε να δείτε αποτελέσματα ανάλογα με drivers στο album μου). Πάντως, έχω την αίσθηση πως την διαφορά που είδαμε από 10.2 σε 10.3 δύσκολα θα την ξαναδούμε.

Link to comment
Share on other sites

Μετρήσεις με 10.4 και με 10.5

[ATTACH]39146[/ATTACH][ATTACH]39147[/ATTACH]

*Offtopic: Το 2ο CPU Test (Physx) δε τρέχει με τίποτα, κολλάει στο Loading, κάθε βοήθεια δεκτή

ρε φιλος στο ενα τεστ εισαι με 3.2 και στο αλο 800?????

Link to comment
Share on other sites

lol ναι αυτο το path ακολουθησα απλα δεν το ανελυσα τοσο, και μου εδωσε το δευτερο error.

Παλι γυρισα στους 10.4, παλι απροβληματιστα παιζουν.

Τωρα αν καταφερεις και μου πεις γιατι εισαι ο μοναδικος που δεν μπορει να τους εγκαταστησει, κερδιζεις οτι θελεις....

Όλα καλά εδώ...τσούκου-τσούκου κάτι πήρε το Vantage πάλι (μπορείτε να δείτε αποτελέσματα ανάλογα με drivers στο album μου). Πάντως, έχω την αίσθηση πως την διαφορά που είδαμε από 10.2 σε 10.3 δύσκολα θα την ξαναδούμε.

Θα την ξαναδουμε.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα αν καταφερεις και μου πεις γιατι εισαι ο μοναδικος που δεν μπορει να τους εγκαταστησει, κερδιζεις οτι θελεις....

Εκανα την τελευταια μου προσπαθεια και τα παραταω, τουλαχιστον μεχρι να βγουν οι επισημοι.

Σου γραφω οτιδηποτε μπορει να σε βοηθησει σε καποιο συμπερασμα.

Εκανα revert με το bios toοl σου στο προηγουμενο μην τυχον και εφταιγε αυτο.

Παλι δεν ολοκληρωθηκε το install των 10.5, αλλα προχωρησε λιγο παραπανω.

Εφτασε δλδ σε σημειο να μου ζητησει reboot, ενω στις προηγουμενες προσπαθειες δεν ζηταγε.

Επισης οταν βαζω τους 10.4 απο το σαητ σου παντα, μου βγαζει το γνωστο ερωτημα για το οτι δεν ειναι verified ο driver και αν θελω να συνεχισω. Στους 10.5 δεν εμφανιζεται αυτο.

Τελος, παρατηρησα στο overall progress του install, οτι ενω δειχνει να περναει το "now installing display driver", επειτα περναει και το "now installing HDMI audio driver" κολλαει και σκαει το error στο "now installing Catalyst Control Center".

Aυτα :hm:

Link to comment
Share on other sites

Τωρα αν καταφερεις και μου πεις γιατι εισαι ο μοναδικος που δεν μπορει να τους εγκαταστησει, κερδιζεις οτι θελεις....

Θα την ξαναδουμε.

Μακάρι! Αυτό ελπίζω και εγώ...

Κατά τις 17.30 εγκατέστησα τους drivers και έχω πολύ θετική εικόνα...

Στο vantage ξαναγύρισα στις 36606 που είχα με τους 9.12HF!

Με τους 10.4b ήμουν στους 35079... με τις κάρτες στα 1000-1200

Στο unigine 2.0 ανέβηκα σχεδόν ένα fps, από 51,2fps και 1289score πήγα στα 51,7fps και 1302score με όλα στο full - tesselation extreme,replication on κάρτες στα 900-1200...

Στο far cry 2 που παίζω τελευταία πάνε πολύ καλύτερα,ή τουλάχιστον έτσι μου φαίνεται...

Παρατήρησα μόνο πως έχω παραπάνω θερμοκρασίες...

Στο far cry 2 έβλεπα με το ζόρι 74 και με αυτούς είδα 80! Αναγκάστικα να ανοίξω aircondition για να πέσω στους 70!

:pleasantry:

Ήθελα να στείλω screenshots, αλλά έχει μπουκώσει το upload μου...

Τα profiles των 10.4 δεν τα εγκατέστησα...

Μήπως το μέγεθος είναι μικρότερο επειδή δεν περιλαμβάνουν και το hydravision;

Αυτό τι κάνει ακριβώς; Στους 10.4b που είχα πριν υπήρχε και αυτό...

Η εγκατάσταση έγινε τέλεια χωρίς το παραμικρό πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

εγω με μια 5970+5870 εχασα περιπου 300 ποντους στο vantage σε σχεση με τους 10.4α του atiman.στα αλλα benchmarks ειμαι περιπου στα ιδια

Μπορείς να στείλεις κάποιο screenshot από το vantage και σε τί συχνότητες έχεις τους πυρήνες;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Θα προσπαθήσω όταν ξεμπουκώσει το upload να στείλω και εγώ...

Πάντως csaris στο δικό μου trifire ανέβηκαν οι επιδόσεις σε σχέση με τους 10.4b που είχα πριν...

Μήπως απλά έτυχε; Δοκίμασες να το ξανατρέξεις;

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.