Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Ναι ετσι ξαφνικα.

Χθες βραδυ επαιζε κανονικα.

Η μονη αλλαγη που γινε στο συστημα ηταν οτι απεγκατεστησα το Metro2033 και τα PhysX.

Και οτι αλλο πηραν μαζι τους...χωρις να το ξερεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχω Vapor-X 5870 και απο 157/300 σε iddle τρέχει 400/1250!Why is that;Έβαλα και μία 9800 και πέραστηκαν αυτόματα οι drivers.Παίζει να τρώει conflict;Τους drivers της nvidia τους έχω απεγκαταστήσει όμως...WTF

Link to comment
Share on other sites

Έχω Vapor-X 5870 και απο 157/300 σε iddle τρέχει 400/1250!Why is that;Έβαλα και μία 9800 και πέραστηκαν αυτόματα οι drivers.Παίζει να τρώει conflict;Τους drivers της nvidia τους έχω απεγκαταστήσει όμως...WTF

και η δικη μου κάρτα έτσι δουλεύει,400/1250.και σε 3d 875/1250. να ξέρεις ότι αν προσπαθήσεις να το αλλάξεις η να ανεβάσεις έστω και μια μονάδα στο overdrive αυτόματα θα γίνει 157/300.δυστυχώς όμως θα έχεις σπασίματα στο desktop(2d).

Link to comment
Share on other sites

Από προχθές ξαναπέρασα τους 10,5 με τη γνωστή διαδικασία,αλλά αυτή τη φορά δεν πέρασα τα τελευταία app profiles.

Cursor bug δεν έχει εμφανιστεί μέχρι στιγμής,οπότε υποπτεύομαι τα app profiles.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι με 10,4 final (atiman) μαζι με τα app prof. και δεν αντιμετωπιζω κανενα απολυτως προβλημα στα παιχνιδια.Το BFBC2 τρεχει νερακι χωρις καθυστερηση κατα το spawn κτλ.

Αν δω σημαντικες διαφορες στις επιδοσεις με τους 10,5 θα τους περασω, μεχρι τοτε καλα ειμαστε κι ετσι.. :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με τους 10.4 έχει τώρα -5-10? πιστεύω πως κάνεις λάθος..απλά ανεβαίνει η θερμοκρασία ειδικά το μεσημέρι και ζεσταίνεται περισσότερο..καλοκαιριάζει!

Link to comment
Share on other sites

GTA IV benchmark v1.0.6

10.3 official

Average FPS: 52.52

Duration: 37.28 sec

CPU Usage: 29%

System memory usage: 53%

Video memory usage: 83%

Graphics Settings

Video Mode: 1920 x 1200 (60 Hz)

Texture Quality: High

Shadow Quality: High

Reflection Resolution: High

Water Quality: Very High

Texture Filter Quality: Anisotropic x4

Night Shadows: Medium

View Distance: 25

Detail Distance: 31

10.4 atiman

Average FPS: 64.63

Duration: 37.41 sec

CPU Usage: 33%

System memory usage: 52%

Video memory usage: 83%

Graphics Settings

Video Mode: 1920 x 1200 (60 Hz)

Texture Quality: High

Shadow Quality: High

Reflection Resolution: High

Water Quality: Very High

Texture Filter Quality: Anisotropic x4

Night Shadows: Medium

View Distance: 31

Detail Distance: 40

10.5 atiman

Average FPS: 65.08

Duration: 37.17 sec

CPU Usage: 34%

System memory usage: 53%

Video memory usage: 84%

Graphics Settings

Video Mode: 1920 x 1200 (60 Hz)

Texture Quality: High

Shadow Quality: High

Reflection Resolution: High

Water Quality: Very High

Texture Filter Quality: Anisotropic x4

Night Shadows: Medium

View Distance: 31

Detail Distance: 41

10.6 atiman final

Average FPS: 62.40

Duration: 37.45 sec

CPU Usage: 34%

System memory usage: 55%

Video memory usage: 41%

Graphics Settings

Video Mode: 1920 x 1200 (60 Hz)

Texture Quality: High

Shadow Quality: High

Reflection Resolution: High

Water Quality: Very High

Texture Filter Quality: Anisotropic x4

Night Shadows: Medium

View Distance: 31

Detail Distance: 41

Έγινε επεξεργασία από javaneze:
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ρολογια;

To benchmark ειναι με 875/1125.

Επισης ο cpu στα 3885 MHz και οι μνημες στα 1470 ΜΗz. Στο gta4 σιγουρα παιζουν ρολο και αυτα.

Σε αλλο παιχνιδι, περισσοτερο Gpu-dependant θα με καθαριζεις σε fps ... ;)

Link to comment
Share on other sites

:help1:Ρε παίδες να κάνω μια ερώτηση.Όταν κάνω uninstall είτε από control panel είτε με το atiman uninstaller είτε και με τα δύο,τότε στον σκληρό δίσκο παραμένουν όλοι οι φάκελοι από τις εγκαταστάσεις των drivers και stream ακόμα και από προιγούμενες εκδόσεις(10.3, 10.4, 10.5),παρόλλο που μου λέει ότι έχει γίνει επιτυχώς και έχω κάνει και restart!Φταίει κάτι?Κάνω κάτι λάθος ή έτσι πρέπει και είναι σωστό και λογικό αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Λογικο ειναι.

Αυτοι ειναι οι temp φακελοι που κανει extract το συμπιεσμενο exe εγκαταστασης που κατεβαζεις.

Αυτους κανονικα τους σβηνεις μετα την εγκατασταση, δεν υπαρχει λογος παραμονης τους.

@venisk το ξερω φιλε, και δεν μπορω να το δικαιολογησω. :hm:

Παρ'ολ'αυτα ολα τα sites αναφερουν οτι ειναι cpu dependant το παιχνιδι, και με κανενα gpu-setup σε reviews, δεν ξεπερναει τα 70fps σε 1080p αναλυση..

Aντε βγαλε ακρη ...

Link to comment
Share on other sites

:help1:Ρε παίδες να κάνω μια ερώτηση.Όταν κάνω uninstall είτε από control panel είτε με το atiman uninstaller είτε και με τα δύο,τότε στον σκληρό δίσκο παραμένουν όλοι οι φάκελοι από τις εγκαταστάσεις των drivers και stream ακόμα και από προιγούμενες εκδόσεις(10.3, 10.4, 10.5),παρόλλο που μου λέει ότι έχει γίνει επιτυχώς και έχω κάνει και restart!Φταίει κάτι?Κάνω κάτι λάθος ή έτσι πρέπει και είναι σωστό και λογικό αυτό?

Σβηνε τους χειροκινητα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.