Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

- γενικα ειχα θεματα θυμαμαι που λυθηκαν με απεγκατασταση του profile.

Δεν με βοηθας και πολυ. Ειχες θεματα που αφορουσαν παιγνιδια η εφαρμογες?

Υπαρχει μεγιστη πιθανοτητα τα profiles να "ξεθαψαν" προβληματα προερχομενα απο αλλου και ετσι να νομισες οτι τα δημιουργουσαν αυτα.

Αν μπορεις, θα ηθελα λεπτομερειες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν με βοηθας και πολυ. Ειχες θεματα που αφορουσαν παιγνιδια η εφαρμογες?

Υπαρχει μεγιστη πιθανοτητα τα profiles να "ξεθαψαν" προβληματα προερχομενα απο αλλου και ετσι να νομισες οτι τα δημιουργουσαν αυτα.

Αν μπορεις, θα ηθελα λεπτομερειες.

Παιχνιδια .

Εφαρμογες δεν θυμαμαι να επηρεαστηκε τιποτα (δεν τρεχω σχεδον τιποτε αλλο εκτος απο Photoshop/Winamp/Firefox eitherway)

Τοτε δεν εδωσα σημασια αφου θεωρησα οτι ηταν δικο μου λαθος που περασα τα profiles αφου στο game.ati τα ονομαζει ATI CrossFireX™ Application Profiles και Crossfire δεν εχω.

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα..

Single card, crossfire cards, single display, multiple displays, mobility, etc. Every product is supported by the main catalyst driver, the application profile update applies.

Τα Application Profiles ειναι Catalyst Application fixes.

edit

Το τι συνεβει στην περιπτωση σου ειναι κατι που δεν μπορω να το ξερω εξ αποστασεως.

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

Παιζοντας dirt2, περίπου καθε 10-15 λεπτά κολλάει τελείως το game και μετα με ctrl+alt+del βγάζει το μυνημα "σταμάτησε να λειτουργεί" και κλείνει. Μάλλον μου φένεται θέμα profiles 10.6, έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος το ίδιο?

Link to comment
Share on other sites

Παιζοντας dirt2, περίπου καθε 10-15 λεπτά κολλάει τελείως το game και μετα με ctrl+alt+del βγάζει το μυνημα "σταμάτησε να λειτουργεί" και κλείνει. Μάλλον μου φένεται θέμα profiles 10.6, έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος το ίδιο?

Μια απο τα ιδια και εδω.

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια και εδω.

Λοιπον να πω και εγω την αποψη μου........

Αυτο το προβλημα το ειχα παλαιοτερα οταν προσπαθουσα να βρω τις καταλληλες ρυθμισεις για να κανω OCing στο συστημα της υπογραφης μου......Σε μενα σιγουρα ηταν αυτο αφου οταν ειχα defualt ολα στο bios δεν το αντιμετωπιζα......Μεχρι που τελικα μετα απο πολυ ψαξιμο και δοκιμες.... τα καταφερα......

Αν εχετε πειραξει κατι λοιπον απο bios, για δοκιμαστε και τις αρχικες ρυθμισεις.....:upside:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον να πω και εγω την αποψη μου........

Αυτο το προβλημα το ειχα παλαιοτερα οταν προσπαθουσα να βρω τις καταλληλες ρυθμισεις για να κανω OCing στο συστημα της υπογραφης μου......Σε μενα σιγουρα ηταν αυτο αφου οταν ειχα defualt ολα στο bios δεν το αντιμετωπιζα......Μεχρι που τελικα μετα απο πολυ ψαξιμο και δοκιμες.... τα καταφερα......

Αν εχετε πειραξει κατι λοιπον απο bios, για δοκιμαστε και τις αρχικες ρυθμισεις.....:upside:

Μπα Eegw μακάρι να ήταν αυτό, με 10.6 official και profiles 10.5 είναι κομπλε. με τα profiles 10.6 είναι το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Θα υπαρξει ποτε καποιος driver που να ειναι ολοκληρωμενος χωρις να χρειαζεται συμπληρωματικα fixes και profiles;

Επισης μια φιλικη παρακληση, οταν αναφερετε οτι ο ταδε driver/profile/hotfix βελτιωνει αυτο-εκεινο-το αλλο, γραφετε και τι ακριβως ειναι αυτο η ενα link με μια λιστα.

Ειλικρινα εχω χαθει με αυτο που γινεται και νομιζω ισχυει το ιδιο για την πλειοψηφια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπα Eegw μακάρι να ήταν αυτό, με 10.6 official και profiles 10.5 είναι κομπλε. με τα profiles 10.6 είναι το πρόβλημα.

Εγω παλι γυρισα πισω στους 10.4 drivers και profiles και βρηκα την υγεια μου.

2ωρο πρωινο καψιμο με dirt2 και δεν εκανε κιχ.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πρέπει να ακολουθούν ένα timeline 10.χχ και όχι να φτιάχνουν σωστούς drivers...χαοτικά τρομακτική τεράστια βλακώδης ανούσια χαζομάρα της ATI..ας κάνουν 2 μήνες ,άνθρωπος δεν θα κάνει κιχ αν δουλεύουν σωστά στα ΠΑΙΧΝΊΔΙΑ..προσωπικά δεν έδωσα 582 ευρώ για να μου παίζει ταινίες στον vlc, το θεωρώ δεδομένο.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.