Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

επειδη την ειχα πατησει και εγω ετσι μια φορα χωρις να φταιει ο unistaller πηγαινε ξανα στον πινακα ελεγχου σβησε οτι εχει απομεινει απο ati πηγαινε στα program file , x86 σβησε το φακελο ατι και απο εκει και μετα τρεξε το registry - run-regedit κανε search "catalyst" kaiσβησε οτι εχει απομεινει ετσι δουλεψε σε μενα

απο το command prompt???

Link to comment
Share on other sites

sebastian,,

Τι βλακεια εκανες? Αν χρησιμοποιησες τον 3.3.1 και να θελεις δεν μπορεις να την κανεις.

Τι εγινε ακριβως πες μου, αν θελεις..

TheoV,,

Δεν υπαρχει περιπτωση να μεινει κατι μετα τον uninstaller σ αυτες τις περιοχες για να το σβησεις χειροκινητα...

Να δουμε τι εγινε πρωτα,,

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

Aυτο εβαλα, τα εκανα ολα uninstal παταγα 1 μου ελεγε οκ αστερακι! Ξανα 1, ξανα 1 μεχρι που τελειωσαν τα πρωτα 4ερα εαν θυμαμαι...

Μετα εκανα και ενα auto - complete και απο τοτε δεν μπορω να ανοιξω το control panel των catalyst...ενω σκεφτεται, δεν κανει τιποτα...Τα games τρεχουν κανονικα!

Link to comment
Share on other sites

Αλλο αυτο που αναφερεις τωρα κι αλλο αυτο που ανεφερες αρχικα.

Οντως πως καταφερες να τρεξεις complete μετα το extreme αφου δεν σε αφηνει..?

Μονο αν το πας παλι απο την αρχη. Οι επιλογες δε, δεν ειναι παντου 1...τελος παντων..

Παμε τωρα,

Δεν εχει καμια σχεση ο uninstaller με την "δυσκολια" του CCC.

Φταιει το token key της ATI.

Μια πρωτη ενεργεια ειναι η παρακατω, την οποια πρεπει να κανεις σαν "γνησιος" administrator .

1) Browse directly to C:\Windows\assembly.

2) Sort by Public Key Token , then delete everything with the Token "90ba9c70f846762e"

3) Uninstall and reinstall CCC.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αλλο αυτο που αναφερεις τωρα κι αλλο αυτο που ανεφερες αρχικα.

Οντως πως καταφερες να τρεξεις complete μετα το extreme αφου δεν σε αφηνει..?

Μονο αν το πας παλι απο την αρχη. Οι επιλογες δε, δεν ειναι παντου 1...τελος παντων..

Παμε τωρα,

Δεν εχει καμια σχεση ο uninstaller με την "δυσκολια" του CCC.

Φταιει το token key της ATI.

Μια πρωτη ενεργεια ειναι η παρακατω, την οποια πρεπει να κανεις σαν "γνησιος" administrator .

1) Browse directly to C:\Windows\assembly.

2) Sort by Public Key Token , then delete everything with the Token "90ba9c70f846762e"

3) Uninstall and reinstall CCC.

Απλα φιλαρακο εισαι ΑΤΙΜΑΝ :)

Οκ, ολα ! thanks!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εγκτατεστησα τους 10.8 official...

Σαν πρωτη εντυπωση και σε περιπου 10 παιχνιδια που προλαβα να τους τεσταρω φαινονται παρα πολυ καλη..

Εντοπισα ομως και ενα προβλημα..Στο pes 2010 εμφανιστηκαν κατι σαν στιγμιαια κολληματα-σπασιματα στην κινηση (δεν μπορω να το εξηγησω καλυτερα) και δεν ειναι frame drops μιας και ελεγξα με fraps και ειμαι κολλημενος στα 60 frames (v sync on)...

Bεβαια ειχω ακουσει οτι αυτο ειναι καποιο ειδους Bug του συγκεκριμενου παιχνιδιου, αλλα παντως με τους 10,3 που ειχα πριν δεν υπηρχε αυτο το προβλημα στο συγκεκριμενο παιχνιδι...

Ακυρο solved...

Link to comment
Share on other sites

καποιος να μου στειλει τον κωδικο του ΑΤΙΜΑΝ...... θελω να κατεβασω τον uninstaller v. 3.3.1......please............

edit

ακυρο βρηκα τον uninstaller............:woot:

Έγινε επεξεργασία από Eegw
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανεις το final fantasy IXV ? είναι σε open beta αυτήν την στιγμή ... με όλα τα γραφικά full μου τρέχει με 10-30 fps max και είμαι με τους 10.8 τους official λέτε να είναι θέμα driver? ατιμαν δεν στέλνεις κάνα password να βάλω κάνα δικό σου driver μπας και δω άσρη μέρα:hehe:

Link to comment
Share on other sites

@ATIMAN

Μερικές πληροφοριακές ερωτήσεις - αν μπορείς να βοηθήσεις με inside information:

1) Πότε θα αναβαθμιστεί ο OpenGL driver σε έκδοση v4.1

2) Πότε θα ενσωματωθεί ο OpenCL driver στους Catalyst για να μην χρειάζεται να εγκαθιστούμε το Stream SDK

3) Υπάρχουν video players που χρησιμοποιούν τον AMD Fast (DnD) decoder ?

4) Υπάρχει ενδιαφέρον από την ATI για δημιουργία DXVA-HD driver ?

Ευχαριστώ

Έγινε επεξεργασία από NikosD
Link to comment
Share on other sites

@ATIMAN

1) Πότε θα αναβαθμιστεί ο OpenGL driver σε έκδοση v4.1

To OpenGL v4.1, εχει περιπου ενα μηνα ζωης. Οταν υπαρξουν εφαρμογες που το υποστηριζουν χωρις προβληματα θα αναβαθμιστει και ο OpenGL driver των Catalyst. Δοκιμες γινονται ηδη..

2) Πότε θα ενσωματωθεί ο OpenCL driver στους Catalyst για να μην χρειάζεται να εγκαθιστούμε το Stream SDK

Δεν νομιζω οτι θα γινει ποτε. Ειναι ανεξαρτητες εφαρμογες.

3) Υπάρχουν video players που χρησιμοποιούν τον AMD Fast (DnD) decoder ?

Πληρως, οχι.

4) Υπάρχει ενδιαφέρον από την ATI για δημιουργία DXVA-HD driver ?

Ναι, αν εμπορικα υπαρχει το αντιστοιχο.

ARMAGEDDON,,

In my spoiler..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To OpenGL v4.1, εχει περιπου ενα μηνα ζωης. Οταν υπαρξουν εφαρμογες που το υποστηριζουν χωρις προβληματα θα αναβαθμιστει και ο OpenGL driver των Catalyst. Δοκιμες γινονται ηδη..

Δεν νομιζω οτι θα γινει ποτε. Ειναι ανεξαρτητες εφαρμογες.

Πληρως, οχι.

Ναι, αν εμπορικα υπαρχει το αντιστοιχο.

ARMAGEDDON,,

In my spoiler..

OK για τον OpenGL.

Για τον OpenCL driver, αφού έγινε η πρώτη κίνηση με το Stream 2.2 και δημιουργήθηκε το OpenCL ICD, η επόμενη κίνηση είναι η ενσωμάτωση στο Catalyst suite.

Είναι το επόμενο λογικό βήμα. Σου θυμίζω την αντίστοιχη πορεία του OpenGL - Ξεκίνησε ανεξάρτητη εφαρμογή και ενσωματώθηκε.

Για τον AMD Fast (DnD) decoder, μπορείς να μου πεις κάποιους players που τον χρησιμοποιούν έστω και μερικώς ?

Για το τελευταίο - DXVA-HD, αυτά τα πράγματα είναι τράβα με να σε τραβώ να ανεβούμε το βουνό.

Αν δεν δουν κίνηση από την ATI, πως να το ξεκινήσουν ? Κι αν η ΑΤΙ δεν δει κίνηση από αυτούς, πως να το αρχίσει, θα μου πεις εσύ.

Για αυτά που σου έστειλα στο PM θα κάνουμε τίποτα ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει "λογικη" κινηση στην ενσωματωση η μη. Η εφαρμογη υπαρχει και ειναι πιο ευελικτη ως ανεξαρτητη.

Το OpenCL δεν ειναι απαραιτητο για τον μεσο χρηστη η τον gamer.

Το OpenGL υπαρχει και λειτουργει ετσι κι αλλιως.

Αυτα που μου εστειλες στο ΠΜ, εκφραζουν προσωπικες σου ανησυχιες και μελετωνται αναλογα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν επιμένω περισσότερο για το OpenCL.

Προφανώς κάποιο λόγο έχει η ATI που τον έχει έξω.

Είμαι 100% σίγουρος ότι κάποια στιγμή θα τον ενσωματώσει.

Δεν μου απάντησες για τους players. Θα ήθελα να τους δοκιμάσω.

Ότι σου έχω γράψει στο PM είναι δουλεμένο πολύ στην προπόνηση.

Τι έχεις ανοίξει στους beta σε σχέση με το DXVA ?

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανεις το final fantasy IXV ? είναι σε open beta αυτήν την στιγμή ... με όλα τα γραφικά full μου τρέχει με 10-30 fps max και είμαι με τους 10.8 τους official λέτε να είναι θέμα driver? ατιμαν δεν στέλνεις κάνα password να βάλω κάνα δικό σου driver μπας και δω άσρη μέρα:hehe:

Καμινια βγαλε το ambient oclusion!

αυτο σου ξεσκιζει το fps

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.