Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Για δωστε κανα λινκ για τα application profiles ρε παιδια.

atiman:Ο driver που δινεις θελει την διαδικασια με την υπογραφη?

Edit:Ενταξει atiman ο driver μπαινει χωρις διαδικασια υπογραφης.Απο το Unigine που ετρεξα πραγματικα ειναι απαιχτος.Τα application profiles που τα βρισκω?

Έγινε επεξεργασία από LouCi4er
Link to comment
Share on other sites

Μια καλη προσπαθεια απο atiman να ανοιξει το MLAA και αλλα καλουδια που παιζουν στην σειρα 6xxx

Ισως το δουμε στην επομενη official εκδοση για την σειρα 5xxx

uniginemlaa.png

Με τον παλιο driver και το 8x ΑΑ μεσα απο το unigine για τις διαφορες.

uniginec.png

Έγινε επεξεργασία από zpaf
Link to comment
Share on other sites

atiman στειλε και ενα pass σε μενα γιατι το παλιο απο οτι φενεται εχει αλαξει.

και ενα σχολιο για την σειρα 6000, εμενα δεν μου γεμισε το ματι ,η 6870 σε σχεση με την 5870 εχει χειροτερες επιδοσεις σε οτιδιποτε δεν εχει tesselation ομως το πλεονεκτιμαειναι οτι ειναι πολυ φτινη για την αποδοση της ,εμενα με εντιποσιασε το μεγεθος της σε σχεση με την 5870 ,πραγματικη οικονομια στα τρανζιστορς XD.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιους drivers υπάρχει το MLAA για τις 58ΧΧ;

Το βρήκα στους 10.10α τον hotfix δηλαδη για 68χχ.

Οπου στην registry MLF_NA το κανουμε 0.

Ειναι το κλειδι που χρειαζεται για να φανεί το Morphological Filtering στις 5χχχ.

Το τσεκάρουμε, και αυτο ήταν, κάνει ένα συγκεκριμενο, μη παραμετροποιησιμο, ΑΑ.

Δεν προγραμματίζεται δηλαδη σαν το κανονικο ΑΑ, και μάλιστα ειναι και ασύμβατο με αυτό, εκτός από το MSAA.

Έτσι δουλέυει κάλυτερα με το "Use Application Settings" checked, ώστε να είναι απενεργοποιημένο

το κανονικο ΑΑ. Και απλά τσέκαρουμε το "Morphological Filtering".

Τώρα αυτό δουλεύει, ασχέτα αν δεν έχει επιλογή AA στα options το παιχνιδι που τρέχουμε.

Έγινε επεξεργασία από poly
more info
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ολους οσους εστειλαν pm για το password για να κατεβασω τους 8.783...τα αποσιωπητικα δειχνουν οτι ΚΑΝΕΙΣ δεν ανταποκριθηκε.μου αρεσει που ειχα υποστηριξει το δικαιωμα της ελευθεριας του λογου στο συγκεκριμενο thread..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ολους οσους εστειλαν pm για το password για να κατεβασω τους 8.783...τα αποσιωπητικα δειχνουν οτι ΚΑΝΕΙΣ δεν ανταποκριθηκε.μου αρεσει που ειχα υποστηριξει το δικαιωμα της ελευθεριας του λογου στο συγκεκριμενο thread..

Φίλε μου μπορείς να στείλεις ένα απλό πμ στον ατιμαν και να σου πει ο ίδιος, εάν θέλει, τον κωδικό....εμείς δεν είμαστε σε θέση να σου πούμε τον κωδικό !!

Link to comment
Share on other sites

atiman στειλε και ενα pass σε μενα γιατι το παλιο απο οτι φενεται εχει αλαξει.

και ενα σχολιο για την σειρα 6000, εμενα δεν μου γεμισε το ματι ,η 6870 σε σχεση με την 5870 εχει χειροτερες επιδοσεις σε οτιδιποτε δεν εχει tesselation ομως το πλεονεκτιμαειναι οτι ειναι πολυ φτινη για την αποδοση της ,εμενα με εντιποσιασε το μεγεθος της σε σχεση με την 5870 ,πραγματικη οικονομια στα τρανζιστορς XD.

To εχουμε πει 1000 φορες οτι η σειρα 68x0 δεν ηρθε να αντικαταστιση τη σειρα 58x0 αλλα τη σειρα 57x0

Link to comment
Share on other sites

Ας με διαφωτισει καποιος και να μου πει ποιους να βαλω σε 5870 τους 10.10a Hotfix η του Ατιμαν?Η τους δοκιμαζω και τους 2 και βλεπω ποιος ειναι καλυτερος?

Ας με διαφωτισει καποιος και να μου πει ποιους να βαλω σε 5870 τους 10.10a Hotfix η του Ατιμαν?Η τους δοκιμαζω και τους 2 και βλεπω ποιος ειναι καλυτερος?

Nephilim εσυ ποιους εχεις βαλει?

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

Μαθαμε καμια πληροφορια αν η ΑΤΙ θα ακολουθησει την ιδια τακτικη και στην νεοσυστατη 6ΧΧΧ σειρα οσον αφορα τους οδηγους της?

Λεω μηπως πηραν τιποτα νεα μελη στην ομαδα/αλλαγη φιλοσοφιας κλπ....

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ολους οσους εστειλαν pm για το password για να κατεβασω τους 8.783...τα αποσιωπητικα δειχνουν οτι ΚΑΝΕΙΣ δεν ανταποκριθηκε.μου αρεσει που ειχα υποστηριξει το δικαιωμα της ελευθεριας του λογου στο συγκεκριμενο thread..

Μία από τα ίδια και εδώ... και έχω στείλει και στον atiman...και για να μην κράζω άδικα, ίσως και να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τα pm και δεν πάνε στον παραλήπτη

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.