Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

να πω μία εγώ παίζει δύο BSOD που έφαγα να είναι από τους 14,6 beta ?

παραθέτω το μήνυμα που μου έβγαλα κατα το BSOD

*** STOP: 0x0000003b (0x00000000c0000005, 0xfffff8800f0de2ac, 0xfffff8800cbeca90,

0x0000000000000000)

*** VIDEOPRT.SYS - Address 0xfffff8800f0de2ac base at 0xfffff88002dce000 DateStamp

0x4a5bc58b

και επειδή είχα 0x3b λέω πάω να κάνω ένα κλικ το vcore up!

το έπαθα όταν είχα ανοιχτό το firefox me 10tabs ........ ούτε game ούτε τίποτα στο άκυρο (έκανα την αντρική δουλειά :D) !

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

να πω μία εγώ παίζει δύο BSOD που έφαγα να είναι από τους 14,6 beta ?

παραθέτω το μήνυμα που μου έβγαλα κατα το BSOD

και επειδή είχα 0x3b λέω πάω να κάνω ένα κλικ το vcore up!

το έπαθα όταν είχα ανοιχτό το firefox me 10tabs ........ ούτε game ούτε τίποτα στο άκυρο (έκανα την αντρική δουλειά :D) !

Βρήκα αυτό, δεν ξέρω αν θα βοηθήσει https://support.microsoft.com/kb/980932

Πάντως σύμφωνα με αυτό, συνήθως είναι λόγω οδηγού γραφικών.

Έγινε επεξεργασία από Dark Scizor
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό, δεν ξέρω αν θα βοηθήσει https://support.microsoft.com/kb/980932

Πάντως σύμφωνα με αυτό, συνήθως είναι λόγω οδηγού γραφικών.

για το πρώτο μέρος

λέει για hotfix αλλά δεν το βλέπω πουθενά να το κατεβάσω :giveup: αν και δεν έχω συνδέσει τίποτα σε τέτοια θύρα

για το δεύτερο για αυτό ήρθα και εδώ :D r280x

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

να πω μία εγώ παίζει δύο BSOD που έφαγα να είναι από τους 14,6 beta ?

παραθέτω το μήνυμα που μου έβγαλα κατα το BSOD

*** STOP: 0x0000003b (0x00000000c0000005, 0xfffff8800f0de2ac, 0xfffff8800cbeca90,

0x0000000000000000)

*** VIDEOPRT.SYS - Address 0xfffff8800f0de2ac base at 0xfffff88002dce000 DateStamp

0x4a5bc58b

Αδιαφορησε για τον error code και επικεντρωσου στο VIDEOPRT.SYS και στις κυριοτερες αιτιες που ειναι :

VIDEOPRT.SYS errors :

* Incorrectly configured, old, or corrupted DEVELOPER NETWORK device drivers. (very common)

* Corruption in Windows registry from a recent VIDEOPRT.SYS-related software change (install or uninstall).

* Virus or malware infection that has corrupted the VIDEOPRT.SYS file or related DEVELOPER NETWORK program files.

* Hardware conflict after installing new Microsoft hardware, or hardware related to VIDEOPRT.SYS.

* Damaged or removed system files after you’ve installed software or drivers related to DEVELOPER NETWORK.

* VIDEOPRT.SYS blue screen caused by a damaged hard disk.

* VIDEOPRT.SYS STOP error due to memory (RAM) corruption.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλων αυτό πρέπει να είναι

* Hardware conflict after installing new Microsoft hardware, or hardware related to VIDEOPRT.SYS.

έκανα unistall τη βλακεία που φτιάχνεις bootable usb της microsoft !

για να δουμε

όλα τα άλλα δεν υπάρχει πρόβλημα ....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα..έχω την AMD R290 και έβαλα τους τελευταίους drivers και έχω πρόβλημα με το FIFA 14...Όλα τα games παίζουν μόνο στο FIFA έχω πρόβλημα..τι μπορώ να κάνω???

Αμα πεις και το πρόβλημα κάτι γίνεται..

Link to comment
Share on other sites

Έκανα φορματ το PC και drivers πέρασα την 14.4 και πάλι το FIFA κρασάρη...Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με αυτό το θέμα.???

Να σου πω άμα είναι Steam κάνε κανα BIOS Update στο Mobo γιατί καμιά φορά παίζει Compatibility issues..

Παραπάνω δεν ξέρω σίγουρα κάτι λάθος έχεις κάνει..

Link to comment
Share on other sites

Έφαγα χθες πρώτη φορά BSOD με τη 290Χ. Ξαναέφαγα σήμερα το πρωί. Και τις δύο φορές απλά έβλεπα ένα video στο YouTube. Χθες το βράδυ ήμουν σε παιχνίδι και μαύρισε η οθόνη, μόνο ο κέρσορας φαινόταν κάνοντας flickering και δεν υπήρχε καμία απόκριση.

Error code 0xa0000001. Με 14.4 είμαι σε Windows 8.1. Διάβασα διάφορα, να κλείσω Hardware Acceleration στον browser, παραπάνω power limit από Overdrive, αλλά δεν είδα μία σαφή λύση. Αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο;

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.