Jump to content



UT2004, όσοι πιστοί προσέλθετε...


Malkav

Recommended Posts

  • 3 years later...
  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Είναι να απορείς καμιά φορά... Πώς αυτό το παιχνίδι με τα καταπληκτικά γραφικά και την πιο ελαφριά μηχανή EVER (και μάλιστα full multithreaded από τότε) δεν κατάφερε να πετύχει. Και πέτυχε η κάθε π@π@ριά με άθλιο, κακογραμμένο και βαρύ κώδικα, όπου όλα τα ανήλικα καμπερώνουν και το παίζουν gamers... Κρίμα.

Link to comment
Share on other sites

παιζουν καποιοι απο παλια.. madboy, acme, pyron, oM, chosen... o magic που και που... και εχει κι αλλου ελληνες :)

Απο αυτους που ειπες ηξερα chosen,madboy,magic.Τα αλλα τα παιδια δεν τα ξερω...

BTW εχω σταματησει να παιζω απο το σεπτεμβρη του 2005.Εσυ με τι ονομα παιζεις/επαιζες?

Link to comment
Share on other sites

Είναι να απορείς καμιά φορά... Πώς αυτό το παιχνίδι με τα καταπληκτικά γραφικά και την πιο ελαφριά μηχανή EVER (και μάλιστα full multithreaded από τότε) δεν κατάφερε να πετύχει. Και πέτυχε η κάθε π@π@ριά με άθλιο, κακογραμμένο και βαρύ κώδικα, όπου όλα τα ανήλικα καμπερώνουν και το παίζουν gamers... Κρίμα.

Αυτό το game θέλει skill, για αυτό μάλλον. Δεν μπορείς να κρυφτείς κάπου να περιμένεις και δεν είναι διασκεδαστικό για όλους να τρέχουν, να κινούνται ασταμάτητα και να πυροβολούν συγχρόνος.

Link to comment
Share on other sites

Καλα οι καλοι παιχτες που επαιζαν καποτε οταν επαιζα και εγω παντως οι περισσοτεροι εχουν σταματησει...

που σε ρε Μαριε....

Που ειναι τα lan τοτε και λιωναμε στο Ut2004...που ειναι οι clans...που ειναι τα ταξιδια προς Β.Ελλαδα που επισης λιωναμε ;

Θυμαμαι τον Chosen που τον παραλακαγαμε να σηκωθει να παμε για κανα κρεατικο και δεν.....:hehe:

Πανε αυτα.Μια καλη εποχη ηταν και περασε.Να φανταστειτε το ut2004/3 ηταν τα 2 απο τα 4 original παιχνιδια που εχω :p

Link to comment
Share on other sites

Εσύ και ο βαρελάς τα bot ε; Αχχχ εποχές... clanbase με τους [DN]... Να παίζουμε ASSAULT και tdm γερμανία με 160ms και οι γερμανοί με 40...

Α ρε zerar... Α ρε Lostre.. Nikozzz, maddoctor και τα άλλα καμένα...

Μαμώ τότε.. Πολλές εργατοώρες στο pc. Εποχές paketoαπαγόρευσης και έτσι...

Link to comment
Share on other sites

O.o I'll be damned..

Υπαρχει actually ακομη κοσμος που παιζει? Νομιζα οτι μετα το (εκτρωμα) UT3, το παρατησανε και τα λιγα ατομα που ασχολοντουσαν ακομη..

Just for the honors, το χα μετακινησει και στο νεο OS, though δεν εχω ξαναπαιξει απο τοτε.. (in fact, εχω ακομη μεχρι και τα *.ini για τους lan servers που ετοιμαζα τοτε)

A reunion without the legendary spammer wouldn't be fun.. :p

(Should I take cover, για τα εισερχομενα μπινελικια?)

PS: Α ρε Διονυση, μας εκαψες big time τοτε, ακομη μου το πετανε το video στη μαπα ρ@! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

O.o I'll be damned..

Υπαρχει actually ακομη κοσμος που παιζει? Νομιζα οτι μετα το (εκτρωμα) UT3, το παρατησανε και τα λιγα ατομα που ασχολοντουσαν ακομη..

Just for the honors, το χα μετακινησει και στο νεο OS, though δεν εχω ξαναπαιξει απο τοτε.. (in fact, εχω ακομη μεχρι και τα *.ini για τους lan servers που ετοιμαζα τοτε)

A reunion without the legendary spammer wouldn't be fun.. :p

(Should I take cover, για τα εισερχομενα μπινελικια?)

PS: Α ρε Διονυση, μας εκαψες big time τοτε, ακομη μου το πετανε το video στη μαπα ρ@! :hehe:

Όπα ! Το ut3 ήταν μια χαρά μη το κατηγορείς! είχε κατά πολύ την αίσθηση του πρώτου unreal tournament, το unreal έχασε σε κόσμο και οι περισότεροι το άφησαν οταν βγήκε το ut2003 και ο συνεχιστής του ut2004, μπορεί εδώ (στην Ελλάδα) να απόκτησε μια μικρή online κοινότητα ενώ παλιά η κοινότητα ηταν περιορισμένη σε μερικά internet cafe-εργαστήρια σχολών και τοπικά λαν έγινε μια πρόοδος άλλα ηταν η αρχή του τέλους του. Το ut2003/4 δεν ηταν ότι καλύτερο για αυτούς που έπαιζαν unreal απο το 1999, το ut2004 ηταν αρκετά αργό με κουραστικά maps άλλα ηταν ένα Unreal ακόμα! Πάνε οι καλές εποχές που τα online fps ηταν το quake και το unreal και το camping δεν υπήρχε.

Link to comment
Share on other sites

οταν βγηκε το 2003 εχασε κοσμο απο το 99 αλλα το 2004 μαζεψε πολυ περισσοτερο απο οτι ειχε το 2003

Δλδ στο ut2004 ηταν η μεγαλυτερη comunity του ut.Με σερβερς με τουρνουα κλπ.

Οταν βγηκε το 2007 το 60-70% σταματησε

Link to comment
Share on other sites

Όπα ! Το ut3 ήταν μια χαρά μη το κατηγορείς! είχε κατά πολύ την αίσθηση του πρώτου unreal tournament, το unreal έχασε σε κόσμο και οι περισότεροι το άφησαν οταν βγήκε το ut2003 και ο συνεχιστής του ut2004, μπορεί εδώ (στην Ελλάδα) να απόκτησε μια μικρή online κοινότητα ενώ παλιά η κοινότητα ηταν περιορισμένη σε μερικά internet cafe-εργαστήρια σχολών και τοπικά λαν έγινε μια πρόοδος άλλα ηταν η αρχή του τέλους του. Το ut2003/4 δεν ηταν ότι καλύτερο για αυτούς που έπαιζαν unreal απο το 1999, το ut2004 ηταν αρκετά αργό με κουραστικά maps άλλα ηταν ένα Unreal ακόμα! Πάνε οι καλές εποχές που τα online fps ηταν το quake και το unreal και το camping δεν υπήρχε.

Μα τι λετε?UT3 βγηκε το 2007.Εγω ειχα σταματησει ηδη βεβαια τοτε να παιζω αλλα δεν με κερδισε 5-6 φορες που το επαιξα.1-2 online και τις υπολοιπες με bots...UT2003 & 2004 ηταν σχεδον το ιδιο παιχνιδι εκτος απο το λιγο πιο αργο weapon swap και 1-2 αλλες απειροελαχιστες αλλαγες.Εγω επαιζα ut απο το 99 αλλα μονο σε LAN.Με το 2003 και το 2004 επαιζα κανονικα online και ημουν και εγω μεσα στην community που λεει ο ιασωνας.Αλλα επειδη τα πολλα χρονια να παιζεις καταντανε κουραστικα ειδικα οταν εχεις περασει απο την ηλικια των 18-20 σταματησα οριστικα.Αν μου πει καποιος να παιξω καμμια φορα θα παιξω αλλα οχι οπως τοτε...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.