Jump to content



Αλλαγη 939 σε Χ2...AMD


athlon=greek

Recommended Posts

ένας 4200+ θα είναι καλή περίπτωση, βάση τιμών.. Αλλά θα πρέπει να περιμένεις στις αρχές Αυγούστου για να ερθουν και προς τα μέρη μας οι μειώσεις τιμών της AMD...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Unfortunately AMD won't have an architectural update of the Athlon 64 X2 until sometime in 2007 or 2008, thus its only response to Intel's Core 2 lineup today is to also reduce pricing. Shortly before today's launch AMD informed us that more aggressive price cuts for the Athlon 64 X2 line were coming in July, but we couldn't get any more specific information.

Απο το anandtech ... με αφορμη τους core duo (extreme)

Αρα υπομονη και ερχονται μειωσεις

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμες που εχει το anandtech ειναι αναμενομενες αλλα οχι επιβεβαιωμενες για την AMD

Και φερεται πχ ο 3800 να πεφτει 130$ ενω ο 4200 γυρω στα 110$

Αποψη μου ειναι οτι πρεπει να πεσουν περισσοτερο...ο core duo 6300 me 183$ ειναι πιο γρηγορος και απο τους 4600

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο HardOCP

http://enthusiast.hardocp.com/article.html?art=MTEwOCwxMSwsaGVudGh1c2lhc3Q=

δεν φαίνεται οι conroe να υπερέχουν όσο αρχικά φάνηκε της σειράς FX, νιλάω πάντα για gaming.

Για video encoding είναι πολύ μπροστά.

Επίσης ο διπύρινος είναι άχρηστος στην συντριπτική πλειοψηφία των παιχνιδιών

όπως φαίνεται εδώ

http://enthusiast.hardocp.com/article.html?art=MTAwMiwxMSwsaGVudGh1c2lhc3Q=

Εγώ έχω αρχίσει να το σκέφτομαι πολύ να αναβαθμίσω τον δικό μου.

Ισως όταν τα παιχνίδια αρχίσουν να εκμεταλεύονται τους 2 πυρήνες.

Link to comment
Share on other sites

Eνας ΑΜΔ Κ8L η Ιntel με καλυτερο chipset απο τα τωρινα

και Επεξεργαστης με τεσσερις πυρηνες για μενα :worship:

Δεν αγοραζω τιποτα λιγοτερο απο αυτα

Δεν βιαζομαι να τρεξω να αγορασω απο φετος

Link to comment
Share on other sites

θα δουμε τι θα γινει με τις τιμες τους και θα κοτσαρουμε κανενα opteron ή κατι σε Χ2πυρηνο μπας και γλυτωσουμε το AM2 για λιγο διαστημα μεχρι να εχουμε επιλογες προς τα εκει.....:mobile:

Link to comment
Share on other sites

Απλά σε όσους έχουν 939 και θέλουν διπύρηνο εν όψει Vista, ο Αύγουστος και Σεπτεμβριος είναι οι μήνες στους οποίους θα πρέπει να κινηθούμε για να μη χάσουμε το τρένο. Εγώ θα πάω σε 4600+ που έχει default καλύτερη συχνότητα από τον 3000+ . Έτσι θα μείνω up-to-date μέχρι τους K8L ή K9 και αναβαθμίζω τότε. Γιατί, στην Intel δεν τα σκάω, ο κόσμος να γυρίσει ανάποδα. Ποτέ ξανά ! :)

Στο overclockers.co.uk οι 4600+ είναι ήδη σε πολύ καλή τιμή και αναμένεται τρελή πτώση μετά τα τέλη Ιουλίου.

Link to comment
Share on other sites

Απλά σε όσους έχουν 939 και θέλουν διπύρηνο εν όψει Vista, ο Αύγουστος και Σεπτεμβριος είναι οι μήνες στους οποίους θα πρέπει να κινηθούμε για να μη χάσουμε το τρένο. Εγώ θα πάω σε 4600+ που έχει default καλύτερη συχνότητα από τον 3000+ . Έτσι θα μείνω up-to-date μέχρι τους K8L ή K9 και αναβαθμίζω τότε. Γιατί, στην Intel δεν τα σκάω, ο κόσμος να γυρίσει ανάποδα. Ποτέ ξανά ! :)

Στο overclockers.co.uk οι 4600+ είναι ήδη σε πολύ καλή τιμή και αναμένεται τρελή πτώση μετά τα τέλη Ιουλίου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.