Jump to content



’λλος ένας Conroe στην Ελλάδα...


geoal

Recommended Posts

  • Replies 143
  • Created
  • Last Reply

Kανείς δε βιάστηκε!Τ'αποτελέσματα μιλούν μόνα τους..http://www.xtremesystems.org/forums/showpost.php?p=1565815&postcount=31

Για την asus ήταν γνωστό οτι θέλει mods για να δουλέψει όπως θέλουμε..δεν είπε κάποιος οτι δεν έχει προβλήματα!

Link to comment
Share on other sites

Αχ αχ Συμπέρασματα

1- Ολες με θέλουν για την πιστωτική μου

2- Ατιμε Γιώργη εσυ φταις για όλα

3- Ποτε μα ποτέ ξανα Asus (περιμαίνω απο DFI μεριά)

4- K8L αυτός και αν ειναι peper chip oeo.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειτα απο παρα πολλες δοκιμες το συμπερασμα που βγαζω ειναι οτι η μητρικη θελει mod για να ανεβει και αλλο. Τα bios που δοκιμασα ειναι 0504,0602,078,088 . Καλυτερα πηγαν τα 0504 και 078. Oι τασεις που εβαλα ειναι 1,325 επεξεργαστης (δοκιμασα και μεχρι 1,55 αλλα δεν ειδα διαφορα), 2,25 μνημη πλεον (δοκιμασα και μεχρι 2,4 αλλα δεν ειδα διαφορα), 1,5 FSB termination, 1,65 MCH και 1,2 το Southbridge voltage.

Εφοσον λοιπον δεν μπορω να κανω κατι παραπανω ας δουμε πως παει ετσι...

Παμε λοιπον Sandra bandwith

post-222-1416072696,5362_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελος να πω οτι εμεινα με ανοικτο το στομα απο τις επιδοσεις της καρτα γραφικων η οποια οταν την πηρα την εβαλα στο προηγουμενο setup που φαινετε ακομα στην υπογραφη μου και σερνοταν με την κοιλια στο χωμα! Ενδεικτικα να αναφερω οτι εβγαζα 5590 ποντους στο 3DMark2005 την στιγμη που στο ιδιο setup η POV 7800GTX@500/1330 μονη της εβγαζε 8800 ποντους. Οτι αλλο τεστ θελετε μπορειτε να μου πειτε να το τρεξω και καθε κριτικη η βοηθεια ευπροσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ Τασουλη μου ευχομε συντομα και στα δικα σου. Ναι οντως απο οτι φαινετε θελει παραπανω αλλα για να γινει αυτο θελει mod μια και ολα τα settings για τασεις μητρικης (εκτος vcore) τα εχω στο maximum. Απο αλλες μητρικες που εχω δει με 975 εχουν μεχρι και 1,9V MCH και αυτη φαινετε να ειναι η πατατα της ASUS σε αυτη την μητρικη δινει μονο μεχρι 1,65 και σε κοβει στο καλυτερο. :wall:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από geoal [Χθες, στις 20:20]

Ευχαριστω πολυ Τασουλη μου ευχομε συντομα και στα δικα σου. Ναι οντως απο οτι φαινετε θελει παραπανω αλλα για να γινει αυτο θελει mod μια και ολα τα settings για τασεις μητρικης (εκτος vcore) τα εχω στο maximum. Απο αλλες μητρικες που εχω δει με 975 εχουν μεχρι και 1,9V MCH και αυτη φαινετε να ειναι η πατατα της ASUS σε αυτη την μητρικη δινει μονο μεχρι 1,65 και σε κοβει στο καλυτερο. :wall:

Eλπίζω να είδες αυτό..http://www.xtremesystems.org/forums/showpost.php?p=1565972&postcount=35

Link to comment
Share on other sites

Εχω δει και διαβασει πολλα αλλα τι να πω αν δεν τσεκαρω μονος μου δεν μπορω να βγαλω ασφαλη συμπερασματα. Παντως εχω δοκιμασει και χαμηλοτερα τις τασεις FSB,MCH και το συστημα δεν ηταν σταθερο ουτε στα 400χ6. Ετσι καταληγω στο συμπερασμα οτι τα mods θα βοηθησουν στο να ανεβασω fsb σταθερα οσο για την ψυξη της μητρικης εχω εναν πολυ δυνατο 120αρη PAPST 24βολτο με εξωτερικη τροφοδοσια που φυσαει την μητρικη.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.