Jump to content



’λλος ένας Conroe στην Ελλάδα...


geoal

Recommended Posts

Ναι αλλα τουλαχιστον τα 400 τα εχει για 24/7 μπορω να τραβηξω SuperPi μεχρι τα 415. Απο οτι ξερω υπαρχουν αλλες που δεν πανε πανω απο 380 και αλλες που φτανουν 450 οπως ειπες. Τελος παντων το σκεφτηκα καλα και αποφασισα να μην κανω τα mods και να την πουλησω ωστε σε καμια-δυο εβδομαδες που θα υπαρχουν περισσοτερες επιλογες να παρω καποια που να ανεβαζει περισσοτερο FSB. Τι να πω κριμα γιατι η μητρικη ειναι πολυ γρηγορη και τα εξτρα της απο τα καλυτερα που υπαρχουν σε αυτη την τιμη.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 143
  • Created
  • Last Reply

ναι το ειδα και εγω αλλα ενας κουκος δεν φερνει την ανοιξη και οπως διαβασες και εσυ αλλωστε καποιος αλλος που εχει το μεγαλυτερο μοντελο δεν μπορει να παει πανω απο 410. Μαλλον καλυτερα να παιζεις Τζοκερ παρα να αγοραζεις μητρικες για Conroe θε ελεγα... :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable [Σήμερα, στις 22:51]

Λες να ερθει η ωρα που θα βαλουμε GB μητρικη στο PC μας, σε τι κοσμο θα φερουμε τα παιδια μας τελικα..........

Χεχεχε... Και γω τα ιδια σκεφτόμουν... :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable

Λες να ερθει η ωρα που θα βαλουμε GB μητρικη στο PC μας, σε τι κοσμο θα φερουμε τα παιδια μας τελικα..........

με τρομαζει και μονο η σκεψη. καλυτερα να ανοιξω το θερμοσιφωνα κρατωντας στο αλλο χερι μια DFI

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable [Χθες, στις 22:51]

Λες να ερθει η ωρα που θα βαλουμε GB μητρικη στο PC μας, σε τι κοσμο θα φερουμε τα παιδια μας τελικα..........

:worship: :worship: :worship:

πραγματικα φιλτατε Unsto

ποιος θα το λεγε....

Παντως, imho

οποιος εχει τα φραγκα και τις ακρες ας πειραματιστει και με 15 διαφορετικες μητρικες...

οι υπολοιποι ας κανουν υπομονη μεχρι να δουμε RETAIL μητρικες που παιζουν σταθερα και ωραια στα Μhz που θελουμε....

δεν ειναι ουτε η πρωτη αλλα ουτε και η τελευταια φορα που σκαει καινουριο φρουτο στην αγορα...

παιζουν διαφορετικα cpu steppings

αλλα chipsets

εχουμε διαφορετικα m/b revs

Beta & μη bios

ειναι πολλοι παραγοντες και ακομα περισσοτερα τα

οι pioneers ας σπευσουν...

οι υπολοιποι αναμεινατε στο ακουστικο σας....

εξαλλου conrοε στα ραφια ακομα δεν βγηκαν

(κι'αυτη η _ουτανα η P5WDG2-WS Pro ουτε στον οριζοντα δεν φαινεται καν :wall: )

time is on our side οπως και να εχει....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Georgesod

Με τη δική σου δοκίμασες 4:3; http://www.xtremesystems.org/forums/showpost.php?p=1575109&postcount=42

βρε οτι μπορεις να φανταστεις δοκιμασα αλλα σταθερα (το τονιζω αυτο γιατι πολλοι νομιζουν οτι πανω απο 400 δεν κανει ουτε boot) πανω απο 402-403 δεν πηγε οτι και να δοκιμασα. Παντως η μητρικη πλεον ειναι παρελθον για εμενα οποτε περιμενω να δω μεσα στις επομενες βδομαδες τι θα παρω. Ευχαριστω ολους οσους βοηθησαν και ειπαν την γνωμη τους και θα επανελθω συντομα. Stay tuned...

Link to comment
Share on other sites

Aπο που το πηρες και ποσο σου κοστισαν ολα αυτα ;

Αρχική απάντηση από Κοπρίτης [Σήμερα, στις 00:51]

Παντως, imho

οποιος εχει τα φραγκα και τις ακρες ας πειραματιστει και με 15 διαφορετικες μητρικες...

οι υπολοιποι ας κανουν υπομονη μεχρι να δουμε RETAIL μητρικες που παιζουν σταθερα και ωραια στα Μhz που θελουμε....

Σωστος :)

Αρχική απάντηση από geoal [Σήμερα, στις 01:03]

Παντως η μητρικη πλεον ειναι παρελθον για εμενα οποτε περιμενω να δω μεσα στις επομενες βδομαδες τι θα παρω.

Η μητρικη πλεον ειναι κιολας παρελθον :eek:

Ολοκαινουργια μητρικη και ειναι παρελθον και θα αγορασεις παλι καινουργια ; :blink:

Το λες με ενα τροπο λες και δεν συμβαινει και τιποτα

Αχ αν ηταν τα πεντοχιλιαρα πετσετακια και για μας να αλλαζουμε οποτε μας καπνισει :(

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει το παιδι 5χιλιαρα στα τσεπακια του....και αλλαζει οποτε του καπνισει...αλλα και να ειχε αφορα μονο αυτον..:)

Απλα αυτο ειναι το χομπι του και εκει εχει δωσει μια προτεραιοτητα να τα σκασει μεχρι να βρει αυτο που ψαχνει....

Ο καθενας μας οριζει τις προτεραιοτητες του διαφορετικα και αναλογα πρατει..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS

Δεν εχει το παιδι 5χιλιαρα στα τσεπακια του....και αλλαζει οποτε του καπνισει...αλλα και να ειχε αφορα μονο αυτον..:)

Απλα αυτο ειναι το χομπι του και εκει εχει δωσει μια προτεραιοτητα να τα σκασει μεχρι να βρει αυτο που ψαχνει....

Ο καθενας μας οριζει τις προτεραιοτητες του διαφορετικα και αναλογα πρατει..

Σωστα τα λεει ο Βασιλης και αυτο ισχυει για ολους αλλα να συμπληρωσω οτι την μητρικη δεν την πεταξα στα σκουπιδια την πουλησα σχεδον οσο την αγορασα και με τα χρηματα αυτα θα παρω οποια νομιζω οτι θα μου κανει αυτο που ζητω. Επισης ολες αυτες οι πληροφοριες και ο χρονος και χρημα που ξοδευουν οι πρωτοποροι νεων τεχνολογιων νομιζω οτι αξιζει τις ευχαριστιες ολων μας, γιατι πολυ απλα ειναι οδηγος αγορων και κερδος χρονου για ολους τους υπολοιπους που απλα αγοραζουν αυτο που βλεπουν οτι θα τους κανει την δουλεια τους χωρις να χρειαζετε να σπαταλησουν τον χρονο και χρημα που σπαταλησαν αυτοι που αρχικα δοκιμασαν την νεα τεχνολογια

Link to comment
Share on other sites

Βρε καθιστε να ερθουν και να δοκιμαστουν απο περισσοτερους και μετα βλεπουμε. Εγω παντως οπως το εχω δηλωσει επανηλημενα αλλωστε δεν εχω κανενα προβλημα και κολλημα με εταιρειες δεν παει να λεγετε και Κουκου-tech η εταιρεια αν εμενα μου κανει αυτα που θελω θα την παρω. Ετσι απλα ειναι τα πραγματα...

Link to comment
Share on other sites

Βρε καθιστε να ερθουν και να δοκιμαστουν απο περισσοτερους και μετα βλεπουμε. Εγω παντως οπως το εχω δηλωσει επανηλημενα αλλωστε δεν εχω κανενα προβλημα και κολλημα με εταιρειες δεν παει να λεγετε και Κουκου-tech η εταιρεια αν εμενα μου κανει αυτα που θελω θα την παρω. Ετσι απλα ειναι τα πραγματα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπον παιδια ευχαριστα τα νεα για οσους θελουν υψηλο FSB. Επειτα απο 3 αλλαγες ASUS P5W DH Deluxe και μια Gigabyte 965-DS4 εχω απο εχθες μια Gigabyte 965-DQ6 την οποια καταφερα να φτασω στα 466 FSB Dual Prime Stable. Βεβαια αυτο δεν ειναι και τοσο απλο οσο ακουγετε γιατι οπως ολες οι μητρικες αυτον τον καιρο εχει και αυτη τις παιδικες ασθενειες του πρωτου καιρου και θελει τα κολπα της για να ανεβει τοσο ψηλα. Το μυστικο σε αυτην την μητρικη ειναι οτι οταν bootarei δεν παιρνει τους χρονισμους της μνημης οπως τους εχουμε ορισει στο BIOS αλλα δικους της που συνηθως ξεκινανε με CAS=3. Αυτο προφανως ειναι μεγαλο μειονεκτημα αλλα ευτυχως σημερα ανακαλυψα οτι με το F3a Beta BIOS μπορουμε να βαλουμε χρονισμους 4-4-4 και να τους κρατησει με τον 1:1 διαιρετη. Αυτο λοιπον και με την βοηθεια του προγραμματος EasyTune καταφερα αυτο...

post-222-1416072706,6385_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.