Jump to content



Πωσ Μπορω Να Μην Βλεπουν Την Ip Moy Σε Αλλα Site?


georarg1416003243

Recommended Posts

Καλημερα

ξερει καποιος αν υπαρχει τροπος να μην φενετε η ιp μου σε αλλα site πχ μπαινω σε καποια σιτε για τορρεντ με registration. ομως σε ενα απο αυτα ξαφνικα εβγαλε μυνημα για bad ip χωρις να εχω κανει κατι!!!με αποτελεσμα να μην μπορω μπω σε αυτο.ξερει καποιος τι μπορω να κανω για να το παρακαψω χωρις να μπω στην διαδικασια να ζητησω απο την τελλας να αλλαξω την ηδη στατικη ip που εχω.Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά γνωρίζω ένα πρόγραμμα του εμπορίου STEGANOS INTERNET ANONYMITY 2006 το οποίο κρύβει την πραγματική σου ΙP και παράλληλα σου δίνει άλλες IP ψεύτικες κι έτσι τη μια στιγμή φαίνεσαι ότι είσαι από την Αμερική και την άλλη απ το Κατάρ σερφάροντας έτσι ανώνυμα!

Αλλά σε κάποια site μεγάλα π.χ. MSN ίσως αντιμετωπίσεις πρόβλημα να μπεις γιατί μάλλον καταλαβαίνουν ότι χρησιμοποιείς ανωνυμία και δεν το δέχονται αυτό με αποτέλεσμα ή να μην κατέβει σωστά η σελίδα ή και να μη κατέβει και καθόλου!

Οι "μεγάλοι" φαντάζομαι θέλουν να ξέρουν ανά πάσα στιγμή ποιοι είμαστε και τι κάνουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Χρησιμοποιήσε κάποιο firewall...π.χ με το zone alarm pro έχει μια επιλογή για απόκρυψη της ip....αλλά ξέρεις τι? αν την κρύψεις τελείως μετά δεν θα σε δέχονται χωρίς Ip ta site..άρα δόρων άδορων....αν όμως είσαι πίσω απο subnet ενώς router μην φοβάσε τόσο για hacker....

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος τρόπος να "κρύβεις" την ip σου είναι να χρησιμοποιείς κάποιον proxy server για την εφαρμογή που θέλεις. Δεν υπάρχουν proxy servers για όλων των ειδών τις εφαρμογές όμως, οι πιο συνηθισμένοι είναι για http, irc, im και ftp.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχική απάντηση από disssconected

Χρησιμοποιήσε κάποιο firewall...π.χ με το zone alarm pro έχει μια επιλογή για απόκρυψη της ip....αλλά ξέρεις τι? αν την κρύψεις τελείως μετά δεν θα σε δέχονται χωρίς Ip ta site..άρα δόρων άδορων....αν όμως είσαι πίσω απο subnet ενώς router μην φοβάσε τόσο για hacker....

Επειδη το έχω και τετοια ρύθμιση δεν εχω βρει μπορεις να μου πεις που είναι (αν υπάρχει?)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από antreas9

το να χρησιμοποιησει προγραμμα για να κρυψει την πραγματικη ip του,κ συγχρονως no-ip, ειναι χαζη ερωτηση?δηλαδη,μεσα απο τη no-ip,μπορουν να βρουν την πραγματικη ip?

με ένα host onoma.no-ip.info έχεις την ip.

το no-ip όπως είπε κι ο trendy δεν είναι τίποτα άλλο παρά ένας dynamic dns provider.

Την ip μπορείς να την δεις με 1 εντολή:


~# host sotiris.homelinux.org
sotiris.homelinux.org A 212.54.193.121

Από κει και πέρα, αν θες anonymizer, η λύση είναι ο proxy.

Το πρόβλημα του proxy όμως είναι το αν τον εμπιστεύεσαι για να περνάς password etc.

Εγώ προσωπικά δεν θα το εμπιστευόμουνα με τίποτα, γούστα είναι αυτά όμως ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι...proxy και τελείωσες....και εγώ όμως τον φοβάμε....γιατί αν καταφέρει κάποιος να μπει proxy σου την έκατσες...αλλα θα το ψάξω και για πλήρη απόκρυψη της Ip απο κάποιο κοινό firewall. (τελικά μπαρούφες σας έλεγα με το zone alarm...έχει μόνο ολική απόκρυψη της ip όταν συνδέεται και καλά με τους server της Zone alarm για update.....)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.