Jump to content



gigaworks s750 7.1 vs logitech 5.1 digital


Trackman

Recommended Posts

εγω παντως αρχιζω και νοιωθω ασχημα με ολα αυτα...

μαλλον θα εχω αναπηρα αυτια... δεν εξηγειται αλλιως

δεν μπορω να καταλαβω πως ειναι δυνατον να λεει καποιος οτι τα ταδε ειναι ανωτερα των δεινα οταν μιλαμε

για διαφορετικους χωρους,

αλλες ρυθμισεις,

ενδεχομενως και διαφορετικη πηγη σηματος

ωρα της ημερας,

μουσικο κομματι προς επιδειξη

ακομα και ψυχολογικη κατασταση την συγκεκριμενη στιγμη

ειλικρινα

ειναι δυνατον να συγκρινεις κατι τοσο υποκειμενικο οσο ο ηχος

με τοσες πολλες ανομοιες παραμετρους

και να βγεις συμπερασμα ασπρο-μαυρο?

αν πεις οτι τα ακουσες διπλα-διπλα

με διαφορα 10 λεπτων

και καταληξεις οτι αυτο μαρεσε περισσοτερο για τον Α-Β λογο, το καταλαβαινω

αλλα οτι αυτα μαμανε και ολα τα αλλα ειναι γτπ...

δεν το χωραει ο νους μου :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Εδώ έχεις απόλυτο δίκιο, ο ήχος είναι πράγματι κάτι το εντελώς υποκειμενικό. Έχοντας ακούσει κάτι που -από τους ειδικούς του χώρου- θεωρείται ένα βήμα πριν το τέλειο, με κόστος που έχει πληθώρα μηδενικών, απλά τίποτα δε με εντυπωσιάζει. Όπως και στα ηχοσυστήματα αυτοκινήτου, όταν έχω ακούσει ηχοσύστημα που σου τρύπαγε τα αυτιά και σου έριχνε γροθιές στο στομάχι, ξανά, τίποτα δε με εντυπωσιάζει.

Αυτό όμως δε με κάνει αντικειμενικό. Γιατί το απλό και έτσι-κι-έτσι ηχητικό αποτέλεσμα των έτοιμων 5.1 από τις Creative και Logitech για μένα, για τον διπλανό μου μπορεί να είναι το κορυφαίο-απίστευτο-ω-θεέ-μου-τι-ήχος.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από FREY REACTOR [Χθες, στις 00:08]

O Λαιος,επισημος αντιπροσωπος της Klipsch λεει οτι δεν εισαγονταιι πλεον.Το 2003 που τα χα αναζητησει εβγαιναν στην..προνομιακη τιμη των 750 ευρω(Εικονα και Ηχος)

Οποτε μαλλον για τα gmx 5.1 θα λετε

Οπως και αν χει τα PMU βγηκαν ελαττωματικα καθως το 40% των ενισχυτων εχει βγαλει προβληματα-μια επισκεψη στο forum της Klipsch θα σας πεισει

Όχι για τα προμίντια 5.1 λέω. Μέσα στο καλοκαίρι ρώτησα. Τώρα δεν ξέρω αν μου έλεγε για στοκ ο Λαιος αλλά αν ήταν πιστεύω να μου το έλεγε. Ακουσα και τα άλλα που λες και γι'αυτό λιγουρεύομαι τα προμίντια. Σωστός ήχος.

Link to comment
Share on other sites

σε 5.1 το μονο που ερχεται πλεον ειναι το dmx D-5.1 στα 320 ευρω.Φυσικα και δεν αξιζει,μιλαμε για 100watt RMS

αυτο που παρουσιαζει καποιο ενδιαφερον ειναι το iFi στα 400 ευρω.Κι αυτο διοτι παιρνεις 2 ηχειακια RSx-3(καινουργια της σειρας reference) και στα που βγαινουν περι τα 170 το ζευγος,και με τα υπολοιπα 8ρη sub και ενιχυτη(ενσωματωμενο) φυσικα για ολο το συστημα.Α και ενα dock station για ipod

Link to comment
Share on other sites

γνωμη μου ειναι ή παει καποιος σε creative για κατι καλο και "ευκολο" η αλλιως παμε σε πολλα λεφτα ~700+ με ενισχυτές και σετ ηχεια.

τωρα για να πουμε και την αληθεια. καλα τα Klipsch αλλα νομιζω απαράδεκτο να χαλάνε ενισχυτές λες και ειναι της πλακάς. για τα ultra νομίζω δεν είναι τετοιο το κακο αλλα ειναι σε εκδοση 120v μονο. τα 2 8ιντσα ναι κοντράρουν στα ισα πολλά αλλα σετακια...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.