Jump to content



gigaworks s750 7.1 vs logitech 5.1 digital


Trackman

Recommended Posts

εχω την τυχη να δω, ακουσω και να "παιξω" αρκετα και με τα δυο συστηματα.

απο θεμα μουσικης νομιζω ποιο μουσικα ειναι τα creative. μεσοχαμηλες και φωνες μπορει να ακουστουν λιγο καλυτερα στα logi.Στα ψηλα προσωπικα δεν βλεπω καποια διαφορα αν και μπορει να ακουγεται ψυχολογικα καλυτερα τα creative απο tweeter. γενικα βλεπω ποιο μουσικο σαν συνολο τα creative.

αν υπαρχει κατι που πρεπει να δωσεις βαση ειναι οι χαμηλες. εδω τα πραγματα ειναι περιεργα. πολυ καλο χαμηλο απο τα creative. ναι το αγαπησα και το ζηλεψα (εχω τα logi σπιτι). θες δυναμη να πεσουν και τα τουβλα εκει τα logi δειχνουν τα δοντια τους. γενικα και τα 2 εχουν αρκετη δυναμη, με διαφορες ποιο βαθυ για τα creative και λιγο ποιο δυνατο για τα logi. παντως αν και 8αρι το sub απο τα creative κοντραρει καπως τα logi.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

παιδες οταν στα παιχνιδια γραφει THX και αλλα τελεια ωραια πραγματα στα αρχικα βιντεο,πως γινεται να το πετυχεις και στο παιχνιδι αφου δεν εχει ρυθμιση ηχου digital και τετοια...?

Link to comment
Share on other sites

το λοιπον. το ΤΗΧ ειναι παλια πιστοποίηση. τοτε ηταν καπως θολά τα πράγματα σχετικά με το surround και λοιπες ακουστικές τεχνικές. κάποια στανταρ έθεσε το THX. απο εκει και περα αυτα τα στανταρ ηταν ευκολο να ξεπεραστούν ακόμα και απο απλα σετ σπιτιού. λογικό ειναι να έχουμε νεα στανταρ. THX ultra, ultra2 και λοιπά. εδω καπου ειναι και το marketing. και σου λένε ασε τo ΤΗΧ να πουλήσει ακόμα. που? σε αυτα τα σετακια χαμηλού κοστους... στο κοτσάρουν και πανω και το αυτο...

http://www.thx.com/mod/products/hometheater.html

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αρχική απάντηση από suboy [09-10-2006 15:29]

εχω την τυχη να δω, ακουσω και να "παιξω" αρκετα και με τα δυο συστηματα.

απο θεμα μουσικης νομιζω ποιο μουσικα ειναι τα creative. μεσοχαμηλες και φωνες μπορει να ακουστουν λιγο καλυτερα στα logi.Στα ψηλα προσωπικα δεν βλεπω καποια διαφορα αν και μπορει να ακουγεται ψυχολογικα καλυτερα τα creative απο tweeter. γενικα βλεπω ποιο μουσικο σαν συνολο τα creative.

αν υπαρχει κατι που πρεπει να δωσεις βαση ειναι οι χαμηλες. εδω τα πραγματα ειναι περιεργα. πολυ καλο χαμηλο απο τα creative. ναι το αγαπησα και το ζηλεψα (εχω τα logi σπιτι). θες δυναμη να πεσουν και τα τουβλα εκει τα logi δειχνουν τα δοντια τους. γενικα και τα 2 εχουν αρκετη δυναμη, με διαφορες ποιο βαθυ για τα creative και λιγο ποιο δυνατο για τα logi. παντως αν και 8αρι το sub απο τα creative κοντραρει καπως τα logi.

Επειδή έχω τα 550 μέγκαγορκς θα'θελα να σε ρωτήσω αν πιστεύεις ότι αξίζει η αναβάθμιση στα s-750 για καλύτερες ψηλές.

Ακόμα,τι γνώμη έχεις για τα προ μίντια 5.1;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από suboy [Χθες, στις 13:00]

s-750 θα ελεγα.. τωρα για pro media μονο τα pro media ultra 5.1 αλλα νομιζω ειναι μονο σε 110Volt.

400x400.aspx

Ξέρεις κανέναν τρόπο για να τα πάρω από το εξωτερικό τα κλιπς. Έδω τα έχει η αντιπροσωπεία 470 στην έκδοση χωρίς decoder. Επειδή δεν έχω κάνει ποτέ αγορά μέσω internet θα'θελα να μου πεις πως μπορεί να γίνει για τα συγκεκριμένα με ασφάλεια.’λήθεια σε σχέση με τα gigaworks s-750 έχουν σημαντική διαφορά όσον αφορά στις μεσαίες και τις ψηλές(που να δικαιολογεί την διαφορά τιμής) ή απλώς έχουν καλύτερο μπάσο;

Έχω ακούσει ακόμη ότι τα κλιπς προσεγγίζουν τον high end-αναλυτικό ήχο,που μου αρέσει, περισσότερο από κάθε άλλο ανταγωνιστή. Αληθεύει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα ηχεια τα εχω ακουσει, πατανε logi k creative κατω. και με 2x8" woofer σφιχτο κ σωστο εναντι των 10ριων των 2 αλλων σετ, κ γενικα ποιοτικα σκιζουν. Αλλα με τις ακατανοητα ηλιθιες τιμες που τα εισαγει η klipsch europe ας τα κρατησουν για τον εαυτο τους...

Link to comment
Share on other sites

O Λαιος,επισημος αντιπροσωπος της Klipsch λεει οτι δεν εισαγονταιι πλεον.Το 2003 που τα χα αναζητησει εβγαιναν στην..προνομιακη τιμη των 750 ευρω(Εικονα και Ηχος)

Οποτε μαλλον για τα gmx 5.1 θα λετε

Οπως και αν χει τα PMU βγηκαν ελαττωματικα καθως το 40% των ενισχυτων εχει βγαλει προβληματα-μια επισκεψη στο forum της Klipsch θα σας πεισει

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.