Jump to content



Επιλογη UPS. Τι προτεινετε?


ΟΕW1999

Recommended Posts

Λογω οτι η ΔΕΗ τον τελευταιο καιρο ...... και το ρευμα ανεβωκατεβαινει συνεχεια η αναγκη για σταθεροποιητη τασης και UPS ειναι αναγκαια.

Tι προτεινεται για UPS στα 800-1000 VA και πανω?:)

Link to comment
Share on other sites

To Mustek 800Va ειναι μια καλη λυση αν τα 480 watt σου αρκουνε. http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.701305

Για 1000 και πανω τα Mustekεχουνε ανεμιστηρα απο οτι εχω δει αρα κοιτας και για αλλη μαρκα τοτες.

Link to comment
Share on other sites

Για 1000 και πανω τα Mustekεχουνε ανεμιστηρα απο οτι εχω δει αρα κοιτας και για αλλη μαρκα τοτες.

Νομίζω ότι όλα τα ups από 1000VA και πάνω έχουν ανεμιστήρα. Εγώ έχω το 1100 Mustek εδώ και ένα χρόνο. Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος όσον αφορά την προστασία στις μεταπτώσεις ρεύματος, αλλά και στις πτώσεις. Ο θόρυβος του ανεμιστήρα είναι ανεπαίσθητος και υπερκαλύπτεται από το θόρυβο που κάνουν οι ανεμιστήρες του pc.

Link to comment
Share on other sites

APC από μένα. Έχω το back-ups RS 800, άριστο για 2 χρόνια, μου παρουσίασε πρόβλημα, και μέσα σε 5 μέρες είχα καινούριο (η μεγάλη διάρκεια οφειλόταν σε λάθος της εταιρίας courrier)

Link to comment
Share on other sites

Αυτην την στιγμη δεν με αποασχολει το κοστος απλα θελω να ακουσω προτασεις, οταν σε λιγες μερες θα ειμαι αναμεσα σε καποια, ναι τοτε θα δω που θα τα σκασω.

( ναι θα ηθελα αν γινεται οσο πιο αθορυβο τοσο καλυτερα )

:)

Link to comment
Share on other sites

Tην POWERWARE την ξερει κανεις, αν ναι ας μου πει καποιος αν εχει ή ξερει κατι για αυτην?

Τι λεει σαν εταιρια τι προιοντα εχει γενικα αν τυχαινει να εχει καποιος και ξερει?:)

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον την POWERWARE δεν την ξερει κανεις.

Μια τελευταια ερωτηση μαλλον εχω καταληξει ποιο θα παρω αλλα αυτο που θελω να ρωτησω τωρα ειναι :

Το UPS που εχω στο μυαλο μου ειναι 1000VA 600Watt επειδη στον υπολογιστη εχω 750Watt τροφοδοτικο και στο UPS θα συνδεσω και την οθονη και τα ηχεια μηπως θα εχω καποιο προβλημα, γιατι τα Watt της καταναλωσης ειναι πιο πολλα απο οτι βγαζει το UPS?? :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.