Jump to content


vista vs xp


sundance

Recommended Posts

τα vista αξιζει να τα εγκαταστησεις?

δεν θα επιβαρυνουν κατα πολυ περισσοτερο το συστημα σε σχεση με τα xp?

βλεπω τα vista να το κανουν το συστημα να σερνεται...

συζητηστε...!

:banging:

Link to comment
Share on other sites

Όταν είχαν βγει τα ΧΡ πολλοί δίναμε ψήφο εμπιστοσύνης στα 2000, σε ένα βαθμό ίσως ακόμα να δίνουμε.

Μέχρι να βγουν έξω να αρχίσουν να κυκλοφορούν προγράμματα/games για αυτά, ιδίως 64bit και να λυθούν τα όποια προβλήματα με τους drivers ή απλά πεταχτεί το ασύμβατο hardware τα XP θα είναι πολύ καλύτερη επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Arxagelos [Σήμερα, στις 19:05]

δεν ξερω για σας αλλα εγω εχω ενα tranformation pack σε Vista apo XP και γουστάρω.....:D

Κατι σαν theme δηλ?

Φιλε εβαλα τα vista και ΟΧΙ δεν λεει.Οι drivers ειναι beta ειναι πιο βαργια απο τα xp και

απο support εχουμε ψωμι ακομα!Αστα να βγει το sp1 και βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από slaught [Σήμερα, στις 19:18]

Κατι σαν theme δηλ?

Φιλε εβαλα τα vista και ΟΧΙ δεν λεει.Οι drivers ειναι beta ειναι πιο βαργια απο τα xp και

απο support εχουμε ψωμι ακομα!Αστα να βγει το sp1 και βλεπουμε.

δεν ειναι ακριβως theme γιατι γενικα αντιγραφει κατι αρχεια των windows......

http://www.softpedia.com/progDownload/Vista-Transformation-Pack-Download-32042.html#download_locations

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JimmyFox

2003? Εγώ ακόμα το ΧΡ έχω!

Σιγά μην αλλάζουμε λειτουργικό για ένα Office. Στην τελική υπάρχει και το Open...

οχι φιλε μου δεν ειπα να αλλαξουμε λειτουργικο! Σε windows xp χρησιμοποιω office 2003 pro. Η ερωτηση μου ειναι λοιπον αν αξιζει να βαλεις στη θεση του office 2003 το office 2007

Link to comment
Share on other sites

Αν εγκαθιστάς το Office για να χρησιμοποιείς το Word για να γράψεις κανα κειμενάκι, τότε μια χαρά είσαι με το 2003, να μη σου πω και για το ΧΡ ή το OO.

Αυτά που προσφέρει το integration μεταξύ Vista & Office 2007, δεν τα κάνει κανένας άλλος συνδιασμός.

Μη ξεχνάτε ότι το Office προορίζεται για εταιρίες και οργανισμούς, και γι'αυτό προσφέρει τόσα πολλά. Το ότι υπάρχει και μια απλή έκδοση για τον Home user, δεν σημαίνει ότι η αρχή και το τέλος στο Office είναι ένας κειμενογράφος...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από morfeas-dsl-

οχι φιλε μου δεν ειπα να αλλαξουμε λειτουργικο! Σε windows xp χρησιμοποιω office 2003 pro. Η ερωτηση μου ειναι λοιπον αν αξιζει να βαλεις στη θεση του office 2003 το office 2007

Βασικά εννοεί οτι έχει το ms office XP...Πάντως εγώ επιμένω με Xp kai ms office 2003. Ας περάσουν 2 χρόνια δεν με νοιάζει. Αν δεν βγει καμιά σοβάρη πρόταση δεν σπαταλάω ούτε ένα λεπτό απο τον χρόνο μου για να κάνω Partitions να περνάω O/s. Xp, kubuntu και suse. Δεν υπάρχει λόγος να βάλεις vista.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αυτό που περιμένω εγώ από τα Vista (ήδη έχει εγκατασταθεί η x64 RTM Build 6000 version) είναι το 64bit OS όπου τα XP x64 χολώνουν.

Έιναι κρίμα να έχουμε τέτοιο hardware (AMD 64bit, Χ2 / Intel 9xx, 8xx, Core2Duo με 1 ή 2 GB ram) και να μην το εκμεταλλευόμαστε λόγω OS. Θα φτάσει η στιγμή (είναι κοντά κατά την γνώμη μου) όπου όλοι drivers θα είναι διαθέσιμοι και σωστοί και σ' ένα χρόνο από τώρα, όλοι οι power users θα έχουν Vista x64 και τα XP θα είναι μακρινό παρελθόν.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.