Jump to content



Ψάχνομαι για Οθόνη 20+"...


Maximus

Recommended Posts

  • Replies 770
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από neuromancer

Ρε παιδιά, τα 60 Hz που βλέπω σε πολλές TFT δεν είναι λίγα? Θυμάμαι μια φορά 60Hz σε CRT στο excel, οι γραμμές απο τα κελιά σχεδόν αναβόσβηναν.....

Το refresh rate στις TFT ''δουλεύει'' τελείως διαφορετικά από τις CRT.

Τα 60 είναι το standard στις TFT.

Link to comment
Share on other sites

Τότε γιατί δίνουν σε κάποιες αναλύσεις 2 ή 3 διαφορετικες συχνότητες (π.χ. 60, 70, 75 Ηz)?

Σε specs από Samsung που διάβασα αναφέρει αυτή τη συχνότητα σαν Vertical Frequency λέγοντας ότι είναι το ισοδύναμο του V-Freq των CRT καθώς αφορά το πόσες φορές το δευτερόλεπτο επανασχεδιάζεται η εικόνα.

Επίσης έχω ένα αλλό ερώτημα που κανείς δεν απαντά:

Έστω ότι έχω μια TFT στα 1280x1024 φυσική ανάλυση. Αν παίζω ένα game που είναι ή το θέλω στα 1024x768 βλέπεται? Κι αν έχω wide TFT? Τι γίνεται όταν παίζω παιχνίδι σε format 4:3 ? Καταλαμβάνει μέρος της wide ή ξεχυλώνει η εικόμα ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable

Αυτη ξερουμε ποτε ερχετε στην ελλαδα και σε τι τιμη?

http://www.samsung.com/Products/Monitor/LCD_Digital/LS20MEWSFVXAA.asp

εσκασε μυτη σε 2-3 καταστηματα..skroutz it..

318+26 μεταφορικα κ ηρθε στην πορτα σας...

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα πολυ καλη σε αυτη την τιμη... Το μονο που μενει ειναι να την δουμε και απο κοντα. Και εχει και κατι πολυ καλο σε σχεση με τον προκατοχο της : Πολυ καλυτερο design.

Link to comment
Share on other sites

Eπιτελους μια ομορφη σχεδιαστικα οθονη απο τη Samsung....:T:

(σε αυτο το τομεα ηταν λιγο πισω ΙΜΟ...)

Πολυ καλη και η τιμη της....Μαλλον παει να χτυπησει την Ε207 της Dell...

Link to comment
Share on other sites

Εν τέλει να ρωτήσω κάτι γιατί τελικά αυτό το νήμα έχει γίνει διαφήμιση της DELL 2007WFP με S-IPS πανελ εάν διαβαστεί από την αρχή. Αξίζει τόσο πολύ τελικά αυτό το πάνελ και η τεχνολογία SIPS? και εν τέλει δεν έχω καταλάβει: Aυτοί που εκθιάζουν το συγκεκριμένο μοντέλο το έχουν δεί απο κοντά, το έχουν, το έχουν τεστάρει ή απλά αναπαράγουμε ότι διαβάζουμε σε άλλα fora; Γιατί καλά τα reviews αλλά σαν την κρίση των ματιων μας τίποτα.... και που να το δεις και live αυτό το μοντελό πια... (στο hacs δεν παίζει, πήγα)...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.