Jump to content



Ψάχνομαι για Οθόνη 20+"...


Maximus

Recommended Posts

  • Replies 770
  • Created
  • Last Reply

τελικα ειναι πιο δυσκολο η επιλογη οθονης παρα ολο το συστημα του υπολογιστη.

σκεφτομουνα να αγορασω την lg204w η την benq fp202 με tn πανελ.

μετα απο ολα αυτα που διαβασα ειπα να παω σε pmva πανελ μια και αυτες που φορανε sips ειναι μετρημενες στα δαχτυλα και κανουνε γυρω στα 470+.

ειμαι αναμεσα σε 2 οθονες

philips 200WP7ES την οποια την περνω σε καμια εβδομαδα(λεμε τωρα) με 415ευρω και εχει εγγυηση 3χρονια με 3 καμμενα pixel

Belinea 102035W την οποια η την περνω απο Pixmania με 384 ευρω(δινουν 2 χρονια εγγυηση ενω η belinea εχει 3 χρονια με 0 Pixel) η απο την εδω αντιπροσωπια με 415 + μεταφορικα.

πολυ μπερδεμα εχει πεσει γι αυτο καθε βοηθεια δεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από qbiefoxi [Σήμερα, στις 05:58]

Καταρχας ευχαριστω για τα καλοριζικα κλπ και για το site. H προσφορα που κανει η DELL για την οθονη ειναι αναλυτιικη, τοσο η οθονη, τοσο τα μεταφορικα, τοσο η εγγυηση. Επιτρεπεται να γραψω εδω αναλυτικα τις τιμες αν καποιος ενδιαφερεται? Αλλιως με pms...

Γιατί δεν τη γράφεις και εδώ να δούμε όλοι μας τι προσφέρει η DELL;Θα είχε ενδιαφέρον πιστεύω, καθώς πολλοί ψάχνονται για DELL.:cool:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρακολουθήσει την συζήτηση από την αρχή αλλά μέσα σε αυτά που λένε τα παιδιά ρίξε και μια ματιά σε αυτή http://h10010.www1.hp.com/wwpc/gr/el/sm/WF06a/534051-532579-532579-532579-534559-12326634.html

:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από popolaros [Σήμερα, στις 14:02]

απλα θυμαμαι οτι οι αποψεις διίστανται.....

ενα παλικαρι που την ειχε παρει και την ανοιξε ειχε πει οτι εχει sips.... λαθος κανω??

Η εταιρεια επεμενε οτι ειχε sips ενω το παλικαρι βρηκε το αλλο πανελ.

Η philps δεν εχει πλεον sips.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από aguero [Σήμερα, στις 13:02]

Γιατί δεν τη γράφεις και εδώ να δούμε όλοι μας τι προσφέρει η DELL;Θα είχε ενδιαφέρον πιστεύω, καθώς πολλοί ψάχνονται για DELL.:cool:

δικιο εχει

στο site της με φπα και μεταφορικα βγαινει 540ευρω

τελικα ποσο την δινει η εταιρια για να ξερουμε και εμεις τι να ψαξουμε

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από knight_77 [Σήμερα, στις 13:43]

Ποσο δυσκολο ειναι οσοι ενδιαφερεστε να παρετε ενα τηλ. στη Dell και να ρωτησετε τιμη? :turn:

Ζήτησα προσφορά απο τη DELL και την περιμένω.Ομως σε αυτό το θέμα η μία προσφορά ήταν 449 ευρώ και η άλλη 476.Απ' οτι έμαθα μπορεί και να γίνονται διαφορετικές προσφορές ανάλογα με τον πωλητή.

Καλό είναι λοιπόν να γνωρίζουμε την προσφορά που πήρε ο qbiefoxi, από τη στιγμή μάλιστα που αναφέρονται και αναλυτικά τα έξοδα για την οθόνη, τα έξοδα αποστολής και το κόστος της εγγύησης για να μπορούμε να συγκρίνουμε με την προσφορά που θα γίνει σε μας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από knight_77 [Σήμερα, στις 13:43]

Ποσο δυσκολο ειναι οσοι ενδιαφερεστε να παρετε ενα τηλ. στη Dell και να ρωτησετε τιμη? :turn:

οταν πηρα εγω πριν 10 μερες μου ειπε οτι η τιμη ειναι αυτη που λεει το site.

βεβεαια δεν καθησα να κανω παζαρια στον πωλητη που βγηκε στο τηλεφωνο. επισης στην ερωτηση μου τι πανελ φοραει μου απαντησε οτι δεν γνωριζει

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως γινεται αυτο? Εγω ο ομορφος της παρεας ειμαι και μου καναν τετοια τιμη? Η προσφορα ειχε γινει πριν 2 βδομαδες χωρις παζαρια ουτε τπτ. Πηρα τηλεφωνο, ζητησα εναν πωλητη και του λεω θελω να παραγγειλω την 2007WFP, μπορειτε να μου πειτε μια τιμουλα? Μου ζητησε ενα e-mail (δεν μου ειπε την τιμη απο το τηλεφωνο) και μου εστειλε την εξης προσφορα :

1. 2007WFP wide aspect ultrasharp : 356,2

2. Road Freight charge : ------

3. 3Y Monitor replacement service : 20,0

Υποσυνολο : 376,2 Αξια ΦΠΑ : 71,48

Συνολο : 447,68

Η μονη διαφοροποιηση που υπηρξε ειναι οτι οταν εβαλα τα λεφτακαι καναν την παραγγελια μου στειλαν ενα order confirmation το οποιο ειχε και εξοδα αποστολης, τα οποια ομως ειχαν αφαιρεθει απο την τιμη της οθονης :

1. 2007WFP wide aspect ultrasharp : 327,2

2. Road Freight charge : 29,0

3. 3Y Monitor replacement service : 20,0

Υποσυνολο : 376,2 Αξια ΦΠΑ : 71,48

Συνολο : 447,68

Link to comment
Share on other sites

μου φενεται οτι στην dell κανουνε οι πωλητες οτι θελουνε.

εχουνε ακουστει αρκετες διαφορετικες τιμες στο φορουμ χωρις να υπαρχει κανενα διαφορετικο κριτιριο.

αυριο θα τους παρω τηλεφωνο και αμα μου πουνε αλλα θα τους αναφερω την τιμη που δωσανε σε σενα και θα πεσει πολυ γελιο

Link to comment
Share on other sites

Είναι ίδια με την προσφορά που μου έκαναν και μένα σήμερα.Μήπως πέσαμε σε χουβαρντά πωλητή;:D

Την χτυπάω παιδιά;Τί λέτε;Τα αξίζει τα λεφτά της ή θα τα κλαίω;Θα ήθελα να την δω και από κοντά αλλά δυστυχώς ούτε αυτή ούτε τη philips μπορώ να τις δω από κοντά.

Παντού ακούω πολύ καλά λόγια και λέω επιτέλους να τελειώνει το "μαρτύριο".Νομίζω οτι η προσφορά είναι καλή και δύσκολα να βρω καλύτερη οθόνη σε αυτά τα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.