Jump to content



Ψάχνομαι για Οθόνη 20+"...


Maximus

Recommended Posts

  • Replies 770
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από qbiefoxi

gznp εσυ απο το HACshop την πηρες? 470? Κανα αρνητικο ειδες?

Εσυ steve_m? Την περιμενεις? Απο που την πηρες και ποσο? (ανακριση κανονικα :p )

Αντε ποσταρετε καμια φωτο να παρηγορησετε και εμας που ακομα την περιμενουμε. BTW, περασα σημερα απο το HACshop και μου ειπαν οτι απο την Τριτη θα την ξαναεχουν στο μαγαζι να παω να την δω και απο κοντα εν λειτουργια :D Δεν μπορω να περιμενς 2 βδομαδες. Εχω σαπισει με την CRT μου...

Την πήρα από το HacShop με 481.80Ε τελική (μτφ για Θεσ/νίκη 11.80Ε). Ήρθε αμέσως και χωρίς κανένα πρόβλημα (pixel κτλ) αν εξαιρεθεί το ότι ήταν demo οθόνη για καμιά 700αριά ώρες (είδα το service menu - εννοείται βέβαια ότι η εγγύηση ισχύει από την ημερομηνία αγοράς).

Μιας και είπα service menu, θα πάω σπίτι μαζί με αυτό: http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1111100 για να δω τι panel φοράω τελικά και θα σας πω. Φωτό θα προσπαθήσω, αλλά ίσως αργήσουν (εξεταστική γαρ).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από qbiefoxi [10-01-2007 06:54]

447 γιουρια βγαινει τελικη τιμη (με ΦΠΑ) και 3 χρονια εγγυηση αμεσης αντικαταστασης (την πληρωνεις 20 euro). Για την 2007WFP ειναι η τιμη, οχι για την φτηνη με το TN. ....Παιρνεις τηλεφωνο, σου στελνουν την προσφορα σε e-mail. Ισχυει για 5 μερες. ...

447 εουρος??

στο site η τιμη ειναι αρκετα μεγαλυτερη...για την ακριβεια ειναι 541,5 (με ΦΠΑ+μεταφορικα

http://dellware.euro.dell.com/dellstore/basket/main.asp?s=grbsd&l=en&m=eur&c=gr6198&n=&cu=grpad&v=d&cc=&ogn=&kcd=&ad=&mc=&rs=&cuid=&cg=&pch=1&demo=&gc=&sbc=none&co=

δλδ για να καταλαβω.

τους παιρνεις τηλεφωνο και τους ζητας τιμη και αυτοι σου στελνουν mail με την προσφορα-τιμη της ο8ονης,η οποια εχει ισχυ για 5 μερες?και η τιμη αυτη ειναι διαφορετικη απο την τιμη που εχουν στο site ????? ????? :confused: :confused: :confused:

και επισης στο site (παλι..) δεν αναφερεται που8ενα εξτρα κοστος για την 3ετη εγγυηση

τι παιζει ωρε παλουκαρια?για δωστε more feedback plz,γιατι αν ειναι στα ~450 μπορει και να επισπευσω την αγορα (αν τα παμε και καλα στην εξεταστικη :p :p :tomato: :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp

H 207WFP είναι με ΤΝ Panel, δλδ με πιο φτηνό-χειρότερο από την 2007WFP ;)

thanx ρε man!.....παντως απο μια συντομη ματια που ριξα σε τεστακια....πρεπει ναναι και γαμω τις οθονες!...οποτε αν ειναι να γινει κατι με dell προφανως η 2007WFP πρεπει να αξιζει σαν μοντελο....απλα σε αυτο το επιπεδο μηπως να κοιταγα και κατι σε NEC...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από CrazyAnt [Χθες, στις 22:42]

447 εουρος??

δλδ για να καταλαβω.

τους παιρνεις τηλεφωνο και τους ζητας τιμη και αυτοι σου στελνουν mail με την προσφορα-τιμη της ο8ονης,η οποια εχει ισχυ για 5 μερες?και η τιμη αυτη ειναι διαφορετικη απο την τιμη που εχουν στο site ????? ????? :confused: :confused: :confused:

και επισης στο site (παλι..) δεν αναφερεται που8ενα εξτρα κοστος για την 3ετη εγγυηση

Ακριβως... Τους παιρνεις τηλ, τους λες ενδιαφερομαι για την ταδε οθονη και αυτοι δεν σου λενε την τιμη απο το τηλεφωνο, σου ζητανε ενα e-mail για να σου στειλουν την προσφορα τους. Το mail που σου στελνουν γραφει αλλη τιμη, καμια σχεση με το site. Εμενα μου βγηκε τελικη τιμη 447, τα οποια και κατεθεσα στον λογαριασμο της DELL για να προχωρισει η παραγγελια.. Απλα, αν δεις site της DELL σε αλλες χωρες, σου λενε οτι σε αυτην την οθονη κανουμε 100 euro εκπτωση... Εδω σε εμας απλα δεν το γραφουν στο site. Παρτο καπως ετσι...

Link to comment
Share on other sites

Το καθυστερισες ηδη... Μην ξεχνας οτι απο την στιγμη που θα την παραγγειλεις θελουν 10 με 12 εργασιμες για να σου την φερουν, ετσι μου ειπαν εμενα τουλαχιστον. Εγω δεν το σκεφτηκα πολυ, αφου το HACshop δεν την ειχε και επρεπε να περιμενω, γιατι να μην περιμενω στην DELL? Ποτε ρςτησες στο HAC steve_m? γιατι εγω μεσα της προηγουμενης βδομαδας που ρωτησα μου ειπαν οτι τριτη τεταρτη θα την εχουν, δλδ σημερα. Δοσεις απο οτι ειδα σε κατι χαρτια κανουν, δεν ξερω ομως τι ακριβως... Παρε και ρωτα, ειναι πολυ εξυπηρετικοι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από qbiefoxi

Ακριβως... Τους παιρνεις τηλ, τους λες ενδιαφερομαι για την ταδε οθονη και αυτοι δεν σου λενε την τιμη απο το τηλεφωνο, σου ζητανε ενα e-mail για να σου στειλουν την προσφορα τους. Το mail που σου στελνουν γραφει αλλη τιμη, καμια σχεση με το site. Εμενα μου βγηκε τελικη τιμη 447, τα οποια και κατεθεσα στον λογαριασμο της DELL για να προχωρισει η παραγγελια.. Απλα, αν δεις site της DELL σε αλλες χωρες, σου λενε οτι σε αυτην την οθονη κανουμε 100 euro εκπτωση... Εδω σε εμας απλα δεν το γραφουν στο site. Παρτο καπως ετσι...

Εγώ πάλι τουε πήρα τηλέφωνο, τους έδωσα τα στοιχεία, αλλά e-mail δεν είδα ακόμη. Μάλλον κάποιοι εκεί στην Dell είναι έτοιμοι για το δημόσιο....

Link to comment
Share on other sites

Τα σπασεεεεε!!! Μολις με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι η DELL μου εφτασε Ελλαδα :D Την Δευτερα θα την εχω σπιτι. Μολις το συνειδιτοποιησα (κοιμομουν, απο τις λιγες φορες που με ξυπνησαν και δεν τσαντιστηκα :p) τους ξαναπηρα μηπως μπορω να την παρω σημερα η αυριο. Αλλα κλεινουν... Οποτε πρεπει να περιμενω... Δεν την παλεβω!

Link to comment
Share on other sites

H Samsung σύμφωνα με τα reviews ειναι πολύ καλή οθόνη σε ποιότητα εικόνα, έχει ότι είσοδο μπορείς να φανταστείς, περιστρεφόμενη βάση, αλλά έχει κατά τα λεγόμενα 2 αρνητικά:

1) Αυξημένο Input lag. Όχι response time, αλλά Input lag, δηλ η εικόνα είναι λίγο καθηστερημενη σε σχέση με αλλες οθόνες. Όλες οι tft εχουν 30-40 ms lag τουλάχιστον, η 215 ειναι μαλλον γυρω στα 80. Αυτο ισως ενοχλεί σε γρήγορα FPS, ή αν την εχεις διπλα με αλλη γρηγορότερη οθόνη. (ίσως και στις ταινιες προκαλει μικρο αποσυγχρονισμό, αλλα και οι καρτες ηχουν εχουν καποιο lag, και αν το ψαξεις διορθώνεται καθυστερώντας απο τον codec τεχνητα τον ηχο)

2) Θόρυβο σε video. Αυτό ειναι χαρακτηριστικό ολων των tft λιγότερο η περισσότερο. Πρόκειται για το "αναβόσμησμα" pixels σε video (ειδικα με χαμηλο bitrate και σε σκοτεινες περιοχες). Οπως είπα το φαινόμενο ειναι κοινο στις tft, απλα κάποιες το εμφανίζουν λιγότερο (Viewsonic 2025- θεωρειται απο τις καλύτερες σε αυτόν τον τομέα) και άλλες περισσότερο όπως η 215. Το πρόβλημα αντιμετωπίζεται με μεγαλύτερη απόσταση απο την οθόνη (δηλ να μην βλέπεις ταινιες καθίμενος στο γραφείο στα 60cm απο την οθόνη) και με κάποιο smoothening φίλτρο (oi ATI καρτες αποτι διαβαζω το εχουν απο τους drivers - αλλά γενικά μπορεις να το κανεις και απο τον video codec)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.