Jump to content



Ψάχνομαι για Οθόνη 20+"...


Maximus

Recommended Posts

Όχι την λένε Κ.Ο. Και μου είπε ότι δεν είναι στον τομέα αυτό (μάλλον των πωλήσεων) αλλά αφού το σήκωσε αυτή θα μου κάνει προσφορά...Ίσως και γι αυτό την έκανε και φτηνότερη...!Α και η διάρκεια της προσφοράς είναι 15 μέρες σε εμένα...Νομίζω πριν είχε αναφερθεί 5...Μάλλον άλλαξε.Μήπως να ξαναπάρω τηλέφωνο και να κάνω παράπονα για ακριβή τιμη ? :p...Μπορεί στο τέλος να πάει και 300Ε!! :p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 770
  • Created
  • Last Reply

Ρε παιδια, απλα αποφασισανε να ριξουνε την τιμη, δεν ειναι ουτε η 1η ουτε η τελευταια φορα που γινεται κατι τετοιοσε προιοντα υπολογιστων... Οσο περναει ο καιρος οι τιμες πεφτουν... Τι να πουν τα παιδια δλδ που την επαιρναν περυσι με 550? Geotzourmi αφου σου ηρθε φτηνοτερη τιμη (εστω και 20 euro), κανε την γατα και παρτην ετσι :p

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά με απασχολούν πλέον μόνο δύο πράγματα:

α)Πότε θα έρθει επιτέλους η οθόνη γιατί μας γκάστρωσε;

β)Μη μoυ φορέσουν κανένα..."παλτό":P

Επίσης να προσθέσω οτι ενδεικτικό του "επαγγελματισμού" του πωλητή είναι το γεγονός οτι δεν υπάρχει αριθμός πελάτη στην προσφορά που μου έστειλε άρα δεν μπορώ να δω πότε θα έρθει η οθόνη.Οτι ναναι...

Να ξαναμπλέξω με αυτούς εκεί μέσα στο τηλέφωνο βέβαια ούτε λόγος :p

Link to comment
Share on other sites

Μια πληροφορία που διάβασα στο net:

Πρέπει να την βρίκα στο TFT-central...αναφέρεται ότι η πρώτη dell 2007fpw που κυκλοφόρισε ερχόταν με το panel που φοράει η τρομερη και φοβερή NEC LCD20WGX2...χωρίς το glossy...δηλαδή η τέλεια οθόνη. Δε μπορώ να θυμιθώ αυτή την στιγμή τα νούμερα και τουσ κωδικούς. :(

’μα διαβάσετε κρητικές τόσο από περιοδικά όσο και από χρήστες νομίζς μπορείτε να έχετε μια γενική εικόνα. Όλοι έχουν πρόβλημα μόνο με την γιαλυστερή επιφάνεια, και με την ποιότητα στην απόδοση των ταινιών. Όμως για όσους δε βλέπουν ταινίες στο PC...

Έπειτα έβαλαν το παλίο καλό panel της 2005 , όπως έχει ήδη αναφερθεί και στην Αμερική έχουν αναφερθεί κρούσματα και S-PVA panel (δεν αγοράω καλύτερα την Samsung 214TW)

Αυτά

Ανοιπομωνώ να δώ τι panel φοράει η 2007fpw του mik ;)

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ από χτες να επικοινωνήσω με ένα εσωτερικό τηλέφωνο που μου έδωσε η κοπέλα που με εξυπηρέτησε(όχι δικό της) αλλά ακόμα να το σηκώσει...όλο τηλεφωνητής βγαίνει...Τι να κάνω να αφήσω μήνυμα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Geotzourmi [Σήμερα, στις 14:43]

Προσπαθώ από χτες να επικοινωνήσω με ένα εσωτερικό τηλέφωνο που μου έδωσε η κοπέλα που με εξυπηρέτησε(όχι δικό της) αλλά ακόμα να το σηκώσει...όλο τηλεφωνητής βγαίνει...Τι να κάνω να αφήσω μήνυμα?

Καλως τα δέχτηκες.Αν δεν διάβασες τι τράβηξα εγώ, μπορείς να το δείς εδώ.Πάρε αύριο στο τηλέφωνο που έχουνε στο site και ζήτα την κοπέλα που επικοινώνησες.

Προσωπικά με πήραν από τη μεταφορική της DELL και μου είπαν οτι την Πέμπτη θα είναι Θεσσαλονίκη και μάλλον θα την παραλάβω Παρασκευή.Δυο βδομάδες φτάσαμε όχι άλλο κάρβουνο.Δεν θέλω μάλλον, την Παρασκευή πρέπει να είναι σπίτι μου.:getlost:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Παρακολούθησα τη συζήτηση σας κ μπορώ να πω πως πλέον έχω αρχίσει να αρέσκομαι στην ιδέα μιας 22" Dell..

Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι τι είδους εγγύηση έχει η Dell. Στο site λέει 3 χρόνια αλλα διάβασα εδώ κάτι για τις πρώτες 30 μέρες, ότι μπορείς να την επιστρέψεις ακόμα κ εάν δεις 1 καμμένο πίξελ, μέσα σε αυτό το διάστημα;

Ευχαριστώ πολύ κ καλορίζικη σε όσους επιτέλους την παραλάβανε!:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp

Ως τώρα η οθόνη μόνο wows έχει εισπράξει από τον πληθυσμό που την είδε ενώ εγώ τη βρίζω γιατί όταν δουλεύω σε άλλα PC το 4:3 των κλασικών οθονών 17-19" με ΕΚΝΕΥΡΙΖΕΙ πλέον :D :D :D

ετσι ετσι :D :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sedret [Σήμερα, στις 09:37]

Καλησπέρα σε όλους.

Παρακολούθησα τη συζήτηση σας κ μπορώ να πω πως πλέον έχω αρχίσει να αρέσκομαι στην ιδέα μιας 22" Dell..

Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι τι είδους εγγύηση έχει η Dell. Στο site λέει 3 χρόνια αλλα διάβασα εδώ κάτι για τις πρώτες 30 μέρες, ότι μπορείς να την επιστρέψεις ακόμα κ εάν δεις 1 καμμένο πίξελ, μέσα σε αυτό το διάστημα;

Ευχαριστώ πολύ κ καλορίζικη σε όσους επιτέλους την παραλάβανε!:)

Kαλησπέρα.Απ' οτι ξέρω στις ΗΠΑ, τουλάχιστον, υπάρχει η δυνατότητα επιστροφής εντός 21 ημερών "no questions asked" για οποιοδήποτε λόγο.Εχει αναφερθεί οτι και η DELL HELLAS δηλώνει οτι αν σου έρθει οθόνη με καμμένο πίξελ γίνεται άμεση ανταλλαγή.

Καμμένο πίξελ στον πρώτο μήνα, πάντως, δεν έχει αναφέρει κάποιος οπότε, ευτυχώς, σίγουρη απάντηση δεν υπάρχει.

Μακριά απο μας.:getlost:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.