Jump to content



Ψάχνομαι για Οθόνη 20+"...


Maximus

Recommended Posts

Σε ολες τις lcd το ιδιο ισχυει με τις αναλυσεις.Τωρα για να τελειωνουμε: για να παιξεις στη native ή λιγο πιο κατω θες σειρα x1900 x1950 x1800xl+ ATi ή σειρα 7900+,8800 nvidia.

Οπου "native" = 1680x1050.

Για ταινιες δεν εχεις προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 770
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από qbiefoxi

Παιδια εμενα η DELL Hellas μου εκανε καλυτερη προσφορα απο την τιμη του HACshop. Οποτε δεν ωρισκω τον λογο να μην την παραγγειλω κατευθειαν απο εκει... :D

Ποσο?

Link to comment
Share on other sites

και γω εχω βαλλει την 20αρα την Dell στο ματι εδω και πολυ καιρο αλλα ελλειψη χρηματων,σταση εμποριου...

αλη8εια ποσο παει το μαλλι απο την Dell Hellas ?και αν δεν κανω λα8ος κανουν και διακανονισμο με αρκετες δοσεις :p :P ???

Υ.Γ

μιλαμε παντα για την Ultra Sharp ετσι?γιατι υπαρχουν 2 εκδοσεις της 20αρας με την απλη αν δεν κανω λα8ος να φοραει ΤΝ (??)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από qbiefoxi [Σήμερα, στις 18:21]

Παιδια εμενα η DELL Hellas μου εκανε καλυτερη προσφορα απο την τιμη του HACshop. Οποτε δεν ωρισκω τον λογο να μην την παραγγειλω κατευθειαν απο εκει... :D

Ποσο ? λεγε γρηγορα (και αυριο παω)

Ρωτησες μηπως ειναι εφικτο να παραλαβεις την οθονη απο εκει ωστε να μην χαθει χρονος και χρημα?

Απαντα αμεσα καιγομαστε λεμε:jump: :jump:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από CrazyAnt [Σήμερα, στις 19:28]

Υ.Γ

μιλαμε παντα για την Ultra Sharp ετσι?γιατι υπαρχουν 2 εκδοσεις της 20αρας με την απλη αν δεν κανω λα8ος να φοραει ΤΝ (??)

οχι για την αλλα λεμε με sips ,τουλαχιστον σε ενα thread στο forum της dell ελεγαν οτι στην Α03 εχουν παλι sips,γιατι εβαζαν και pva αν θυμαμαι καλα.Η 2007 ειναι οχι η 207 που εχει ΤΝ.

Link to comment
Share on other sites

447 γιουρια βγαινει τελικη τιμη (με ΦΠΑ) και 3 χρονια εγγυηση αμεσης αντικαταστασης (την πληρωνεις 20 euro). Για την 2007WFP ειναι η τιμη, οχι για την φτηνη με το TN. Δεν ρωτισα αν μπορεις να την παραλαβεις απο εκει, καθως μου ειπαν οτι δεν υπαρχει stock. Την παρραγελνεις και σου ερχεται κατευθειαν απο το εργοστασιο της DELL στην Ιρλανδια. 10 με 15 εργασιμες μου ειπαν ομως και με ψιλοξενερωσαν... Παιρνεις τηλεφωνο, σου στελνουν την προσφορα σε e-mail. Ισχυει για 5 μερες. Τα λεφτα απο οτι διαβασα τα θελουν οταν θα κανεις την παραγγελια, οχι οταν θα σου ερθει η οθονη...

Link to comment
Share on other sites

Τα χρηματα τα καταθετεις σε λογαριασμο στη Citibank και στελνεις την αποδειξη καταθεσης με fax ή e-mail για να προχωρησει η παραγγελια.

Το κακο ειναι οτι συνηθως η Dell-Hellas δεν εχει στοκ.

Τη δικια μου τη περιμενα ~20 μερες...Αλλα αξιζε η αναμονη :T:

Link to comment
Share on other sites

Σαν πρώην ιδιοκτήτης της 2007wfp με s-ips και τωρινός ιδιοκτήτης της 2407wfp με p-mva.....έχω να πω ότι η 24άρα είναι ΠΟΛΥ καλύτερη απο την 20άρα.

Φοβερη ομοιμορφία στο πάνελ και μηδαμινό ως ανύπαρκτο το backlight bleeding.

Απο το revA02 έχει εξαφανιστεί το πρόβλημα με τα gradient σε βαθμό που αν δεν το ζορίσεις το μάτι να το ψάξει δεν θα το δεις ποτέ.

Truth be told ένα μικρό ίχνος σε DVI σύνδεση θα το δεί το αετίσιο μάτι αλλά καμία σχέση με αυτό που ήταν αρχικά στο revA00 το οποίο ήταν η 1η 20άρα που είχα.

Όταν είχα αγοράσει την 20άρα είχα εντυπωσιαστεί. Αυτή ειναι οθόνη είπα.

Όταν πήρα την 24άρα μου πέσαν τα σαγόνια!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darkCount

Σαν πρώην ιδιοκτήτης της 2007wfp με s-ips και τωρινός ιδιοκτήτης της 2407wfp με p-mva.....έχω να πω ότι η 24άρα είναι ΠΟΛΥ καλύτερη απο την 20άρα.

Φοβερη ομοιμορφία στο πάνελ και μηδαμινό ως ανύπαρκτο το backlight bleeding.

Απο το revA02 έχει εξαφανιστεί το πρόβλημα με τα gradient σε βαθμό που αν δεν το ζορίσεις το μάτι να το ψάξει δεν θα το δεις ποτέ.

Truth be told ένα μικρό ίχνος σε DVI σύνδεση θα το δεί το αετίσιο μάτι αλλά καμία σχέση με αυτό που ήταν αρχικά στο revA00 το οποίο ήταν η 1η 20άρα που είχα.

Όταν είχα αγοράσει την 20άρα είχα εντυπωσιαστεί. Αυτή ειναι οθόνη είπα.

Όταν πήρα την 24άρα μου πέσαν τα σαγόνια!!!!!

+1 :T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darkCount

Σαν πρώην ιδιοκτήτης της 2007wfp με s-ips και τωρινός ιδιοκτήτης της 2407wfp με p-mva.....έχω να πω ότι η 24άρα είναι ΠΟΛΥ καλύτερη απο την 20άρα.

Φοβερη ομοιμορφία στο πάνελ και μηδαμινό ως ανύπαρκτο το backlight bleeding.

Απο το revA02 έχει εξαφανιστεί το πρόβλημα με τα gradient σε βαθμό που αν δεν το ζορίσεις το μάτι να το ψάξει δεν θα το δεις ποτέ.

Truth be told ένα μικρό ίχνος σε DVI σύνδεση θα το δεί το αετίσιο μάτι αλλά καμία σχέση με αυτό που ήταν αρχικά στο revA00 το οποίο ήταν η 1η 20άρα που είχα.

Όταν είχα αγοράσει την 20άρα είχα εντυπωσιαστεί. Αυτή ειναι οθόνη είπα.

Όταν πήρα την 24άρα μου πέσαν τα σαγόνια!!!!!

και εγω χαζοχαιρομαι με την 20αρα....

τοση διαφορα εχουν??

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου μάτι και προερχόμενος απο 19άρα CRT Sony καλή...μου έκαναν αυτή την εντύπωση.

Στη δουλειά έχω επίσης Dell 20αρα 4:3 και επίσης μου φάνηκε τεράστια διαφορά με τις δικές μου.

Οι wide είναι αναβάθμιση....πάει και τελίωσε...άλλο φρούτο. Προσωπικές σκέψεις και εμπειρίες αυτά όλα βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darkCount [Σήμερα, στις 10:24]

Στο δικό μου μάτι και προερχόμενος απο 19άρα CRT Sony καλή...μου έκαναν αυτή την εντύπωση.

Στη δουλειά έχω επίσης Dell 20αρα 4:3 και επίσης μου φάνηκε τεράστια διαφορά με τις δικές μου.

Οι wide είναι αναβάθμιση....πάει και τελίωσε...άλλο φρούτο. Προσωπικές σκέψεις και εμπειρίες αυτά όλα βέβαια.

ετσι ειναι.και γω ειδα τρομερη διαφορα απο crt 17 σε philips 20αρα. βεβαια το καλυτερο ειναι ενα dual 20 wide. :devil:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.