Jump to content



The nVidia ForceWare Driver Thread


Recommended Posts

επειδη μου καηκε το 1080 μονιτορ που ειχα τωρα ειμαι με μια crt 1600χ1200

ειδα αναλυση 3600χ2400

και το καταλαβα οτι δουλεψε γιατι ειδα τιγκα μικρα γραμματα και ολα τα αρματα στο garage

και διχνει και 75Hz που ειναι το μονιτορ(αν και λαθος)

:haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha:

και σε μενα μια χαρα μικρα γραμματακια εβγαλε και το μενου γυρο τους, αλλα ειδα οτι cock pit σε μερικα σημεια ειναι φαγωμενο, ειδικα στο κατω μερος του και απο εκει το καταλαβα, "δεν κανει μπαμ με την μια" ....τεσπα

θα το ξαναδικιμασω.......

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Είναι εντυπωσιακό πως αλλάζουν οι εποχές. Κάτι που το κάνουμε χρόνια (downsampling), επιτράπηκε επίσημα από τους οδηγούς και το έμαθε ξαφνικά όλος ο κόσμος. Πολύ καλή κίνηση από nvidia και ακόμα καλύτερη η υποστήριξη του κατευθείαν από κάποια παιχνίδια ανεξαρτήτως κάρτας (shadow of mordor, battlefield 4).

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει σχέση κάποια απο τις παραπάνω επιλογές που έχεις off?

Έχεις εγκατεστημένο το Geforce Experience?Αν ναι στα profiles για τα games που έχει βρει υπάρχει σαν επιλογή το DSR στο Resolution στα Optimal settings?

dsr-auto-enabled-in-geforce-experience-640px.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχεις εγκατεστημένο το Geforce Experience?Αν ναι στα profiles για τα games που έχει βρει υπάρχει σαν επιλογή το DSR στο Resolution στα Optimal settings?

Το εγκατεστησα και οχι δεν υπαρχει σαν επιλογη το DSR στο Resolution στα Optimal settings.

Μου εχει εκνευρισει σημερα απο το πρωι αυτη η βλακεια.

Link to comment
Share on other sites

https://forums.geforce.com/default/topic/783813/geforce-drivers/official-nvidia-344-48-whql-display-driver-feedback-thread-10-22-14-/post/4343119/#4343119

You need to uncheck "cursor on default buton" box in mouse settings.

Κάποιοι αναφέρουν ότι το παραπάνω το έλυσε

Link to comment
Share on other sites

με το Evil within κλειδομένο στα 30fps δεν μπορω να δώσω fps πριν και μετά. Στα 4κ εφτανε τα 26 fps με την VRAM στα 2,7GB από 2,1GB αν θυμάμαι καλά αλλα πρέπει να το ξαναδώ γιατί δεν το έχω μπροστά μου τώρα.

Εχει μεγάλο αντίκτυπο στα frames αλλά αξίζει όταν έχεις δυνατή κάρτα ή τα παιχνίδια είναι ελαφρια έτσι μπορεί να τα βελτιώσει κάποιος κατά πολύ.

άλλο παράδειγμα εδώ σε σύγκριση με το resolution scale του BF4

BF4 με 150% resolution scale δηλαδή 2880X1620. Συγκριση μρ DSR στα 2880x1620:

Resolution scale in game 150%

bZqYihm.png

DSR στα 2880X1620

oer6yDg.jpg

Δεν υπάρχει μεγάλη διαφορ'α στην ποιότητα εικόνας σε σχέση με τοresolution scale αλλά η επιβάρυνση στα frames είναι μεγάλη:

  • 94 fps με resolution scale και 1.3GB Vram
  • 86 fps με DSR και 1.6GB Vram

σε zoom φαίνεται ότι ποιοτικά το DSR είναι λίγο καλύτερο.

Zoom in resolution scale 150%

kNPuZCi.jpg

Zoom με DSR στα 2880X1620

E98YNcR.jpg

Έγινε επεξεργασία από zantetheo
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
περιεργο.. με τους νεους driver δεν εχω το κουμπι shadowplay στο gf experience :wall:

Αν δεν σου δουλέψει η επανεγκατάσταση (σε μένα δεν δούλεψε) πάνε στις local services των Windows και επανεκίνησε την NVIDIA Streamer Service. Εμένα μου το εμφάνισε μετά.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.