Jump to content



The nVidia ForceWare Driver Thread


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Το συγκεκριμένο μόνο μΕ clean install μπήκε σε έμενα. Όταν πήγα πήγα να το περάσω από πάνω άρχισε τα κουλά. Δε το τέσταρα ακόμη, αναφέρονται σε optimizations για κεπλερ κάποιοι.. για να δούμε

 

Συγχωρεστε με για την ερωτηση

 

Ο φακελος "installer2" μεσα στο "C:\Program Files\NVIDIA Corporation" , υπηρχε απο παλια ή τωρα τον ειδαμε εγω με τον @SpirosKGR, ? 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συγχωρεστε με για την ερωτηση

 

Ο φακελος "installer2" μεσα στο "C:\Program Files\NVIDIA Corporation" , υπηρχε απο παλια ή τωρα τον ειδαμε εγω με τον @SpirosKGR, ? 

Σε άλλο pc,με έκδοση driver 341.74,υπάρχει αυτός ο φάκελος.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εχω γυρισει στα 7αρια εδω και καμποσο καιρο.. Και εννοειται επιχειρησα clean install αλλα και παλι κρασαρε. Δεν ξερω τι διαολο παιζει αλλα καποια κουσουρια των 10 μου παρεμειναν στο pc απ οτι φαινεται!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπέρα,δεν ξερω εγω πηρα πριν μια εβδομάδα την gigabyte GeForce gt 730 dd3 2gb,με windows 10 πανω,και η κολαγε το παιχνιδι και αναγκαζομουν να κανω επανεκκίνηση,γιατι δεν λειτουργουσε ουτε το control-alt-delete, η μου εβγαζε συχνα πυκνα ότι το προγραμα οδηγησης οθονης σταματησε να λειτουργει ,και ότι ο κερνελ mode driver σταματησε κλπ και ανακτηθηκε με επιτυχια, ειτε παιζοντας  ειτε σε brownser,τα δοκιμασα  όλα μα όλα, tdr delay,επανεγκατασταση με clean install μεχρι και πισω πηγε στο μαγαζι και τα βρηκε όλα καλα και της καρτας και του pc moy, με την προηγουμενη καρτα την GeForce 9600 gt περα από κατι κοληματακια στο παιχνιδι δεν μου παρουσιαζει καποιο πρόβλημα σχετικα με τα windows 10

Έγινε επεξεργασία από Simon_says
Link to comment
Share on other sites

Εκεί στην nvidia, από το κακό στο χειρότερο από driver σε driver!

Πέρασα τους τελευταίους 358.50 και δε μπορώ να παίξω Bad Company 2 ! ( τι το θελα, λέω αφού είναι drivers για το Battlefront ας τους βάλω )

Τι γίνεται ρε NVIDIA ?

Ενώ πριν με τους προηγούμενους drivers, δεν είχα κανένα πρόβλημα και έπαιζα maxed out, τώρα με τους τελευταίους γίνεται το εξής:

  • 2 στις 3 φορές , με το που κάνεις spawn στο παιχνίδι ( είτε multiplayer είτε single ) η κάρτα αποδίδει 7- 17 FPS με 17% gpu load μόνο !, και μετά από 2-3 λεπτά αρχίζει και ανεβαίνει φτάνοντας στο 99% gpu load και δίνοντας πάνω από 100 FPS !

Γιατί γίνεται αυτό ; Εχετε αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο ;

Os. Win 7

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

Because Nvidia :lol:

 

Δοκίμασε λίγο να παίξεις με τα power settings (prefer maximum perfomance - nvidia panel).

Τα ίδια, μόνο bad company το κάνει, αν και με τους προπροηγούμενους beta ήμουν μία χαρά, είπα να βάλω τους νέους λόγω του Battlefront. Με το που τελειώσει η beta πάλι πίσω στους παλιούς !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μακριά από 358.50 ήμουν έτοιμος να κάνω RMA σήμερα με αυτόν τον driver.. ούτε με clean install ούτε με τίποτα δεν στρώνει 

Έγινε επεξεργασία από Nemesis89
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μακριά από 358.50 ήμουν έτοιμος να κάνω RMA σήμερα με αυτόν τον driver.. ούτε με clean install ούτε με τίποτα δεν στρώνει

Που είχες πρόβλημα;

Σε wow και cs:go που επαιξα απο τότε που τους έβαλα δεν έχω δει κάτι αρνητικό.

Ούτε είχα κάποιο crash οποιοδήποτε είδους.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.