Jump to content



Από που προτιμάτε να αγοράζετε;


DJD

Από που προτιμάτε να αγοράζετε;  

218 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

RMA και τα μυαλά στην θέση τους! Δεν ρισκάρω με τίποτα εβδομάδες ταλαιπορείας παρα να δωσω 100 παραπάνω ανα pc για να εχω το κεφάλι μου ήσυχο. ’λλωστε ποιός είπε οτι καλές τιμές και rma δεν πάνε μαζί?

Link to comment
Share on other sites

Το RMA πλέον είναι μεγάλη υπόθεση, ψηφίζω το τελευταίο!

Αν φυσικά το RMA έρχεται κατευθείαν από την αντιπροσωπεία τότε σαφώς και θα κοιτάξω να το πάρω από το φθηνότερο online μαγαζί.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή η μονη αλυσιδα που ειναι κοντα στο σπίτι μου ειναι οι κλεφτες (δεν λεμε ονοματα, αλλά αρχιζει από M και τελειωνει σε Α), ψωνιζω παντα από...(αρχιζει με e- και τελειωνει σε p (πι)) . 3 χρονια τωρα το 99,99% των πραγματων από εκει ειναι. Αλλά αμα τα εβρισκα εστω και μερικά πιο φτηνα από εξω, και ηταν λιγο πιο νορμαλ η διαδικασια (και οχι σπασιμο νευρων+καθυστερησεις), θα επαιρνα από εκει. Γιαυτο... 3rd for me!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GeorgeMan [Σήμερα, στις 15:43]

Επειδή η μονη αλυσιδα που ειναι κοντα στο σπίτι μου ειναι οι κλεφτες (δεν λεμε ονοματα, αλλά αρχιζει από M και τελειωνει σε Α), ψωνιζω παντα από...(αρχιζει με e- και τελειωνει σε p (πι)) . 3 χρονια τωρα το 99,99% των πραγματων από εκει ειναι. Αλλά αμα τα εβρισκα εστω και μερικά πιο φτηνα από εξω, και ηταν λιγο πιο νορμαλ η διαδικασια (και οχι σπασιμο νευρων+καθυστερησεις), θα επαιρνα από εκει. Γιαυτο... 3rd for me!

Πού να ζούσες και σε κανένα χωριό δηλαδή :p

Link to comment
Share on other sites

:p :P

Καθε καλοκαιρι περναω 2 μηνες στο χωριο μου @naxos, οπου οχι PC δεν ξερουν τι ειναι, ουτε τηλ. δεν εχει!!! Μεγαλο μαρτυριο, και μενω πισω τεχνολογικα. :(

Αλλά που θα μου πάει, δεν θα αναπτυχθουν και τα Β.Προαστεια? Θα αναπτυχθουν...

Link to comment
Share on other sites

Stantard απο μεγαλη αλυσιδα που και ξερουν τι τους γινεται (θεωρητικα τουλαχιστον) και εχει και rma. ’λλωστε μπορουν να συμβαδιζουν. π.χ. πλαισιο. Μια και μονο φορα χρειαστηκε να παω κατι πισω και χωρις δευτερη κουβεντα μου εκοψαν πιστωτικο!

Link to comment
Share on other sites

τεσσαράκι στεγνά!

ακόμα θυμάμαι εν έτη 2000-2001 που ψώνιζα απο μικρά στη Στουρνάρη κ είχα σκασει 205χ2 για 2χ256ΜΒ Geil 400mhz cl2(τότε ήταν high end τα 400mhz. μόλις έιχε βγει το nforce2 rev1.1) που έιχαν κ lifetime warranty. τις πάω μετά απο 2 χρόνια(!) γιατί έπαιρνα ένα σκασμο errors στο memtest και μου λένε "τις δοκιμάσαμε και bootaρουν κανονικά σε 4 μητρικές οπότε δεν υπάρχει λόγος αλλαγής τους. να μιλήσεις με την εταιρία"...

για μένα αυτό ήταν. ποτέ ξανά από μικρό. λυπάμαι που το λέω αλλά οι γίγαντες έχουνε πλέον τη δύναμη. ας δώσω 5-10 και 15 ακόμα, τουλάχιστον να ξέρω πως, άμα χτύπα ξύλο πάθει κάτι θα πάρω καινούργιο... τρυματική εμπειρία που κόστισε 400+...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vadergr

Για δες που μπορω να συνδοιαζω το 2,3, και το 4 μαζι!

Μια ειναι η λυση και εχει 3 γραμματα... :p

Είδαμε πολλές φορές ότι μεγάλη αλυσίδα δεν είναι το μαγαζί που έχει πολλά υποκαταστήματα (βλέπε ε-σοπ).

Μπορεί λοιπόν να είσαι "μεγάλος" αλλά τελικά να είσαι πολύ πολύ μικρότερος από αυτό που λέμε μαγαζί της γειτονιάς...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από laserscout [19-01-2007 09:35]

E-shop! και πάντα παραλαβή απο το υποκατάστημα του Βόλου.

Πέφτει λίγο μακριά το υποκατάστημα... ειναι κανένα 5 λεπτο με το ποδήλατο απο το κέντρο, αλλά έχεις καλή εξυπιρέτηση, καλό Service, σχεδών άμεση παραλαβή μετά την παραγγελία, δυνατότητα πληρωμής με αντικαταβολή και αν σου τύχει καμία στραβή και δεν μπορείς να πληρώσεις θα περιμένουν καμία εβδομάδα μέχρι να το στείλουν πίσω στήν Αθήνα.

Απλά το e-shop δεν εχει τα πάντα και αναγκαστικά δεν κανεις όλες σου τις αγορές απο εκεί.

THX e-shop

Πόσες φορές χρειάστηκες υποστήριξη από αυτό το "μαγαζί";

Μάλλον έχεις σταθεί τυχερός μέχρι τώρα.

’λλαξε πριν σου τύχει στραβή.

Όπως είπε και ένας φίλος νωρίτερα: "η ψυχική υγεία δεν πληρώνεται"

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.