Jump to content



4300@plaisio


fotme

Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από obijuan1983

Στα link πιο πάνω δεν φαινόταν να είναι και πολύ σταθερός πάνω απο 3300-3400...

Δε ξέρω αν πρόσεξες τάσεις, ήτανε υπερβολικές για 24/7, μόνο με πολύ καλό νερό, που όποιος τα έχει σκάσει δε θα μείνει με 4300....

Πάντως γενικά να μην είμαστε άπληστοι, μη τα θέλουμε όλα δικά μας, δε γίνεται τώρα χωρίς ανταγωνισμό, να προσφέρει η Ιντελ cpu με 9χ Multi και να πηγαίνει και 3,6++ ghz(μιλώ για 24/7) σε τιμή 160ευρώ....Και 3ghz είναι πάρα μα πάρα πολύ καλά, είχαμε Opteron των 500ευρώ και πηγαίναμε από τα 2 στα 3 και λέγαμε θαύμα, δε πιστεύω να χαλάει τον καθένα ένα 3άρι ghz....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ergotelis [Σήμερα, στις 23:32]

Πάντως γενικά να μην είμαστε άπληστοι, μη τα θέλουμε όλα δικά μας, δε γίνεται τώρα χωρίς ανταγωνισμό, να προσφέρει η Ιντελ cpu με 9χ Multi και να πηγαίνει και 3,6++ ghz(μιλώ για 24/7) σε τιμή 160ευρώ....Και 3ghz είναι πάρα μα πάρα πολύ καλά, είχαμε Opteron των 500ευρώ και πηγαίναμε από τα 2 στα 3 και λέγαμε θαύμα, δε πιστεύω να χαλάει τον καθένα ένα 3άρι ghz....

^^ ΕτC , ας θυμηθουμε και λίγο οταν έσκαγες τα 2πλα για 2 μουλτι παραπάνω και ιδια ουσιαστικα cpu [α64 3000+ 9X 150e , , vs 3500+ 11X 280e ] και πολλάαα 3500+ρια τελικιάζαν στα 2.5 , 2.6g .

O παππούς μου μου έλεγε πως το ευκολο χρήμα χαλάει τον άνθρωπο , λοιπόν τα ευκολα mhz χαλάνε τον ''overclocker-'' . :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004 [Χθες, στις 23:38]

^^ ΕτC , ας θυμηθουμε και λίγο οταν έσκαγες τα 2πλα για 2 μουλτι παραπάνω και ιδια ουσιαστικα cpu [α64 3000+ 9X 150e , , vs 3500+ 11X 280e ] και πολλάαα 3500+ρια τελικιάζαν στα 2.5 , 2.6g .

O παππούς μου μου έλεγε πως το ευκολο χρήμα χαλάει τον άνθρωπο , λοιπόν τα ευκολα mhz χαλάνε τον ''overclocker-'' . :p

Σωστός είσαι!:)

Link to comment
Share on other sites

τι να λέμε. Αν πηγαίνει σχετικά εύκολα στα 333FSB (που πιστεύω ότι πηγαίνει) μιλάμε για 66,5% οβερκλοκ για πλάκα. Σχεδόν με κάνει να λυπάμαι τα λεφτά που έδωσα για τον 6600 (τότε δεν υπήρχε η επιλογή του υψηλού multi και αυτός ήταν ο λόγος που τον προτίμησα)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004 -> O παππούς μου μου έλεγε πως το ευκολο χρήμα χαλάει τον άνθρωπο , λοιπόν τα ευκολα mhz χαλάνε τον ''overclocker-'' . :p
Μεγάλη κουβέντα. Απλά :worship: :worship: :worship:
Αρχική απάντηση από Sisman -> Τσούπ! http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=1037&product=920606
Τσούπ! ?? ?? ?? Πλατς, Ζντοϊνγ, Γκντουπ καλύτερα -> http://www.thelab.gr/showthread.php?postid=497703#post497703
Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pcfreak

Μονο σε ενα review ειδα να μην παει καλα. Και δεν ειδα τι βιος ειχε το δφι. Λογικα αν οχι με το τελευταιο, με καποιο επομενο θα διορθωθει...

Εχεις αλλες πληροφοριες?

Οτι ξερεις ξερω...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chosen

Για να δω αν κατάλαβα καλά: tray=ανοικτά κομμάτια=αν ο πωλητής έχει ένα Phase πρόχειρο στο σπίτι, πετάει σε όλους από 1.7V να δει που πάνε και ανάλογα πράττει;

νομίζω ο τροχός έχει ανακαλυφθεί αρκετούς αιώνες τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως χαλια η τιμη του, πρακτικα ιδια με τον Ε6300 , και σε 2-3 μηνες που θα γινουν τα pricecuts της Intel ξαφνικα αυτο που πηρες σημερα στην ιδια τιμη με τον Ε6300 θα πεσει στα 110 ευρω, ενω να ειχες παρει Ε6300 θα επεφτε μολις στα 160. Για καποιον βεβαια που δε θελει να μεταπουλησει τον CPU του αυτο δε θα πρεπει να τον νοιαζει, αλλα και με δεδομενο οτι κλοκαρει χειροτερα απο το 6300 (που ειναι conroe στην ουσια) , με απογοητευσε λιγο.

Οποτε μονο για καποιον που εχει μαπα μνημες κανει, και οσο ακομα δεν υπαρχει φτηνη μητρικη που να 500αριζει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.