Jump to content


Extreme Laptop Modding !!! (56K warning)


vpapanik

Recommended Posts

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

μπραβο και απο μενα πολυ καλη δουλεια! θελει πολυ υπομονη να καθεσε να το διαλυσεις τοσα κομματια ειναι,αλλη τοση υπομονη να το βαψεις και να το ξαναστησεις. :T:

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια :)

@ Qparadox, afracten : Τα χρώματα και το αστάρι ήτανε ειδικά για πλαστικά (μάρκα MOTIP και τα πήρα από το Praktiker). Το χρώμα αυτοκινήτου δεν νομίζω ότι είναι και τόσο κατάλληλο γιατί είναι για μέταλλο, και θέλει και αστάρι για μέταλλο.

@ Strategos : Ίσως κόστισε τόσο γιατί είναι μοντέλο των 1200 gr. Το ίδιο πρίν 4 χρόνια έκανε >2 χιλιάρικα. Πάντως αν βρεις κάτι παρόμοιο πιο φθηνό δώσε μας την πηγή ! Επίσης : η αποσυναρμολόγηση πήρε 3+ ωρίτσες γιατί ταυτόχρονα χρειάζεται σημειώσεις και σχεδιάκια για το τι πάει πού. Είναι τραγικά πολύπλοκη η κατάσταση, καμία σχέση με ένα desktop ! Μετά, η συναρμολόγηση ήτανε αστεία, ένα μισάωρο το πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vpapanik

Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια :)

@ Qparadox, afracten : Τα χρώματα και το αστάρι ήτανε ειδικά για πλαστικά (μάρκα MOTIP και τα πήρα από το Praktiker). Το χρώμα αυτοκινήτου δεν νομίζω ότι είναι και τόσο κατάλληλο γιατί είναι για μέταλλο, και θέλει και αστάρι για μέταλλο.

@ Strategos : Ίσως κόστισε τόσο γιατί είναι μοντέλο των 1200 gr. Το ίδιο πρίν 4 χρόνια έκανε >2 χιλιάρικα. Πάντως αν βρεις κάτι παρόμοιο πιο φθηνό δώσε μας την πηγή ! Επίσης : η αποσυναρμολόγηση πήρε 3+ ωρίτσες γιατί ταυτόχρονα χρειάζεται σημειώσεις και σχεδιάκια για το τι πάει πού. Είναι τραγικά πολύπλοκη η κατάσταση, καμία σχέση με ένα desktop ! Μετά, η συναρμολόγηση ήτανε αστεία, ένα μισάωρο το πολύ :)

Πολύ καλή δουλεία...Αξίζεις συγχαριτήρια..

350 πάντως είναι πολλά εδω το δικό μου πούλησα 450....

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=34322&highlight=laptop

Κάποιος πίαστηκε κώτσος..:cool:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.